Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

ZTE V970

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#19
gavieritei

gavieritei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 14.06.2007

View Postgezahofi, on 18 aprilie 2013 - 10:35, said:

Salut!
Scuze de intarziere la raspuns dar nu am avut calculator o vreme...
Livrarea a durat 3 saptamani ptr ca am ales varianta free shipping (care totusi costa 5 dolari). Daca eram dispus sa dau 30-40 dolari puteam sa o am in 3 zile cu DHL.
In slotul wcdma folosesc o cartela de digi, iar in celalalta una de vodaf. Dar am incercat toate combinatiile, NU merge cu 2 cartele digi simultam, insa MERGE cu orice alta combinatie.
eu sunt multumit de tel, insa vreau sa l vand ca am pus ochii pe altceva. Recomand tmallbox.com, dar nu platiti NUMAI cu paypal.
La orange cred ca e vandut ca si Grand X, si are un singur slot de sim, nu e dual sim. La fel si cel de la cosmote. Apropos, cred ca si procesorul difera, cel vandut de orange si de cosmote e procesor simplu core de la intel, iar cel din China e un dual core mediatek.
sper ca am ajutat

Buna,

Am telefonul de 2 zile (luat de pe merrimobiles).
L-am rootat ca aici (http://forum.xda-dev...51#post30786851). -> am pus JB V1.1R2MOD (02-03-2013):(cum e trecut in postul respectiv).

Pe SIM1 am vodafone, pe SIM 2 am orange.
Am optiune de ipfix de la vodafone.

Nu reusesc sa fac sa mearga conexiunea de date de nici o culoare, am tot schimbat setarile, dar deja nu mai stiu ce sa-i fac.
Am pus setarile de live nu merge, setari de ipfix asa cum aveam pe telefonu vechi (un samsung galaxy s) si tot nu merge.
Daca s-a mai luptat cineva cu problema asta ar fi de mare ajutor.

Mersi.

Edited by gavieritei, 13 May 2013 - 12:23.


#20
sorinb99

sorinb99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 07.06.2013
buna!
folosesc un ZTE V970 dualsim cam de o saptamana. folosesc 1 sim de la orange si un sim de la vodafone. cam o data pe zi, mi se blocheaza cand initiez un apel. automat trebuie sa scot bateria, sa l restartez. chiar si asa, de multe ori tot se blocheaza cand initiez apelul. ma poate ajuta cineva in rezolvarea problemei? multumesc anticipat!

Edited by sorinb99, 07 June 2013 - 09:50.


#21
sorinb99

sorinb99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 07.06.2013

View Postgavieritei, on 13 mai 2013 - 12:21, said:

Buna,

Am telefonul de 2 zile (luat de pe merrimobiles).
L-am rootat ca aici (http://forum.xda-dev...51#post30786851). -> am pus JB V1.1R2MOD (02-03-2013):(cum e trecut in postul respectiv).

Pe SIM1 am vodafone, pe SIM 2 am orange.
Am optiune de ipfix de la vodafone.

Nu reusesc sa fac sa mearga conexiunea de date de nici o culoare, am tot schimbat setarile, dar deja nu mai stiu ce sa-i fac.
Am pus setarile de live nu merge, setari de ipfix asa cum aveam pe telefonu vechi (un samsung galaxy s) si tot nu merge.
Daca s-a mai luptat cineva cu problema asta ar fi de mare ajutor.

Mersi.

Inteleg ca folosesti sim de vodafone si de orange. ai avut momente in care ti s-a blocat telefonul, in momentul in care ai initiat un apel? multumesc pentru raspuns!

#22
gavieritei

gavieritei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 14.06.2007

View Postsorinb99, on 11 iunie 2013 - 13:32, said:

Inteleg ca folosesti sim de vodafone si de orange. ai avut momente in care ti s-a blocat telefonul, in momentul in care ai initiat un apel? multumesc pentru raspuns!

Pe android 4.0 se bloca mai des. Pe android 4.1 se blocheaza f rar. Momentan am lasat doar orange in telefon, pe vodafone am revenit la telefonul vechi (din cauza problemei de internet). SI tot se blocheaza. Tind sa cred ca e ceva de la cartela de orange dar pt moment n-am gasit nimic concludent in acest sens.

#23
a_stefane

a_stefane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 24.07.2005

View Postgavieritei, on 13 mai 2013 - 12:21, said:


Am telefonul de 2 zile (luat de pe merrimobiles).
L-am rootat ca aici (http://forum.xda-dev...51#post30786851). -> am pus JB V1.1R2MOD (02-03-2013):(cum e trecut in postul respectiv).


ai platit ceva in plus la vama?

#24
gavieritei

gavieritei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 14.06.2007

View Posta_stefane, on 13 iunie 2013 - 11:07, said:

ai platit ceva in plus la vama?

Nu.

#25
Smokess

Smokess

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.07.2013

View Postsorinb99, on 07 iunie 2013 - 09:38, said:

buna!
folosesc un ZTE V970 dualsim cam de o saptamana. folosesc 1 sim de la orange si un sim de la vodafone. cam o data pe zi, mi se blocheaza cand initiez un apel. automat trebuie sa scot bateria, sa l restartez. chiar si asa, de multe ori tot se blocheaza cand initiez apelul. ma poate ajuta cineva in rezolvarea problemei? multumesc anticipat!
Salut sunt din Republica Moldova shi recent mi-am luat shi eu un v970 tot cu doua sim-cards shi am aceleasi probleme cind dau sa fac un apel ramine mort ecranu adica nu mai pot face nimic cu el decit sa ii scot bateria dar se repede la 5-6 ore chestia aceasta daca afli ceva ce se poate de facut zi

#26
gavieritei

gavieritei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 14.06.2007

View PostSmokess, on 09 iulie 2013 - 10:20, said:

Salut sunt din Republica Moldova shi recent mi-am luat shi eu un v970 tot cu doua sim-cards shi am aceleasi probleme cind dau sa fac un apel ramine mort ecranu adica nu mai pot face nimic cu el decit sa ii scot bateria dar se repede la 5-6 ore chestia aceasta daca afli ceva ce se poate de facut zi

DIn cate imi dau seama e o problema de android, nu se blocheaza din orice loc, daca de ex sun direct de pe contact, sau din lista de recent calls nu mi se blocheaza.
Mi se blocheaza mai mereu cand sunt in dialer, cel putin asta e senzatia mea.

Am inceput sa ocolesc aceasta restrictie si de atunci nu mi s-a mai blocat.

A incercat cineva sa puna alte ROM-uri decat astea de aici: http://forum.xda-dev...ost30786851   ? Poate din cauza asta crapa. Ma gandesc serios sa las ROM-ul de la ZTE ala original sa vad daca si la ala se blocheaza sau are problema aia cu netul de la vodafone.

#27
sorinb99

sorinb99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 07.06.2013

View Postgavieritei, on 09 iulie 2013 - 12:22, said:

DIn cate imi dau seama e o problema de android, nu se blocheaza din orice loc, daca de ex sun direct de pe contact, sau din lista de recent calls nu mi se blocheaza.
Mi se blocheaza mai mereu cand sunt in dialer, cel putin asta e senzatia mea.

Am inceput sa ocolesc aceasta restrictie si de atunci nu mi s-a mai blocat.

A incercat cineva sa puna alte ROM-uri decat astea de aici: http://forum.xda-dev...ost30786851   ? Poate din cauza asta crapa. Ma gandesc serios sa las ROM-ul de la ZTE ala original sa vad daca si la ala se blocheaza sau are problema aia cu netul de la vodafone.

sincer, eu am renuntat sa mai folosesc in telefon combinatia de 2 sim uri...mi se bloca indiferent de varianta de apelare...si din agenda, si din ultimele apelate....am lasat doar sim ul de la vodafone....banuiesc ca de la sim ul de orange aveam probleme...in combinatia vodafone-cosmote nu aveam probleme...imi pare rau ca nu te pot ajuta...stima!

Edited by sorinb99, 10 July 2013 - 18:57.


#28
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View Postsorinb99, on 07 iunie 2013 - 09:38, said:

buna!
folosesc un ZTE V970 dualsim cam de o saptamana. folosesc 1 sim de la orange si un sim de la vodafone. cam o data pe zi, mi se blocheaza cand initiez un apel. automat trebuie sa scot bateria, sa l restartez. chiar si asa, de multe ori tot se blocheaza cand initiez apelul. ma poate ajuta cineva in rezolvarea problemei? multumesc anticipat!
Legat de blocajele telefonului - vinovat este sim-ul de la Orange, incompatibil cu procesoarele MediaTek. Eu l-am schimbat si nu mai am probleme. In orice combinatii fara Orange nu se va mai bloca! Pentru detalii cititi topicurile #507 si urmatoarele de aici: http://forum.softped...0/page__st__504

#29
sorinb99

sorinb99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 07.06.2013

View PostV_i_c_t_o_r, on 10 iulie 2013 - 19:20, said:

Legat de blocajele telefonului - vinovat este sim-ul de la Orange, incompatibil cu procesoarele MediaTek. Eu l-am schimbat si nu mai am probleme. In orice combinatii fara Orange nu se va mai bloca! Pentru detalii cititi topicurile #507 si urmatoarele de aici: http://forum.softped...0/page__st__504

Multam fain! am verificat sim ul de la orange....J03! ;-)

#30
gavieritei

gavieritei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 14.06.2007

View PostV_i_c_t_o_r, on 10 iulie 2013 - 19:20, said:

Legat de blocajele telefonului - vinovat este sim-ul de la Orange, incompatibil cu procesoarele MediaTek. Eu l-am schimbat si nu mai am probleme. In orice combinatii fara Orange nu se va mai bloca! Pentru detalii cititi topicurile #507 si urmatoarele de aici: http://forum.softped...0/page__st__504
Si eu am tot sim cu J03, maine dau o tura in orange shop. :) Multam fain! sper ca asta sa rezolve problema.

#31
sorinb99

sorinb99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 07.06.2013
schimbat J03 cu U04....merge "uns", fara probleme!

#32
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View Postsorinb99, on 11 iulie 2013 - 18:42, said:

schimbat J03 cu U04....merge "uns", fara probleme!
Ma bucur ca ai rezolvat.
Nici eu nu credeam pana nu am schimbat sim-ul. Bloca mai mult sau mai putin orice smart dualsim cu procesor de la MediaTek pe care l-am avut (Lenovo A789, P770, P700, A660, Newman N1, ZTE V987). De cand am inlocuit sim-ul nu mai sunt niciun fel de probleme.
Daca toata lumea ar citi aceste pagini atunci ar fi mult mai putini nemultumiti de aparatele lor.

#33
marius8982

marius8982

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 02.08.2010
Salut.
Pe gsmarena acest telefon apare ca are doar 512 MB ram, dar pe alte site-uri apare ca are 1 GB ram.
Deci, cat ram are ?

#34
sorinb99

sorinb99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 07.06.2013

View Postmarius8982, on 28 iulie 2013 - 11:39, said:

Salut.
Pe gsmarena acest telefon apare ca are doar 512 MB ram, dar pe alte site-uri apare ca are 1 GB ram.
Deci, cat ram are ?

pe gsm arena cred ca sunt specificatiile pentru single sim.....ala intr-adevar are 512 mb....

#35
marius8982

marius8982

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 02.08.2010

View Postsorinb99, on 29 iulie 2013 - 09:03, said:


pe gsm arena cred ca sunt specificatiile pentru single sim.....ala intr-adevar are 512 mb....

Ok. Mersi.

#36
gavieritei

gavieritei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 14.06.2007

View Postgavieritei, on 10 iulie 2013 - 21:54, said:

Si eu am tot sim cu J03, maine dau o tura in orange shop. Posted Image Multam fain! sper ca asta sa rezolve problema.

Am fost la Orange am schimbat SIM-ul (mi-a dat unul cu U07). Acum nu se mai blocheaza telefonul in dialer si nicaieri si merge brici.

BOnus la toata schema, am primit niste setari de internet pentru SIM-ul vodafone care merg :). Acum sunt oficial multumit de telefon :)

Quote

Menu – Settings – More Settings – Mobile Networks – Access Point Names –Apasam Menu – New APN
Name: VF Internet pe Mobil
APN: live.vodafone.com
Proxy: Nu completam
Port 8080
Username: live
Password: vodafone
Server: Nu completam
MMSC: Nu completam
MMS Proxy: Nu completam
MMS Port: Nu completam
MMS Protocol: Nu completam
MCC: 226
MNC: 01
Authentification type: PAP
APN type: default
APN protocol: IPv4
Enable/disable APN: APN enabled (trebuie sa fie bifat)
Bearer: Unspecified
Apasam Menu – Save
Menu – Settings – More Settings – Mobile Networks – Use packet data – bifat


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate