Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

sunet in casti si in boxe simultan

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
untion

untion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.08.2006
Am si eu o problema pentru care va rog sa ma ajutati cu un sfat... Cand introduc castile in mufa dedicata de pe front panel , aud sunetul in casti, dar il aud in continuare si in boxe. Este o problema in modul in care am setat audio-managerul? Am o placa de baza cu placa de sunet  incorporata GA-MA78GM-SH2 si Realtek HD. Cum ar trebui setat in ferestrele din atas? Multumesc pentru raspunsuri

Attached Files

  • Attached File  a.JPG   162.31K   55 downloads


#2
hvoicu

hvoicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 05.03.2004
daca mufele de front audio nu sunt cu return, ci au doar un strap la conectorul de la placa de baza, nu ai ce sa-i faci.

Edited by hvoicu, 11 January 2013 - 00:39.


#3
HbK2310

HbK2310

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 16.10.2011
Nu prea vad bine acolo.Cauta Audio I/O ,selectezi apoi prin mijloc cauti o cheie mica.Dai click pe ea si bifezi:
Disable front panel jack detection
Enable auto popup dialog,when device has been plugged in.
Sar putea sa fie chiar acolo unde ai tu poza...

#4
untion

untion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.08.2006

 HbK2310, on 11 ianuarie 2013 - 01:34, said:

Nu prea vad bine acolo.Cauta Audio I/O ,selectezi apoi prin mijloc cauti o cheie mica.Dai click pe ea si bifezi:
Disable front panel jack detection
Enable auto popup dialog,when device has been plugged in.
Sar putea sa fie chiar acolo unde ai tu poza...

Am bifat asa cum zici , dar se aud in continuare si boxele

#5
untion

untion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.08.2006
un update al driverelor placi de baza ar putea rezolva problema?

#6
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,278
  • Înscris: 08.12.2006
Dacă e din soft e posibil ca un alt driver să rezolve problema. În cazul prezentat în postul #2 nu se rezolvă cu update de driver.

#7
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,845
  • Înscris: 10.02.2011

 untion, on 11 ianuarie 2013 - 00:24, said:

Am si eu o problema pentru care va rog sa ma ajutati cu un sfat... Cand introduc castile in mufa dedicata de pe front panel , aud sunetul in casti, dar il aud in continuare si in boxe. Este o problema in modul in care am setat audio-managerul? Am o placa de baza cu placa de sunet  incorporata GA-MA78GM-SH2 si Realtek HD. Cum ar trebui setat in ferestrele din atas? Multumesc pentru raspunsuri
In boxe la ce ?

Daca ai un sistem legat la calculator, il poti deconecta si bagi doar castile in placa de sunet sau in aia de baza daca-i incorporata aia de sunet in ea, daca te deranjeaza boxele.
Nu are nici o legatura setarea din calculator cu faptul ca se aude simultan si in casti si in boxe, tot n-ai spus in ce boxe se aude ca sa stim despre ce-i vorba.

#8
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007

 untion, on 11 ianuarie 2013 - 07:23, said:

se aud in continuare si boxele

Opreste boxele. ;)

:)

#9
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,845
  • Înscris: 10.02.2011
Eu de exemplu ascult la statie, si cand nu vreau sa se auda boxele pun speakers ( finalii ) pe off si aud sunetul doar la casti. Despre ce boxe vorbesti taticule ?

#10
untion

untion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.08.2006

 Motanu13, on 11 ianuarie 2013 - 23:56, said:

Eu de exemplu ascult la statie, si cand nu vreau sa se auda boxele pun speakers ( finalii ) pe off si aud sunetul doar la casti. Despre ce boxe vorbesti taticule ?

in mod normal (asa mi se pare mie "normal"  si asa se intampla la pc-ul de la serviciu) cand bagi castile in mufa din front panel , boxele care sunt conectate la  mufele din spatele pc-ului ar trebui sa nu se mai auda ... bineinteles ca ele pot fi puse pe off din audio manager...

#11
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Instaleaza driverul de aici: ftp://WebUser:[email protected]/pc/audio/WDM_R270.exe

Edited by gumball3000, 12 January 2013 - 14:18.


#12
controversatul

controversatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 21.01.2007
Salut.
Nu am vrut sa deschid o pagina noua asa ca postez aici.
Am aceeasi problema, cand vreau sa ascult la casti se aude sunetul si in boxe si in casti. Cum fac sa aud sunetul doar in casti in momentul cand introduc mufa jack?
Am win10 pro pe un laptop hp 15s fq2021nq.

Va multumesc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate