Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Sony Xperia Z & ZL

- - - - -
  • Please log in to reply
1118 replies to this topic

#55
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Sony Xperia Z gets officially priced in the United Kingdom:   http://www.gsmarena...._-news-5458.php

[ http://cdn.gsmarena.com/vv/newsimg/13/01/xperia-z-uk/gsmarena_001.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Sony Xperia Z to release on Feb 28, Three opens pre-orders:   http://www.gsmarena....8-news-5460.php

[ http://cdn.gsmarena.com/vv/newsimg/13/02/xperia-z-release/gsmarena_001.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#56
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
Sper sa ajunga si la Vodafone macar in aprilie :)

#57
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011
Cred că va ajunge pe la sfârşitul lunii mai cel mai târziu şi cel mai devreme cam pe la sfârşitul lunii martie.Spun asta că sunt comenzi pentru UK,Canada. şi Australia.La noi va veni probabil cu un preţ cuprins între 2600-2900 lei. Să vedem ce pareri vor fi la primii utilizatori.

View Posttzaq93, on 30 ianuarie 2013 - 16:52, said:

Pt ca arata ca un Sony Ericsson cu design de ca**t de acum 3-4 ani.

Sony chiar incepuse sa faca treaba buna cu Xperia S, P si U. Telefoane fara dotari exceptionale dar care bateau Samsungurile prin design.

Asta arata ca o caramida obosita.
Prima dată pune mâna pe tel. Şi compară,apoi spui ce.şi cum.Aici fiecare e cu moftul lui în materie de telefoane şi majoritatea sunt fani ai mărcilor pe care le cumpăra.

#58
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,719
  • Înscris: 26.02.2010
Sony xperia Z, precomanda la O2 Uk. Preturi la liber de 479,99 lire sterline.

https://www.o2.co.uk...nes/#brand=sony

La vodafone uk la - 33 lire - telefonul costa 29 lire,
  - 37 lire - telefonul este gratuit, pe un contract de 24 luni.

http://www.phones4u....?ItemKey=661263

Edited by aris86, 02 February 2013 - 21:20.


#59
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Trebuie sa fii mare dobitoc ca sa dai 2-3 salarii pe un ca*at de telefon.

Cu banii astia poti sa faci o groaza de alte chestii pt tine. Acuma depinde ce isi doreste fiecare de la viata.

Edited by tzaq93, 02 February 2013 - 22:31.


#60
lucyanrapid

lucyanrapid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 13.02.2012

View Posttzaq93, on 02 februarie 2013 - 22:29, said:

Trebuie sa fii mare dobitoc ca sa dai 2-3 salarii pe un ca*at de telefon.

Cu banii astia poti sa faci o groaza de alte chestii pt tine. Acuma depinde ce isi doreste fiecare de la viata.
@tzaq93 Bine punctat!Cred ca ar trebui sa ia si altii in calcul acest aspect atunci cand cumpara un telefon.

#61
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
Intotdeauna mi-am luat telefon la modificare de abonament (prelungire, net samd) nu am depasit aprox 1200 ron pana acum ( o data la doi ani mi se pare o suma ok) nici eu nu sunt de acord cu ideea de a da  multi bani pe un telefon, de aceea am si scris mai sus ca sper sa vina la un pret cu bun simt.

#62
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
De cand se dau strainilor, pe forum, explicatii in legatura cu ce face fiecare cu banii si cat da pe un telefon sau nu?

View Posttzaq93, on 02 februarie 2013 - 22:29, said:

Trebuie sa fii mare dobitoc ca sa dai 2-3 salarii pe un ca*at de telefon.
Despre ce salarii discutam, 5 milioane /luna?

View Posttzaq93, on 02 februarie 2013 - 22:29, said:

Cu banii astia poti sa faci o groaza de alte chestii pt tine.
Daca are omul indeajuns de multi bani si pt acele chestii si pt telefon? Ba poate, numai din salariul dintr-o luna, isi ia doua telefoane ca acesta si chiar si asa ii mai raman bani pt acele chestii.

Edited by 0101010, 03 February 2013 - 00:24.


#63
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

View Post0101010, on 03 februarie 2013 - 00:24, said:

De cand se dau strainilor, pe forum, explicatii in legatura cu ce face fiecare cu banii si cat da pe un telefon sau nu?


Despre ce salarii discutam, 5 milioane /luna?


Daca are omul indeajuns de multi bani si pt acele chestii si pt telefon? Ba poate, numai din salariul dintr-o luna, isi ia doua telefoane ca acesta si chiar si asa ii mai raman bani pt acele chestii.
Sunt de aceeaşi părere privind nivelul de salarii,dar dacă îţi doreşti ceva nu te uiţi la bani şi faci pe dracu în patru şi-l cumperi,indiferent că e.telefon, ceas sau altceva.

#64
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
Am deviat de la subiect :).

Ma tot uitam pe cele cateva review-uri , nu prea zice nimeni de lipsuri, chestii negative despre telefon. Ar fi interesat un review cu partile nu prea bune, daca are :)

#65
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Faci pe dracu in patru pt ca asa te obliga societatea, tehnicile de marketing.. ei vor sa platim cat mai mult pe lucruri de care nu avem nevoie.

[ http://weknowmemes.com/wp-content/uploads/2011/12/2000-facebook-machine.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]......cam asa si cu telefoanele astea.

#66
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
@tzaq93: la care SE te referi cu design-ul? Nu seamănă Z nici măcar cu X10 la design, și ăla avea spatele curbat. Am înțeles că-ți place seria NXT (S, P, U, etc.), ți se pare  cumva seria Arc (Arc, T, J, V) cea obosită? Că Z-ul nu seamănă nici cu unul nici cu altul...

#67
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

View Posttzaq93, on 03 februarie 2013 - 11:19, said:

Faci pe dracu in patru pt ca asa te obliga societatea, tehnicile de marketing.. ei vor sa platim cat mai mult pe lucruri de care nu avem nevoie.

[ http://weknowmemes.com/wp-content/uploads/2011/12/2000-facebook-machine.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]......cam asa si cu telefoanele astea.
Nu te obliga nimeni.Faci ceea ce faci pentru ca vrei,altfel nu vad de ce o faci.Vrei sa tii pasul cu ce este nou?platesti, daca nu ramai un pic mai in urma si la urma urmei pentru unii asta e chiar o provocare la a sti, a avea ,etc.

#68
mihaipopm8

mihaipopm8

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 21.12.2009

View Posttzaq93, on 02 februarie 2013 - 22:29, said:

Trebuie sa fii mare dobitoc ca sa dai 2-3 salarii pe un ca*at de telefon.

Cu banii astia poti sa faci o groaza de alte chestii pt tine. Acuma depinde ce isi doreste fiecare de la viata.

Depinde ce salariu ai ...

am inteles ideea
nici eu nu as da mai mult de 10 mil lei vechi pe un smartphone ; mi se pare suficient ... (atat am dat pe S2)
dar pana la urma gusturile si preferintele nu se discuta.


din punctul meu de vedere Xperia Z arata bine; de performante nu mai zic.

Edited by mihaipopm8, 03 February 2013 - 11:57.


#69
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011

View Posttzaq93, on 19 ianuarie 2013 - 21:33, said:

E telefon frumos dar e cam obosit.


View Posttzaq93, on 30 ianuarie 2013 - 16:52, said:

Pt ca arata ca un Sony Ericsson cu design de ca**t de acum 3-4 ani.

Sony chiar incepuse sa faca treaba buna cu Xperia S, P si U. Telefoane fara dotari exceptionale dar care bateau Samsungurile prin design.

Asta arata ca o caramida obosita.
Doamne mare ti-e gradina, pe langa ca te contrazici singur, tu confunzi telefonul cu un biban(peste) cred.Posted Image
Sunt terminati cei din conducere dupa ce ai dat tu verdictul.

#70
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

View Postvibecatalin, on 03 februarie 2013 - 11:14, said:

Am deviat de la subiect :).
Încă nu a ajuns pe piaţa.Trebuie să aşteptăm cam o luna şi apoi să.vedem efectul pe care îl va avea asupra utilizatorilor.
Ma tot uitam pe cele cateva review-uri , nu prea zice nimeni de lipsuri, chestii negative despre telefon. Ar fi interesat un review cu partile nu prea bune, daca are :)


#71
AndreiOC

AndreiOC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 20.12.2012

View PostPapillon_, on 03 februarie 2013 - 13:25, said:

Doamne mare ti-e gradina, pe langa ca te contrazici singur, tu confunzi telefonul cu un biban(peste) cred.Posted Image
Sunt terminati cei din conducere dupa ce ai dat tu verdictul.

so true =)) =)) =)) =))

#72
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/AEPsojndl5g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by vibecatalin, 07 February 2013 - 14:04.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate