Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

Orgonit, dispozitiv orgonic

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
pozitiv

pozitiv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 23.01.2010
Felicitari pentru promovare ! Dar eu cred ca cei care traiesc in tara asta, marea lor majoritate,  sunt prea praf, pentru asa ceva. Prea animale si prea demoni. Asta-i concluzia la care am ajuns eu, din 2007 incoace, dupa mari eforturi de promovare. ..... Foarte rar apare cate un bou care incepe sa spuna ca ii place, ca vrea sa se apuce si el sa faca .... cu siguranta va asambla si el etc. Si dupa un an, cand mai vorbesti cu el, constati ca inca nu a facut nimic. Nu e in stare. Peste 50 de pacalici din astia "care se apuca", m-au plictisit de-a lungul anilor, toti la fel. Vorbe, vorbe ... si doar atat: vorbe.  - Ernest

#20
blacktiti89

blacktiti89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 25.05.2009

View Postpozitiv, on 22 iulie 2013 - 00:23, said:

Felicitari pentru promovare ! Dar eu cred ca cei care traiesc in tara asta, marea lor majoritate,  sunt prea praf, pentru asa ceva. Prea animale si prea demoni. Asta-i concluzia la care am ajuns eu, din 2007 incoace, dupa mari eforturi de promovare. ..... Foarte rar apare cate un bou care incepe sa spuna ca ii place, ca vrea sa se apuce si el sa faca .... cu siguranta va asambla si el etc. Si dupa un an, cand mai vorbesti cu el, constati ca inca nu a facut nimic. Nu e in stare. Peste 50 de pacalici din astia "care se apuca", m-au plictisit de-a lungul anilor, toti la fel. Vorbe, vorbe ... si doar atat: vorbe.  - Ernest
Look who's back!
      Cica toti din tara asta sunt praf si sunt doar niste animale. Nu ti se pare ca esti putin cam arogant, domnu'?

#21
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,078
  • Înscris: 04.02.2011
Mă întreb ce iasă dacă torni rășină peste un centru de neferoase. Îți dă ăla la orgoane de cine știe ce portaluri mai deschizi :w00t:

#22
pozitiv

pozitiv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 23.01.2010

View Postblacktiti89, on 22 iulie 2013 - 08:21, said:

Look who's back!
  Cica toti din tara asta sunt praf si sunt doar niste animale. Nu ti se pare ca esti putin cam arogant, domnu'?

Oooooo... Salut !!! Batranul meu demon expirat, care se gandeste vesnic la mine .... nu m-ai uitat ??? Hai stai usor acolo si asteapta-ti linistit deportarea. Stiu o lume corectionala perfecta pentru d-astia ca tine. Hai ca mai ai putin ....

:) ....

#23
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Deci romanii care fac altceva pentru a-si rezolva problemele in afara de a tine in buzunare niste resturi de fier vechi sunt boi?
kewl

#24
blacktiti89

blacktiti89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 25.05.2009

View Postpozitiv, on 24 iulie 2013 - 21:11, said:

Oooooo... Salut !!! Batranul meu demon expirat, care se gandeste vesnic la mine .... nu m-ai uitat ??? Hai stai usor acolo si asteapta-ti linistit deportarea. Stiu o lume corectionala perfecta pentru d-astia ca tine. Hai ca mai ai putin ....

Posted Image ....
Pai, mai astept mult deportarea asta?

#25
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
Dau o bucata de kryptonite pentru una de orgonit. Am produs aseara Posted Image

https://en.wikipedia...wiki/Kryptonite

#26
Jo_Malbun

Jo_Malbun

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,158
  • Înscris: 17.07.2013
Am si eu ketronit mult, o stradă, vă arăt locul... moca.

#27
4GE

4GE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 16.04.2013
Tare prosteala asta cu mini amuletele facatoare de beneficii.Cunosc un tzepar care doar din asta traieste,si de multi ani.
Cand citesc prostelile astea observ initial limbajul MISAn, binecunoscut mie deoarece am avut o gagica demult care ma tot tragea "la curs".
Ce am observat este ca tot ce se "preda" acolo este o pseudostiinta.Ca se motiveaza ca daca nu crezi nu "vezi".Tare subterfugiul nu?Dar platesti .Cam acelasi cacat e si asta.

Cat despre reducerea emisiilor electromagnetice(unde radio), nici o sansa.Daca imbraci telefonul in folie de alu se comporta ca o cusca faraday.Daca pui o frectie d-asta langa ,ca orice metal sau organic va afecta campul de radiatie al antenei(schimband swr-ul)sau receptia semnalului si efectul va fi cresterea amplificarii.Dar este foarte putin probabil sa se intample asta pentru ca ar fi nevoie sa fie impamantat ca sa aiba o scurgere.

Totodata s-ar putea sa se comporte ca o antena pasiva si chiar sa fie util pt cresterea semnalului desi sansele sa se intample asta sunt de cam 0,00000000000000001234567890 la suta.

#28
Wilberforce

Wilberforce

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 27.12.2013
Cu banii daţi de-ampoulea pe răşini, pietre, pilituri  şi alte stupizenii medievale,mai bine aţi cumpăra câteva componente electronice simple(tranzistori, rezistori, condensatori, etc) si aţi construi un radioreceptor AM cu amplificare directă...Posted Image
Aia magie!Posted Image
Vă dau gratuit schema ultrasecretă si ocultă, în care răşinile epoxy, cristalele de siliciu/germaniu şi metalele vă fac să auziţi la sute/mii de km. distanţă şi vă scapă de diavolul prostiei.

#29
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,078
  • Înscris: 04.02.2011

View Postmateiuli, on 11 ianuarie 2013 - 12:50, said:

La ce foloseste?
La confort vizual.

#30
a3ds

a3ds

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13,313
  • Înscris: 26.04.2015

View Postorgoniteelvero, on 11 ianuarie 2013 - 12:04, said:

Salut!
In 2010 am vazut pt prima data un orgonit (stiu ca sunt multe denumiri pt acest obiect/dispozitiv dar eu m-am oprit la orgonit - pl. orgonite). Fusese realizat din rasina, alama, cupru, otel, cuart alb si altele si fusese turnat intr-o doza de aluminiu. Mare lucru nu imi spunea cand ma uitam la el dar l-am luat in mana si mi-a placut senzatia perceputa iar urmatorul gand a fost: Trebuie sa invat si eu sa fac asa ceva!.
Asa ca am inceput sa caut informatii, materie prima, forme pentru turnat. Pe internet gasesti muuuuulte informatii despre cum sa faci un orgonit, majoritatea fiind de la americani sau nemti iar aia iti spun sa mergi la orice "Depot Store" si vei gasi rasina necesara. In Bucuresti nu e asa. Obi, Deichman, Bricostore, talciocul de la Obor nu poti gasi rasina pt a realiza orgonit. Toti bat campii ca ar sti despre ce vorbesti dar nu au si te trimit la alte magazine.
Pana la urma am aflat de doua firme care aveau pe stoc niste rasina. Prima firma mi-a dat, din greseala, o rasina care se aplica in strat subtire si nicidecum in masa asa cum aveam nevoie. Asa ca am stricat cateva cristale si materiale pt ca nu se intarea si gata. De la a doua firma am luat o rasina destinata turnarii pe bobinele motoarelor. Pana la utilizarea acestei rasini nu stiam ce inseamna sa ai dureri de cap de la substante chimice. In momentul in care a inceput sa reticuleze, parca luase foc. Fum, vapori toxici. Foarte agresivi acesti vapori cu gatul, nasul, ochii. Usturimi si dureri de cap. Atentie!

Dupa alte cautari am gasit o rasina potrivita turnarii in masa, am gasit pahare de Martini in Metro (ca asa ceva vazusem pe youtube), am luat si un spray pt a da pe forme si gata de lucru. Am pregatit materialele, curatat, incarcat energetic, luat paharul de Martini, dat cu sprayul unsuros si am turnat rasina. In 24 de ore s-a intarit si am incercat sa o dezlipesc. Din pacate, acel tip de rasina adera foarte bine pe sticla iar sprayul ala nu a facut decat sa deranjeze rasina.  Dar aveam primul meu ORGONIT. Am spart paharul si am curatat toate cioburile de pe respectivul con si parca aducea cu ce gasisem pe youtube.

Pentru a afla cat de puternic este l-am masurat cu ansa radiestezica si surpriza placuta... era destul de bine facut cu un EBF multumitor. Posted Image
Intre timp, am schimbat rasina, am gasit forme care sa ma ajute sa fac orgonite frumoase si puternice, mi s-a alaturat si sotia la realizarea lor si am ajuns sa realizam orgonite pandantiv delicate, puternice si utile multor persoane.

Sunt curios de parerile celor ce au inclinatii pentru asemenea subiecte, activitati, au realizat sau realizeaza orgonite, au cumparat sau primit.
Am postat cateva fotografii cu niste orgonite realizate la inceputul activitatii.
Toate cele bune
Orgonite Elvero

Eu cand eram mic faceam bile de muci, le strangeam intr-un borcan. Cand am umplut borcanul de 10l cu bile de muci, am avut o revelatie. Incearca si tu!!!!

#31
orgoniteelvero

orgoniteelvero

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.01.2013
Testare orgonite. VIDEO.
Dispozitiv Mic Mag Handy, telefon si orgonit.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qxOrvdvXGfQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#32
mishale

mishale

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 12.10.2015
Sunt doar niste bijuterii,in realitate nu vindeca nici un fel de boala.

#33
orgoniteelvero

orgoniteelvero

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.01.2013
Cine a sustinut ca "vindeca boli"? Nici medicamentele nu "vindeca boli", doar atenueaza efectele unor dezechilibre sau boli.
Singurul care vindeca este omul, prin schimbarea comportamentului, dietei, modului de gandire. Daca cineva se asteapta sa gaseasca "bine la borcan" iar el sa nu miste un deget pentru a indrepta ceva in viata sa, este un naiv lenes. Orgonitele, cristalele, dispozitivele electronice menite sa ne ajute nu vor avea efectele scontate cat timp omul nu doreste o schimbare reala in viata sa,

#34
orgoniteelvero

orgoniteelvero

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.01.2013
Orgonit = obiect realizat din metal, cristal de cuart si rasina
Orgon = energia emanata de orgonit
Orgonit Elvero = obiect realizat din: metale (cupru, alama), cristale din familia silice ( cuart, ametist, citrin), rasina de foarte buna calitate, pietre semipretioase, pretioase, metale nobile (aur si argint sub forma de foita).
Scopul cristalelor de cuart = atunci cand un cristal de cuart, ametist, citrin sau turmalina este presat permanent si constant, dezvolta abilitatea de a genera curent electric de joasa intensitate. Cercetarile fratilor Jacques si Pierre Curie in 1880 au evidentiat efectele piezoelectric si piroelectric ale cristalelor de cuart.
Pe langa aceste efecte ale cuartului, bucatile de metal din orgonite reusesc impreuna cu cuartul sa transforme ionii pozitivi din atmosfera in ioni negativi.
Asadar, aceste obiect numit ORGONIT manifesta proprietati fizice, cercetate si folosite in multe obiecte din viata noastra de zi cu zi: ceasuri, microfoane, ecrane laptop, tv, telefoane, etc.
Orgonitul, poate actiona precum o bariera impotriva emanatiilor electromagnetice generate de diverse dispozitive electronice.
Sa va fie de folos!

Edited by _-_, 30 March 2016 - 19:21.
Link-uri eliminate/ reclama. Font prea mare.


#35
cincicinci

cincicinci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 20.02.2013
Ar fi bine sa raspunda un electronist, influenta, camp, hz etc. Asa datu cu presupusu...

Edited by cincicinci, 07 February 2017 - 18:55.


#36
orgoniteelvero

orgoniteelvero

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.01.2013
Inca un film facut cu un disc ce contine metale si cristale. Am masurat abilitatea acestuia in a bloca emanatiile unui router wi-fi. Le avem in casa insa cat de constienti suntem de efectele lor asupra corpurilor noastre?

https://www.youtube.com/watch?v=_rzIBk8JiAo

Exista pe forumul asta niste pareri pertinente?

https://www.elverostore.ro

Edited by orgoniteelvero, 17 November 2017 - 21:59.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate