Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

D.C.S. - Akta

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1055 replies to this topic

#19
mutly

mutly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.01.2008
Tocmai de asta ziceam. Cred ca mai degraba pentru net sunt "cuplati" cu ceilalti nu cu romtel. Revenind la subiect am la casa de la "tara" abonament la ei si afara de faptul ca intr-adevar au intreruperi uneori foarte lungi (si un casier cu care am avut ceva conflicte Posted Image ) sunt multumit de grila si nu pot sa ma plang nici de calitatea imaginii. Doar vre-o 2 posturi locale si unul de desene animate Posted Image  se vad puricoase - posturi care pentru mine sunt neinteresante. Probabil ca depind de zona si infrastructura aceste aspecte.

#20
livisor27

livisor27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 13.08.2009
stie cineva cand vor introduce in grila cele 2 transilvania,si inedit tv care sunt obligatorii?iar a doua problema este cu canalul dolce sport ,de ce nu il lasa liber si pe digital cum este si pe analogic?

#21
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 30.09.2012
si Romania Tv este must-carry...  In Caras in mai multe localitati printre care si Toplet,Mehadia ,Domasnea,Crusovat,Baile Herculane si Valea Bolvasnita  a fost in urma cu cativa ani firma Solidar invest ,care ulterior a fost cumparata de akta....

#22
rrzxxx19

rrzxxx19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.09.2008

 mircea_kevin, on 02 februarie 2013 - 14:38, said:

si Romania Tv este must-carry...  In Caras in mai multe localitati printre care si Toplet,Mehadia ,Domasnea,Crusovat,Baile Herculane si Valea Bolvasnita  a fost in urma cu cativa ani firma Solidar invest ,care ulterior a fost cumparata de akta....
RTV ai intrat la AKTA In loc de OTV ! cel putin pe reteaua din ARGES.

Edited by rrzxxx19, 02 February 2013 - 15:45.


#23
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 30.09.2012
la noi in banat a intrat Nasul Tv in loc de OTV.

#24
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,674
  • Înscris: 14.10.2008
La mega operatori de genul RDS nu a intrat inca nimic in loc de OTV, acum este Zero TV pe bune.

#25
rrzxxx19

rrzxxx19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.09.2008

 mircea_kevin, on 02 februarie 2013 - 16:35, said:

la noi in banat a intrat Nasul Tv in loc de OTV.
In Arges Nasul Tv e de la inceputul emisiei.

#26
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,004
  • Înscris: 27.02.2006
adica voi vedeti liga1 pe dolce pe analog, chiar daca nu sunteti abonati la Romtelecom?

#27
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012
Depinde de oras, dupa cum stiu eu AKTA in unele orase are in grila Dolce Sport si daca esti abonat pe digital la AKTA si daca vrei sa vezi Dolce Sport pe digital trebuie sa dai 3 Lei/luna (30000 de lei vechi).

#28
livisor27

livisor27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 13.08.2009

 smokke2, on 03 februarie 2013 - 00:57, said:

Depinde de oras, dupa cum stiu eu AKTA in unele orase are in grila Dolce Sport si daca esti abonat pe digital la AKTA si daca vrei sa vezi Dolce Sport pe digital trebuie sa dai 3 Lei/luna (30000 de lei vechi).
la mine e 4 lei dolce sport pe digital

#29
livisor27

livisor27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 13.08.2009
de ieri au introdus nasul tv in locul otv

#30
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,674
  • Înscris: 14.10.2008
Au schimbat PP-DD cu PD-L. Posted Image

#31
sibip

sibip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 31.10.2003
Poate cineva sa imi spuna va rog cat e abonamentul pe cablu akta analogic? Ma refer la cel mai ieftin pachet, iar zona e Campulung Muscel. Poti sa inchei abonament pe 3 luni doar

#32
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
Abonamentul e 31 de lei. Cel de baza. Poti sa faci abonament pe perioada nedeterminata, insa se plateste o taxa de instalae de 100 lei. Indiferent daca alegi perioada contractuala de 2 ani sau cea nedeterminata, platesti materialele (cablu coaxial de la stalp la TV -sau de la spliterul de pe scara- si mufele de conectare). Mi se pare absrd.

#33
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,674
  • Înscris: 14.10.2008
Sa emiti canalele cu sunet Mono in anul 2013 e de-a dreptul rusinos. Plus ca din cauza conectarii a doar unei iesiri dintre L si R a receiverului de satelit unele melodii se aud incomplet, stiu ca in 2006 Activ-Lucuri Simple era facuta praf, sau la Shania Twain-Kaching la inceput unde banii se aud pe o parte si casa de marcat pe cealalta, ori B 1 TV pe vremuri avea la meciuri fondul stadionului pe un canal si comentatorii pe celalalt, nu-mi explicam de ce cand meciul era in reluare se auzea fara comentariu. Atomic/TV K Dracu salva situatia prin emisia sa Mono.

La RCS Slatina problema asta s-a rezolvat in iulie 2008, destul de tarziu cand la Bucuresti si in 2005 exista Stereo.

Edited by Neaceasca85, 13 March 2013 - 03:04.


#34
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Neaceasca85, on 13 martie 2013 - 03:03, said:

Sa emiti canalele cu sunet Mono in anul 2013 e de-a dreptul rusinos. [...]

Uite ca mai sunt posturi care emit in Mono pe Satelit: Diva Universal RO., C. N. RO., Boomerang, C.B.S. Reality, Discovery Science, Discovery World...

#35
ctingeo

ctingeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 25.09.2010
TV H2.O (apa de ploaie) a inlocuit de azi tvr cultural care a rezistat 8 luni in grila analogica akta cu mira "revizie tehnica".

#36
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012

 ctingeo, on 10 aprilie 2013 - 12:40, said:

TV H2.O (apa de ploaie) a inlocuit de azi tvr cultural care a rezistat 8 luni in grila analogica akta cu mira "revizie tehnica".
Mai bine intra HIT MUSIC Channel, eu am fost acum o saptamana in excursie prin RM. Valcea si la pensiunea respectiva avea cablu de la AKTA grila analogica este praf si cea digitala este acceptabila.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate