Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Futubox

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#37
ficico

ficico

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.06.2009
Salut!
Am observat, citind mai sus, că sunt probleme la canalele engleze. Dar celelalte cum se "comportă"? Câte canale are de fapt futubox? Am văzut pe site-ul lor că au scos un "set-top box MAG-250 Micro". Are cineva aşa ceva? Din descrierea lui pare a fi un fel de media player.
Cred că în România NU vom avea aşa ceva pentru că ar falimenta teviziunile autohtone.

#38
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Am renuntat la abonamentul la futubox. Bani aruncati pe fereastra.

#39
simplul

simplul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 24.01.2007
programele englezesti au revenit in grila futubox.

#40
SpargatorulDeVise

SpargatorulDeVise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 441
  • Înscris: 03.07.2009
Au introdus la English ..http://futubox.to/channels/CrimeHD_UK/livetv dar au scos Eurosport2 HD . Oricum  au micsorat bitrate-ul . In general canalele HD Futubox sunt departe de calitatea HD. / @.."set-top box MAG-250 Micro" Cu Android Mediabox si aplicatia IPTV-Player  te descurci mai bine decat set-top-box-ul lor.

#41
justitiaru2000

justitiaru2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 07.03.2007
Sky Sport F1 UK incepand de azi. Abia astept sa vad cum arata o cursa pe sky.

#42
justitiaru2000

justitiaru2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 07.03.2007
Desi varianta italiana a lui Sky F1 este HD, iar cea pe UK este SD, comentariul celor din urma este exceptional. Chiar stiu ce se petrece in cursa, facand-o interesanta si dpdv al comentariului. Un exemplu pentru comentatorii nostri.

#43
varro

varro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 09.02.2007
M-am abonat si eu de 2 zile la acest celebru serviciu Futubox (doar pe o luna). Dar sunt nemultumit. Nu reusesc sa vad niciun post tv cum trebuie. Sacadeaza la greu. Am exportat si lista de posturi sa o vad cu vlc-ul (toate variantele). Acelasi lucru. Merge cat merge (cam 5 minute), dupa care incep din nou sacadarile si apoi ingheata imaginea si ramane asa, pana schimb postul. Si la fel cu urmatorul. Nu pot sa urmaresc nimic. La voi, cei care sunteti abonati, patiti acelasi lucru? Se poate face ceva in privinta asta?

#44
varro

varro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 09.02.2007
nimeni pe aici?

#45
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 15.10.2010
Probabil ca incerci sa te uiti, la fel ca majoritatea, pe programele englezesti. Astea se vad cel mai prost iar campion absolut e Comedy Central. Programele italiene se vad relativ bine, doar pe alea de sport sunt probleme. Programele nemtesti si franceze se vad aproape tot timpul fara intreruperi. De facut nu prea ai mare lucru de facut, poate doar sa incerci sa intri la setarile contului tau si sa incerci sa vezi pe care din cele 4 servere de acolo iti merge cel mai bine. Seara insa, pe oricare din servere, programele englezesti se vad prost, aproape imposibil de urmarit, in special cele de filme. Eventual poti sa mai incerci pe pagina de facebook a futubox sa dai niste mesaje sa vezi ce iti spun. Parerea mea insa, dupa cateva luni de incercari, este ca serverele lor nu fac fata la traficul generat de utilizatori, in special pe cele mai cautate programe. De exemplu, cand se dau meciuri de Serie A pe canalele de sport italiene este aproape imposibil sa te conectezi pe respectivele canale...

PS: Nu stiu care ar fi explicatia, dar am observat ca uneori, nu tot timpul, cand nu poti sa vezi mai nimic pe calculator pe Ipad se vede relativ acceptabil...

Edited by mardan66, 26 March 2013 - 10:15.


#46
varro

varro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 09.02.2007

View Postmardan66, on 26 martie 2013 - 10:14, said:

Probabil ca incerci sa te uiti, la fel ca majoritatea, pe programele englezesti. Astea se vad cel mai prost iar campion absolut e Comedy Central. Programele italiene se vad relativ bine, doar pe alea de sport sunt probleme. Programele nemtesti si franceze se vad aproape tot timpul fara intreruperi. De facut nu prea ai mare lucru de facut, poate doar sa incerci sa intri la setarile contului tau si sa incerci sa vezi pe care din cele 4 servere de acolo iti merge cel mai bine. Seara insa, pe oricare din servere, programele englezesti se vad prost, aproape imposibil de urmarit, in special cele de filme. Eventual poti sa mai incerci pe pagina de facebook a futubox sa dai niste mesaje sa vezi ce iti spun. Parerea mea insa, dupa cateva luni de incercari, este ca serverele lor nu fac fata la traficul generat de utilizatori, in special pe cele mai cautate programe. De exemplu, cand se dau meciuri de Serie A pe canalele de sport italiene este aproape imposibil sa te conectezi pe respectivele canale...

PS: Nu stiu care ar fi explicatia, dar am observat ca uneori, nu tot timpul, cand nu poti sa vezi mai nimic pe calculator pe Ipad se vede relativ acceptabil...

Da intr-adevar ma uit aproape exclusiv pe cele englezesti. De aceea m-am si abonat. Putin pe cele nemtesti si italienesti. Pe cele frantuzesti deloc, desi am vazut ca nu sunt probleme cu ele. Da, cred ca ai dreptate. Inca nu este un serviciu care merge foarte bine. Poate cand nu o sa mai fie beta, sa rezolve problemele. Dar tare ma indoiesc ca o sa treaca mai departe de beta, desi ar fi extraordinar.

#47
justitiaru2000

justitiaru2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 07.03.2007
Depinde si de conexiunea la net. Eu n-am avut niciodata probleme in a urmari un post. N-am incercat pe calculator, insa pe Ipad se vede ok.

#48
varro

varro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 09.02.2007

View Postjustitiaru2000, on 28 martie 2013 - 16:33, said:

Depinde si de conexiunea la net. Eu n-am avut niciodata probleme in a urmari un post. N-am incercat pe calculator, insa pe Ipad se vede ok.

Pe iPad nu ma uit, nu am. Iar pe PC am conexiune buna... Asa cum sunt conexiunile in Romania, abonament cel mai mare.

#49
justitiaru2000

justitiaru2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 07.03.2007
Lasa-ma sa ghicesc. 100 mega metro?
Pe de alta parte, e posibil ca si serverele lor sa nu faca fata cererii mari.

#50
justitiaru2000

justitiaru2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 07.03.2007
Tocmai ce ma laudam
We're sorry, but something went wrong.
We've been notified about this issue and we'll take a look at it shortly.

#51
varro

varro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 09.02.2007

View Postjustitiaru2000, on 29 martie 2013 - 12:49, said:

Lasa-ma sa ghicesc. 100 mega metro?
Pe de alta parte, e posibil ca si serverele lor sa nu faca fata cererii mari.

exact

#52
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Va repet, bani aruncati degeaba. La ce ne trebuie atitea canale?

#53
ficico

ficico

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.06.2009
M-am abonat pentru o luna. Sunt multumit

#54
danutz_rdc

danutz_rdc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 18.10.2010
Ha,ha,ha !!!!

Ia uitati baieti aici: http://www.yoda.ro/o...-in-italia.html

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate