Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Adsense CPC

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Zippy23

Zippy23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 10.01.2013
Salut. Am si eu o intrebare pentru cei care folosesc de ceva timp serviciile adsense. Cum vi se pare costul per click pe ianuarie 2013 ?! Mie unul mi-a scazut destul de mult fata de luna decembrie a anului trecut. Daca luna trecuta CPC-ul era undeva intre 0.25-0.40 euro pe click, pe ianuarie anul acesta abia daca ajunge la 0.20 euro. Vroiam sa aflu daca si voi intampinati aceleasi probleme sau e doar la mine.

#2
MihaiTS

MihaiTS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 22.09.2012
Ala e cpc pe romania ? Sau ai uitat sa pui un 0.

#3
Zippy23

Zippy23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 10.01.2013
Nu. E cpc in general pe USA, si o mica parte din Asia :D

#4
MihaiTS

MihaiTS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 22.09.2012
Eu visez la CPC-ul ala. Ma chinui sa fac 20-30 de euro din 0.06 sau 0.07 ( deci iti dai seama )

Nu pot sa te ajut prea mult, dar daca poti te rog frumos sa imi raspunzi si mie, tie ti se intampla sa nu ai actualizate veniturile ? Ca mie de vreo 3 ore nu mi le-a acutalizat, si sper sa fie o problema generala :|

Chestia e ca la mine cel putin, cei care au intrat din SUA mi-au facut luna trecuta 0.25 media pe click, si acum e 0.12.

#5
erkcor

erkcor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 30.01.2007
E adevarat, nici la mine nu mi-au actualizat veniturile de mai bine de 3 ore ....

#6
Zippy23

Zippy23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 10.01.2013
Am verificat prima oara contul pe la ora 16 iar acum cand l-am verificat e la fel ca atunci. Deci probabil e o problema generala Posted Image

#7
MihaiTS

MihaiTS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 22.09.2012
Multumesc pentru raspunsurile rapide :* . Iar in legatura cu CPC-ul, daca nu m-ar mai ridica si restul tarilor ( gen Belgia, Danemarca, Germania, Norvegia, SUA care platesc enorm ) probabil ca ar fi la maxim 0.05 CPC-ul zilnic din Romania. Aici nu e vina celor care fac licitatiile, se observa situatia financiara a statului Roman privind CPC-urile astea execrabile. Dar e foarte adevarat ca daca in belgia e de 4 ori mai mare, si salariul minim este de patru ori mai mare :D

#8
Zippy23

Zippy23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 10.01.2013
Pe Romania se plateste extrem de slab, si pe deasupra risti ca si cei de la google sa-ti suspende contul. E drept pana sa-mi dau seama de potentialul adsense pentru alte state, am fortat si eu destul de mult pe Romania, si bineinteles m-am ales cu cont suspendat desi site-ul era foarte in regula din pct de vedere al termenilor si conditiilor impuse de ei, costuri pe click de 0.01E. Dar decand m-am documentat si am aflat ca sunt mult mai bine platite click-urile din afara si aici ma refer la SUA si Thailanda (Din ce am citit eu ele platesc cel mai bine) am prins click-uri ce-i drept foarte rare si de 1 euro si ceva pe click :)

#9
MihaiTS

MihaiTS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 22.09.2012
Nu prea stiu cu ce se mananca SEO pentru "afara" si nu vad cat de mult trafic pot face. Eu unul nu am fost banat de 1 an de zile am primit constant platile, doar ca am avut doua site-uri eliminate din program acum vreo 6 luni. Ce-i drept nu am trecut niciodata de 400 de euro... sau sume mai mari pentru o singura plata.

#10
blue_wings

blue_wings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 24.05.2007
Eu am Adsense si pe site-uri pe COM si pe RO si nu am simtit nici o scadere la venituri. E adevarat ca pe RO se plateste mult mai putin, insa este logic pentru ca si pe Adwords sunt putine anunturi... Multe sfaturi potrivite pentru .ro am gasit in cartea asta: http://cleanfiles.net/?21515

Este scrisa in romana, daca nu ma insel de o tipa. Spre deosebire de cartile generice in engleza, cartea asta contine exemple romanesti. Si este si gratuita.

#11
MihaiTS

MihaiTS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 22.09.2012
Nu m-am obosit sa descarc cea ce ai dat tu acolo, dar am impresia ca tu faci spam. Nici nu incerc sa descarc chiar daca are extensia .pdf

Ai raspuns in toua topicuri, si pur si simplu ai pus linkul asta pentru a afla chipurile "mai multe" . Cum poti sa alfi despre CPC-ul de luna asta citind cartea aia ma intreb.. sau despre problema din celalt topic cu neafisarea anunturilor. Vrei sa vinzi ceva si nu stii cum :))?

#12
stefanhellzone

stefanhellzone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 897
  • Înscris: 31.07.2008
Zippy23, poti sa-mi trimiti link cu site-ul (pe pm) ce are cpc-ul acela, daca nu e cumva un secret. ms

#13
cocoi89

cocoi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.01.2007
cpc-ul pe .us / .uk a scazut de la 1-4E per click la 60/90centi...
5 site-uri diferite vechi din 2007, toate "moarte" aproape..
car insurance. credit, loans, forex, voip

#14
MihaiTS

MihaiTS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 22.09.2012
Dar ce naiba diferentele astea asa mari. Tocmai cand ma gandeam sa "ma arunc" si eu in gura lupilor de pe us, uk sau dk.

#15
Zippy23

Zippy23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 10.01.2013
Din ce am intrebat si pe forumurile de "afara" si ei simt o scadere in ianuarie 2013... sa speram ca poate pe februarie o sa fie mai bine. :D

#16
cocoi89

cocoi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.01.2007
O poza cat 1000 de cuvinte...

Attached Files

  • Attached File  1fe.JPG   80.14K   28 downloads

Edited by cocoi89, 01 February 2013 - 23:55.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate