Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Pistruiatul (1973)

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

Poll: Pareri (57 member(s) have cast votes)

V-a placut?

  1. Da! (47 votes [82.46%] - View)

    Percentage of vote: 82.46%

  2. Nu! (7 votes [12.28%] - View)

    Percentage of vote: 12.28%

  3. Nu l-am vazut (3 votes [5.26%] - View)

    Percentage of vote: 5.26%

Vote Guests cannot vote

#19
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006

View PostNemesis-, on 06 ianuarie 2013 - 21:40, said:

wtf? va regaseati in personajul unui informator al comunistilor? Totusi filmul e facut dupa '70, nu in '47 imediat dupa schimbarea regimului.. Dupa atatia ani, ar fi trebuit sa va fi trecut entuziasmul comunist din anii 50 Posted Image
Eu unul nui pot uita ca in 73 aveam doar 10 ani. Ce minte aveau dta la 10 ani? Erai in stare sa faci o diseminare intre actiunea spectaculoasa si adevarul istoric?
Asa ca fiind copil si eu fugeam sa il prind cand era dat la televizor. Acum, ca om matur,normal  il privesc altfel. Dar atunci faza cu sicriul m/ne-a amuzat..si se umpluse scoala  de replici 'was is das" "MATA"..Bucuriile si glumele specifice varstei..Asa cum bine zic futurist si Bursul..
Iar chestia cu comunisti, e bine sa o lasi mai jos, ca macane. Cati anisori ai matele? Ai prins epoca, sau ne vorbesti asa, pe un aer superior?
O sa rascolesc nitel forumul sa vad cam ce filme/carti /spectacole ai analizat, in ce mod si ce idei originale ai.
vezi ca era o discutie deschisa si despre filmele sovetice, unde nu se prea inghesuie sa scrie multa lume..Sau  nu poate fara copy/paste, asa ca nu risca...
Asa ca va astept.
PS. am gasit http://forum.softped...-cobietky-film/ ..

Edited by Prien, 02 February 2013 - 22:58.


#20
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,735
  • Înscris: 03.02.2007
Oricum, e bine că ai deschis sondajul. Văd că filmul stă bine. Din cîte se pare Softpedia e un fel de Facebook pentru cei mai copți dintre noi, născuți mai devreme, cum se spune. Eu de exemplu, nu am cont de Facebook.
Se pare că cei din generația noastră predomină pe aici, așa că nouă ne-a plăcut și ne place Pistruiatul, Sergiu Nicolaescu, Toma Caragiu, Amza Pellea, Bud Spencer și mulți alții. Nu au făcut ei opere de artă, dar am crescut cu ei și ne-au plăcut la modul cel mai sincer.

#21
DavidNr7

DavidNr7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 17.08.2011
Dupa mine, toti actorii au jucat foarte natural. Imi place tot serialul.

#22
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006

View PostDigix, on 05 februarie 2014 - 22:45, said:

Oricum, e bine că ai deschis sondajul. ......Se pare că cei din generația noastră predomină pe aici, așa că nouă ne-a plăcut și ne place Pistruiatul, Sergiu Nicolaescu, Toma Caragiu, Amza Pellea, Bud Spencer și mulți alții. Nu au făcut ei opere de artă, dar am crescut cu ei și ne-au plăcut la modul cel mai sincer.
Ai perfecta dreptate. Daca la 10-14 ani nu razi cand Bud Specer ii da un pumn  cuiva si ala isi scuipa fasolea din gura, cand o sa mai razi de faza asta?
Da, la 20 de ani te gandesti ca e tembelea, ca ala ramane fara dinti, ca il doare..
Asa ca tinerete, vedeti filmele astea si radeti de ele. Ca merita...
Jur ca eu ii spun baitelului meu, ma rog, la 17 ani deja e mai inalt decat mine, ca sunt filme specifice varstei lui...

#23
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,735
  • Înscris: 03.02.2007
Dragilor deși e offtopic, să ne bucurăm că Bud Spencer este încă în viață. Eroul nostru, pe numele real Carlo Pedersoli are 84 de ani împliniți pe 31 octombrie anul trecut. Ultimul film în care a jucat a fost un serial de televiziune din 2013.

http://en.wikipedia....iki/Bud_Spencer, http://www.imdb.com/name/nm0817881/bio

Attached File  Piedone 1.jpg   90.85K   6 downloadsAttached File  Piedone 2.jpg   37.39K   6 downloadsAttached File  Piedone 3.jpg   66.46K   6 downloads

#24
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Daca juca Bud Spencer in rolul Pistruiatului, ala da film! Dar ii fura rolul Terence Hill, prietenii stiu de ce! Eventual Piedone putea sa-l joace pe Sergiu Nicolaescu.

Despre filmul asta, Pistruiatul, io imi aduc aminte de un singur lucru: ca am sarit de la Toate pinzele sus la American Ninja. Cred ca ai mei nu ma lasau sa vad filme de propaganda.

La capitolul filme de propaganda mai era unul, nasol rau. Era cu niste adulti care incercau sa le explice ceva unor tineri si pareau toti foarte constipati asa, vorbeau de parca le venea o tuse si nu puteau tusi. Oare Ceausescu incerca sa plateasca datoria externa cu laxative, ca nu mai erau deloc la noi? Macar pentru filme puteau sa distribuie acolo 2-3 cutii pentru rolurile mai importante.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate