Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Romtelecom atacă RCS

- - - - -
  • Please log in to reply
807 replies to this topic

#1
cxd

cxd

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 658
  • Înscris: 18.10.2008
În primăvară, Romtelecom va începe construcția de rețele de cablu TV în 6 orașe mari în care Rcs este singur în piață ( două dintre ele sunt Craiova și Pitești ). Se va lucra subteran, prin canalizația de telefonie, respectându-se toate reglementările tehnice în vigoare. Bugetul este foarte consistent iar contractele vor fi încheiate pe Romtelecom, nu pe Nextgen.

Edited by cxd, 08 January 2013 - 17:40.


#2
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011

View Postcxd, on 08 ianuarie 2013 - 17:39, said:

În primăvară, Romtelecom va începe construcția de rețele de cablu TV în 6 orașe mari în care Rcs este singur în piață ( două dintre ele sunt Craiova și Pitești ). Se va lucra subteran, prin canalizația de telefonie, respectându-se toate reglementările tehnice în vigoare. Bugetul este foarte consistent iar contractele vor fi încheiate pe Romtelecom, nu pe Nextgen.

Daca functioneaza pe coaxial si se numeste NextGen o sa aiba succes. Dar daca din telefon vine totul + IPTV degeaba.

#3
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Serviciul de CATV gratis oferit de RTC exista doar acolo unde au FTTB Next Gen sau in nume propriu. Poate baga fibra prin canale.

#4
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010
Traiasca concurenta! Posted Image

#5
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
O mai gad,vine altcineva cu retea de cablu in Craiova??? Sunt curios ce vor reusi.

#6
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Ca sa se trezeasca RDS-ul ca nu vor avea niciodata monopol.

#7
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011

View PostNeaceasca85, on 08 ianuarie 2013 - 17:54, said:

Ca sa se trezeasca RDS-ul ca nu vor avea niciodata monopol.
Sa faca RCS sa imi puna mie mai repede fibra :D

#8
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Si sa dea jos limitarea de pe uploadul cu concurenta ca nu scapa de ea cum cred ei. S-au enervat grecii. Posted Image

Cred ca Slatina nu figureaza, desi m-as bucura sa treaca la FTTB si VoIP si aici daca tot nu pot scapa de postul tembelefonic de la magazin, ar fi mai usor de suportat pe VoIP de catre mine care urasc PSTN-ul si vreau sa-l tai. Asa l-as rezilia la termen. Posted Image

Edited by Neaceasca85, 08 January 2013 - 18:03.


#9
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Romtelecom atacă RCS poate doar in vis. Noapte buna! Posted Image Posted Image .
Nu cunosc om intreg la minte, care sa fi trecut de la Romtelecom in tabara RDS si sa se fi intors....

Edited by IP-XCENTRIC, 08 January 2013 - 18:04.


#10
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Never say never. Bani au da-i dracu la cat ne-au furat si ne fura in continuare, sa ia fibra cu ei.

Edited by Neaceasca85, 08 January 2013 - 18:05.


#11
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007

View Postcxd, on 08 ianuarie 2013 - 17:39, said:

Romtelecom atacă RCS
OK, pentru a cata oara!? Posted Image
RTC ar trebui sa ofere niste servicii, care sa copieze partile bune ale concurentei RDS/UPC. Un serviciu TV bun ca cel de la UPC, combinat cu un internet ca cel de la RDS, la care sa adauge facilitati pe Cosmote.

Edited by Farrell, 08 January 2013 - 18:07.


#12
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
La tv poate, zic POATE mai au ce ataca dar pe net e transata discutia.

#13
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Nu-i vad sa faca asa ceva, deloc, dar om trai si om vedea, preferabil rupt total de RTC.

#14
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007

View Postusd, on 08 ianuarie 2013 - 18:06, said:

La tv poate, zic POATE mai au ce ataca dar pe net e transata discutia.

Daca tot se lauda ca au bani, atunci sa o faca si pe net.

Apropo, un link exista sau topicul e inventie?

#15
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004

View PostFarrell, on 08 ianuarie 2013 - 18:05, said:

OK, pentru a cata oara!? Posted Image
RTC ar trebui sa ofere niste servicii, care sa copieze partile bune ale concurentei RDS/UPC. Un serviciu bun ca cel de la UPC, combinat cu un internet ca cel de la RDS, la care sa adauge facilitati pe Cosmote.

Mai adaug: DigiOriunde pt. cei plecati din tara, valabilitate credit care se adauga la valabilitatea initiala nu se suprapune ca acum, chestii d-astea de finete... N-am nimic cu Cosmote, dar Romtelepom mi-a mancat primele milioane de lei vechi pe net cu dial-up, pe vremea cand eram student si puteam sa iau multe tone de bere si nu uit asa usor....  Cu primii 500MB cat era abo de 9$ am golit internetul de tot ce era bun si tot 30 lei am platit sau cat era pe atunci dolaru'.... Posted Image

P.S mai tineti minte chestia aia de program care contoriza traficul RDS.Link? Cum se chema?

Edited by IP-XCENTRIC, 08 January 2013 - 18:12.


#16
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Ceva oficial daca era trebuia postat pe aria Romtelecom, le-am dat eu link acolo sa se bucure adeptii lor chiar daca degeaba, insa fiind doar aici cred ca e doar un atac al ofticosilor la adresa RDS. Posted Image

#17
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011
Băi, tare inteligenți ăștia de la Romtelecom, atacă RDS cu cablu coaxial, când toată lumea va trece pe fibră. Așa ziceau și cu căcatu de VDSL sau cum îi zice și în afară de câteva zone a rămas doar o legendă. RDS va băga GPON dacă va avea concurență în locul căcatului de cablu coaxial. Asta dacă se va întâmpla vreodată să intre pe bune Romtelecom cu infrastructura, în condițiile în care grecii sunt mâncați.

View PostNeaceasca85, on 08 ianuarie 2013 - 18:10, said:

Ceva oficial daca era trebuia postat pe aria Romtelecom, le-am dat eu link acolo sa se bucure adeptii lor chiar daca degeaba, insa fiind doar aici cred ca e doar un atac al ofticosilor la adresa RDS. Posted Image
Păi da, pe aria lor nu mai intră prea mulți, mai aruncă unul-altu o flagmă și cam atât. Nasol moment pentru ei.

#18
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007
E treaba RTC ce si cum investeste, insa pretul abonamentelor nu reprezinta neaparat cheia succesului.
Eu sunt client UPC pentru TV/HD si internet GPON + telefon de la RDS.
De la RTC nu mai am nici un serviciu. De ce? RTC nu mai are nici un serviciu de calitate de oferit?
In zona aceasta ar trebui sa se uite cu atentie RTC. La ce isi doresc userii.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate