Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

retur emag

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
Buna seara.
Vreau sa returnez la emag ceva. Am citit ca in termen de 30 zile poti returna produsul, fara nici un motiv.
Intrebare 1: eu l-am luat de la showroom, am citit la ei pe site ca tot acolo pot sa-l returnez. Asa e?
Intrebare 2: banii cand ii primesc inapoi? Chiar atunci, peste n zile, etc?
Multumesc.

#2
FloriD3Tei

FloriD3Tei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 11.06.2011
1. Da, la showroom te duci cu produsul.
2. Banii ii primesti pe loc.

#3
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
pai ai 30 de zile sa-l retrurnezi cand il cumperi online...tu l-ai luat din showroom...deci....

dar daca si in aceste conditii il poti duce, te duci cu el in stare foarte buna (ka NOU, cu tiple si tot ce avea sa fie sigilat)....si este posibil sa-l poti returna...

ce ai cumpara si care este motivul returnarii??

#4
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,810
  • Înscris: 31.10.2010
Banii ii primesti pe loc sau in 1-2 zile. Daca l-ai luat din showroom ar trebuii sa-ti dea banii pe loc.

#5
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
te duci la emag la showroom ,la service area ,le zici ca vrei sa returnezi aia,iti da o storna,te duci cu storna  aia la biroul unde ai platit  prima oara produsul si de acolo si iti vei primi banii pe loc!

#6
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
banii ori alt produs....  pe loc....

#7
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
nu mai vorbiti prostii,produsul se poate returna in orice stare,adica FOLOSIT!! ideea e sa nu fie stricat sau utilizat necorespunzator ,caz in care veti plati o suma  pana in 50 % din valoarea produsului.

#8
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
Unde scrie ca se poate returna doar ceva cumparat online? http://info.emag.ro/...007&id=63&lang=
E in stare buna, nu e problema de cum arata, sunt eu nemultumit cum FUNCTIONEAZA!
LE. Ms. pentru raspunsuri, asta e ceea ce vroiam sa stiu.

Edited by enoxcj, 12 January 2013 - 20:27.


#9
myanad

myanad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 19.05.2008
returnarea fara explicatie se face doar la comanda on-line...daca nu ti place cum functioneaza trebuia sa "casti ochii"...asta e legea :cumperi on-line poti returna fara explicatii produsul...

Edited by myanad, 12 January 2013 - 20:27.


#10
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006

 myanad, on 12 ianuarie 2013 - 20:26, said:

returnarea fara explicatie se face doar la comanda on-line...daca nu ti place cum functioneaza trebuia sa "casti ochii"...asta e legea :cumperi on-line poti returna fara explicatii produsul...
Unde scrie? Nu de alta, dar trebuie sa te cred pe cuvant?

#11
myanad

myanad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 19.05.2008
search pe net... ai pus o intrebare am raspuns...daca vrei articol, aliniat, lege cauta...pe net...vad ca ti a mai scris mai sus cineva identic ca mine dar tot nu crezi...

Edited by myanad, 12 January 2013 - 20:31.


#12
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006

 myanad, on 12 ianuarie 2013 - 20:30, said:

search pe net... ai pus o intrebare am raspuns...daca vrei articol, aliniat, lege cauta...pe net
Eu am pus un link cu regulamentul emag. Unde scrie acolo? Nu ma intereseaza ce scrie pe net, ma intereseaza ce scrie emag.

#13
myanad

myanad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 19.05.2008
http://www.exprimare...sau-30-de-zile/
cauta si citeste si legea

 enoxcj, on 12 ianuarie 2013 - 20:32, said:

Eu am pus un link cu regulamentul emag. Unde scrie acolo? Nu ma intereseaza ce scrie pe net, ma intereseaza ce scrie emag.
pai chiar nu te inteleg...daca ai si crezi regulamentul emag de ce ne mai intrebi pe noi???? sa nu ai vreo surpriza ca te duci si iti citeaza legea...

Edited by myanad, 12 January 2013 - 20:36.


#14
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006

 myanad, on 12 ianuarie 2013 - 20:35, said:

http://www.exprimare...sau-30-de-zile/
cauta si citeste si legea
Tie iti place sa vorbesti singur?
Vorbim despre EMAG, nu alt magazin.
Emag are politica 30 zile drept de retur!!!
Am pus si linkul, il mai pun odata: http://info.emag.ro/...007&id=63&lang=
Acolo scrie ce si cum, doar nu detaliile pe care le caut eu! De asta am intrebat, am mai cumparat de multe ori de la ei, dar nu am fost in situatia sa si returnez. Intelegi?

Edited by enoxcj, 12 January 2013 - 20:40.


#15
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Emag-ul sunt scumpi dar la capitolul retur sunt no.1, aproape orice produs (detalii despre exceptii la ei pe site) poate fi returnat in 30 de zile, fie ca e achizitonat online sau din showroom si nu exista conditii aberante privind starea produsului. La retur in showroom banii se primesc pe loc inapoi !  Marea majoritate a firmelor nu au decat 10 zile pt. retur conform legii si multe fac mofturi ca produsul nu e in stare corespunzatoare pt. a fi revandut (normal pt. ca spre deosebire de emag, aceste produse open-box nu apar nicaieri deci firmele incerca sa le vanda ca si produse noi la fraieri) iar returnarea banilor se face de obicei intre 3 si 4 săptămani (adica trag cat mai mult spre termenul maxim impus de lege 30 de zile).

Edited by MD, 12 January 2013 - 21:02.


#16
MrNobody

MrNobody

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.01.2013
Totusi cititi si exceptiile
Exceptii
Urmatoarele categorii de produse nu se pot returna decat daca sunt sigilate:
a. Licente software;
b. Consumabile;
c. Produse de ingrijire personala;
d. Extensii de garantii;
e. Produsele din categoria "servere"
f. Produsele din categoriile Electrocasnice mari & Incorporabile (masini de spalat, aparate frigorifice, aragazuri, hote)
g. Filme
h. Pampers

Eu nu am putut sa-mi returnez masina de spalat dar mi-am returnat telefonul. Cititi tot inainte de a cumpara ! Cele 10 zile sunt obligatorii prin lege la produsele cumparate online dar numai daca returnezi produsul sigila ceea ce e imposibil.

#17
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
Multumesc. Am rezolvat, mi-au luat inapoi produsul la showroom (de unde l-am si ridicat) fara nici o problema. Banii i-am primit tot atunci.

#18
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008
despre ce produs era vorba?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate