Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

problema cartus negru , hp deskjet 3070A

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
lungu-crish

lungu-crish

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 26.11.2011
Am un hp deskjet 3070a , si nu am mai folosit cartusele de o saptamana . am vrut sa printez 2 foi , prima a scos-o bine , iar a2-a a scos-o pe jumatate . de atunki nu mai trage in nikiun fel negru . am reincarcat-o , am curatat-o , dar nimic . imi poate da cineva un sfat ?

#2
lungu-crish

lungu-crish

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 26.11.2011
chiar nu stie nimeni ?

#3
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Ai folosit un kit de refill ? Sau doar ai bagat cerneala ?
Incearca cumva sa sufli cartusul ca in acest filmulet [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/585v1e-uiuI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
lungu-crish

lungu-crish

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 26.11.2011
am cumparat astazi cartus nou negru , si am reincarcat pe cele color . colorul functioneaza , dar nu imi trage negru delok .

#5
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,928
  • Înscris: 26.05.2007
Ai curatat contactele din imprimanta care fac legatura cu cartusul Black ?

#6
lungu-crish

lungu-crish

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 26.11.2011
nu , nu le-am curatat .

#7
lungu-crish

lungu-crish

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 26.11.2011
AM dus imprimanta la un service si mi-au spus ca s-au stricat senzorii de la cartusul negru , dar nu m-au ajutat cu nimic . Se mai poate face ceva , sau pot sa incep sa imi caut alta ?

#8
Maneleist

Maneleist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 11.07.2009
Va salut. Am un hp deskjet 3070a si nu Trage negru deloc nici cu cartusele lui Originale si nici dupa sistem CISS. am suflat in furtunasele lui, am curatat contactele dar tot degeaba. Ce va nou mai aveti? Astept sfaturi. Va multumesc

#9
Maneleist

Maneleist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 11.07.2009
Bună ziua. Am venit cu un răspuns și cu rezolvarea a cartușelor negru și alte culori. În cazul dacă nu printează deloc. În (imaginea 1) Veți observa că lipsește Carul unde se atașează cartușele. Am scos Carul ca sa-l curat că era plin de cerneală era și în contacte. L-am curățat cu o soluție specială de curățat tusul și am dat cu Spray de contact. În (Imaginea 2) veți vedea carul în mâna mea. L-am curățat și acesta. În (imaginea 3) Veți vedea spatele carului. Toată placa aia integrate numai și numai cerneala era. Acum se vede frumos, până și în mufe erau, De multe ori te asteptai si la errori din cauza cernealei care era in contacte. În (Imaginea 4) Veți vedea lamele unde curge cerneala. Lamela pentru cerneala negru era înfundat. Am luat acea soluție specială și am pus pe șervețel și am pus carul pe șervețel și am înmuiat de două trei ori. Acum vorbesc de sistem CISS în cazul dacă ai unu din furtunase goală (cu aer) scoate cartușele din imprimantă și scoate și dopul de filtrarea aerul din Sistem CISS și sufla până se umple tot furtunul cu culoare. Și o să îți curgă din cartușul cerneala trebuie să fi precaut. Baftă sper că mă-ti înțeles. Toata operatiunea asta a fost astazi 20.09.2013

#10
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Si acum functioneaza ?

#11
Maneleist

Maneleist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 11.07.2009

 daniel21, on 20 septembrie 2013 - 15:29, said:

Si acum functioneaza ?

Da sunt chiar Bucuros. Sunt super super multumit.

#12
bonifacio36

bonifacio36

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 15.03.2008
Si eu am facuta asta de cateva ori la imprimanta mea dar tot se usca duza pe negru(printeaza ce printeaza dar daca nu o folosesti se usuca), plus ca e plin de cerneala in zona unde se face curatarea automata a cartuselor.
Cred ca trebuie s-o demontez si-n zona aia, s-o curat, dar m-am cam saturat...

Edited by bonifacio36, 07 October 2013 - 22:08.


#13
Maneleist

Maneleist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 11.07.2009

 bonifacio36, on 07 octombrie 2013 - 22:07, said:

Si eu am facuta asta de cateva ori la imprimanta mea dar tot se usca duza pe negru(printeaza ce printeaza dar daca nu o folosesti se usuca), plus ca e plin de cerneala in zona unde se face curatarea automata a cartuselor.
Cred ca trebuie s-o demontez si-n zona aia, s-o curat, dar m-am cam saturat...


E normal sa se usuce. una la mana intra aerul doi la mana se inchegheaga tusul in lamele. Cauta sa iti iei Sistem ciss si nu vei mai avea probleme pt. ca sistemul cis are niste doape de filtrarea aerul.

#14
nicusor33

nicusor33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.10.2013

 Maneleist, on 20 septembrie 2013 - 15:17, said:

Bună ziua. Am venit cu un răspuns și cu rezolvarea a cartușelor negru și alte culori. În cazul dacă nu printează deloc. În (imaginea 1) Veți observa că lipsește Carul unde se atașează cartușele. Am scos Carul ca sa-l curat că era plin de cerneală era și în contacte. L-am curățat cu o soluție specială de curățat tusul și am dat cu Spray de contact. În (Imaginea 2) veți vedea carul în mâna mea. L-am curățat și acesta. În (imaginea 3) Veți vedea spatele carului. Toată placa aia integrate numai și numai cerneala era. Acum se vede frumos, până și în mufe erau, De multe ori te asteptai si la errori din cauza cernealei care era in contacte. În (Imaginea 4) Veți vedea lamele unde curge cerneala. Lamela pentru cerneala negru era înfundat. Am luat acea soluție specială și am pus pe șervețel și am pus carul pe șervețel și am înmuiat de două trei ori. Acum vorbesc de sistem CISS în cazul dacă ai unu din furtunase goală (cu aer) scoate cartușele din imprimantă și scoate și dopul de filtrarea aerul din Sistem CISS și sufla până se umple tot furtunul cu culoare. Și o să îți curgă din cartușul cerneala trebuie să fi precaut. Baftă sper că mă-ti înțeles. Toata operatiunea asta a fost astazi 20.09.2013
Buna ziua. Maneleist cu ce-ai putut desface suruburile de la imprimanta pentru a scoate carul?  la mine( si cred ca la toate modelele HP3070 A au niste suruburi in forma de stea cu 6 colturi), am incercat cu surbelnite normale si imbusuri, dar n-am reusit, poti sa ma ajuti te rog?

#15
Maneleist

Maneleist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 11.07.2009

 nicusor33, on 19 octombrie 2013 - 16:57, said:

Buna ziua. Maneleist cu ce-ai putut desface suruburile de la imprimanta pentru a scoate carul?  la mine( si cred ca la toate modelele HP3070 A au niste suruburi in forma de stea cu 6 colturi), am incercat cu surbelnite normale si imbusuri, dar n-am reusit, poti sa ma ajuti te rog?

Cum sa te ajut? iti trebuie o surubelnita (can imagine)

Cum sa iti zic eu? Tu esti din Bucuresti? Daca vrei suna-ma si vino la mine si ma cinstesti acolo. si poate te pot ajuta eu. 0762 713 758

Edited by Maneleist, 19 October 2013 - 17:05.


#16
nicusor33

nicusor33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.10.2013

 Maneleist, on 19 octombrie 2013 - 17:01, said:

Cum sa te ajut? iti trebuie o surubelnita (can imagine)

Cum sa iti zic eu? Tu esti din Bucuresti? Daca vrei suna-ma si vino la mine si ma cinstesti acolo. si poate te pot ajuta eu. 0762 713 758
Multumesc Maneleist, am rezolvat s-a potrivit ceva pana la urma :).
  PS . Sunt din Vaslui

#17
Maneleist

Maneleist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 11.07.2009

 nicusor33, on 19 octombrie 2013 - 18:00, said:

Multumesc Maneleist, am rezolvat s-a potrivit ceva pana la urma Posted Image.
  PS . Sunt din Vaslui


ok.

#18
nicusor33

nicusor33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.10.2013
Numai ca am niste suruburi care nu am accesibilitate la ele, alea unde se imbina scanerul( acolo unde partea de sus a imprimantei cu tot cu scaner se poate ridica limitat ca sa poti sa ai acces la cartuse, imi ofera un loc mult prea mic ca sa  ma misc cu surubelnita), iar la exterior  la baza imprimantei nu prea vad suruburi . Ma puteti ajuta va rog?
Imi cer scuze ca va deranjez pentru toate lucrurile maruntePosted Image .

Edited by nicusor33, 19 October 2013 - 18:59.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate