Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Firme Serioase Recrutari Strainatate

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
pcpalex

pcpalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 11.10.2010
Salut All,

Caut si eu o firma serioasa care se ocupa cu plecari in strainatate , nu conteaza tara ... importat este sa gasesc o firma serioasa , sa nu fie tepari... ce imi puteti recomanda.

Multumesc.

#2
george90

george90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,013
  • Înscris: 19.08.2006

 pcpalex, on 11 ianuarie 2013 - 21:05, said:

Salut All,

Caut si eu o firma serioasa care se ocupa cu plecari in strainatate , nu conteaza tara ... importat este sa gasesc o firma serioasa , sa nu fie tepari... ce imi puteti recomanda.

Multumesc.

salut,

mai nimic :|

#3
Allahu

Allahu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,401
  • Înscris: 30.07.2008

 pcpalex, on 11 ianuarie 2013 - 21:05, said:

, nu conteaza tara ...
Somalia ar fi bine pentru tine ?

#4
pcpalex

pcpalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 11.10.2010

 Allahu, on 11 ianuarie 2013 - 22:41, said:

Somalia ar fi bine pentru tine ?

Eu am postat acest topic , la modul cel mai serios...Nu cred ca este cazul sa ne batem joc..

Edited by pcpalex, 11 January 2013 - 22:46.


#5
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009
La intrebari ridicole, trebuie sa raspunzi la intrebari ridicole.
Ceea ce cauti tu nu exista. Intelegi?
Daca tu vrei sa fii capos si sa ne iei apoi la 7 metri ca "de ce?", "trebuie sa exite!", bla bla. Atunci fa pasi.
Daca o sa fii matur si cu picioarele pe pamant, cauta pe net, discuta cu oameni si ai sa intelegi ca nu are cum sa existe asa ceva.

#6
pcpalex

pcpalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 11.10.2010

 sandel_u, on 11 ianuarie 2013 - 23:02, said:

La intrebari ridicole, trebuie sa raspunzi la intrebari ridicole.
Ceea ce cauti tu nu exista. Intelegi?
Daca tu vrei sa fii capos si sa ne iei apoi la 7 metri ca "de ce?", "trebuie sa exite!", bla bla. Atunci fa pasi.
Daca o sa fii matur si cu picioarele pe pamant, cauta pe net, discuta cu oameni si ai sa intelegi ca nu are cum sa existe asa ceva.


Poate ca cineva a plecat prin intermediul unei firme afara .. intelegi ? Poate este o persoana care are mai mare experienta si chiar poate sa imi raspunda matur, nu ca un copil de gradinita. Daca stai prost cu nevri , vezi ca sunt destule spitale ... Nu inteleg dc ma iei tu pe mine la "7 metri" pt ce ? Doar pentru simplu fapt ca am pus o intrebare ? Tu chiar postezi de dragul de a posta..

Edited by pcpalex, 11 January 2013 - 23:23.


#7
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009
Ok, deci ai ales varianta 1.

#8
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005
http://ec.europa.eu/...ome.jsp?lang=ro

#9
george90

george90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,013
  • Înscris: 19.08.2006
din cate imi aduc eu aminte, ciiteam pe un forum de profil despre lume plecata prin astfel de agentii de ocupare a fortei de munca, insa toti vorbeau de rau despre agentiile dela noi. Metoda indicata acolo era ca mai intai iti stabilesti o (niste) tara (tari) si te apuci si cauti situri de joburi cu profil international de-ale lor, nu de-ale noastre.

#10
pcpalex

pcpalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 11.10.2010
Stiu si eu ca sunt foarte multe firme "fantoma" , dar cunosc foarte multi oameni care au plecat cu firme de acest gen (munca sezoniera) pe contract de 3 luni (au platit aici 7 milioane toate taxele) pe urma daca era cazul se mai prelungea. Stiu o firma in arad care se ocupa de asa ceva si este ce`a mai sigura deoarece are oferte cam in tot anul , cu acelas nr de telefon ( daca era fantoma , pana acuma se inchidea). Acestea sunt nr de telefon de la firma respectiva ( 0749432393, 0724464587.) poate sa imi de`a cineva mai multe detali .. dari sigure..

#11
buburuzoiboss

buburuzoiboss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 20.03.2012
pcpalex: tu nu stii ce vrei.Adica eu imi fac asa o idee:ca vrei sa pleci afara,sa faci bani.Dar,ca sa-ti dam un sfat,te rugam sa ne spui cam ce munca ti se potriveste,tara unde vrei sa te duci,cati ani ai,ce studii ai.Sunt amanunte care ptr mine cel putin, contau.Firme sunt destule,gen infoamerica,gen nimos,gen brgwork,jobselection,etc.Pareri sunt multe daca e sa cauti pe net,oriunde gasesti oameni nemultumiti.
Acum ia,citeste,fixeaza-ti o patalama sa zic asa,sa stii ce vrei si mult succes.

#12
AlinOlaru1977

AlinOlaru1977

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.12.2014
Salut.

M-ar interesa si pe mine, daca stie cineva agentii serioase de plasare a fortei de munca in strainatate. Eu caut in principal un loc de munca in turism, accommodation care sa ceara engleza si franceza.
Ca tari cred ca ar fi UK, Franta, Belgia.
Daca stie cineva persoane care au plecat la munca in strainatate prin intermediul unei astfel de societati, si au fost multumite de conditiile contractuale.

Multumesc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate