Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Futubox

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#1
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 15.10.2010
Nu stiu cati abonati are acest serviciu in Romania, dar m-am gandit ca un loc de intalnire a acestora in care sa se faca schimb de opinii si sa se rezolve probleme ar putea fi de interes. De exemplu, as intreba daca a reusit cineva sa faca EPG-ul sa arate corect pentru ca am incercat tot felul de solutii si nu a mers nimic. Asa ca pana la urma folosesc pentru englezi http://www.tvguide.co.uk iar pentru italieni http://guidatv.sky.i...idatv/grid.html dar e cam incomod sa tot treci de la un site la altul...

#2
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010
Am eu  intrebari, este calitate HD ?
Pe monitor cred ca e ok, dar daca fac legatura la un Tv mai mare cu ecran de 32-46 cum este caliatea imaginii si a sunetului, este HD ?
Se vad toate canalele bine ?

#3
Deyutzu_AR

Deyutzu_AR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.03.2012

View Postcrursu, on 05 ianuarie 2013 - 17:09, said:

Am eu  intrebari, este calitate HD ?
Pe monitor cred ca e ok, dar daca fac legatura la un Tv mai mare cu ecran de 32-46 cum este caliatea imaginii si a sunetului, este HD ?
Se vad toate canalele bine ?


nu sunt abonat la futubox _ dar teoretic daca transferi din calculator prin HDMI atat  sunetul cat si imaginea ar trebui sa ti-i se vada lacrima.Acuma depinde de ce conexiune ai la NET si in al 2-lea rand ce transmisiune pe net au englezii si in 3-lea rand nu prea o sa vezi diferenta prea mare la un film daca ai un monitor de 48 de Cm diagonala.bafta sa ai :P

#4
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Cred ca a vrut sa zica 32-46 inch (adica aprox. 81-116 cm).

#5
mariustrs1

mariustrs1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.05.2010
Nu poate sa imi de-a cineva un link cu EuroSport HD? :)

#6
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 15.10.2010

View Postcrursu, on 05 ianuarie 2013 - 17:09, said:

Am eu  intrebari, este calitate HD ?
Pe monitor cred ca e ok, dar daca fac legatura la un Tv mai mare cu ecran de 32-46 cum este caliatea imaginii si a sunetului, este HD ?
Se vad toate canalele bine ?
La programele englezesti calitatea pe monitor e HD. La italieni calitatea e ceva mai apropiata de SD, cu vreo 2 sau 3 canale HD, dar oricum mult peste asa-zis-ul SD de la RDS. Nemtii se vad HD iar francezii numai SD, rusii SD si 2 programe de filme HD. Scoase prin cablu HDMI pe un televizor de 80 cm se vad la aceeasi calitate, la mine putin mai sters la culori, dar poate fi din cauza placii video de la calculator care nu e cine stie ce. Eu unul prefer sa ma uit pe un Ipad 3 unde mi se pare ca se vede mult mai bine decat pe monitorul PC-ului. Apropo, poti sa te uiti cu acelasi cont si pe PC, si pe Ipad si pe Iphone, dar nu in acelasi timp. Daca vad ca ai doua accesari simultane cu acelasi cont prima oara iti blocheaza contul 24 de ore si iti apare mesaj de schimbare a parolei iar a doua oara ti se blocheaza contul definitiv.

Pe futuboxhd.com la optiunea Sign-up pe la mijlocul paginii aveti posibilitatea sa vedeti calitatea seviciului urmarind Animal Planet HD, varianta pentru UK (nu trebuie sa fiti logati pentru asta)...

Edited by mardan66, 06 January 2013 - 18:29.


#7
siluk

siluk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 12.11.2007
Eu as fi interesat de un serviciu asemanator dar cu mai multe programe, mi se par cam putine, inainte aveau si bbc si ceva canale de la americani.
stie cine ceva de genul asta ?

#8
Deyutzu_AR

Deyutzu_AR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.03.2012
m-ati facut foarte curios totusi cat costa un abonament pe luna la un asemenea serviciu :P care sunteti abonati grila + costul care aveti amabilitatea sa impartasiti :P merci fain :)

#9
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Aici se poate vedea Animal Planet HD pentru evaluare: http://futuboxhd.com/features/
Mi se pare decenta calitatea.

#10
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 15.10.2010
La http://futuboxhd.com/sign-up/ se pot vedea preturile pentru divese perioade de abonare. De Craciun anul trecut au avut si o oferta speciala cu reducere 20%...
Pe http://futuboxhd.com/ se pot gasi si programele incluse in grila, englezesti, franceze, italiene si germane. Exista si niste programe rusesti care exista desi nu sunt mentionate pe site. De asemenea exista si niste programe pentru adulti dar care se vad numai dupa dezactivarea controlului parental (nici ele nu apar pe site)...

Lista detaliata de la http://futuboxhd.com/channels/ (fara canalele rusesti):

English channels:

MTV Dance
Eurosport 2 HD
Eurosport HD
ESPN America HD
Syfy HD
Discovery HD
Comedy Central HD
Nat Geo HD
FX HD
Animal Planet HD
Nickelodeon HD
Sky Movies Drama & Romance HD
Sky Movies Modern Greats HD
Sky Movies Comedy HD
Sky Movies Sci-Fi & Horror HD
Sky Movies Action HD
Sky Movies Family HD
Sky Movies Premiere HD
Sky Movies Thriller HD
Sky News HD
Sky Sports 1 HD
Sky Sports 2 HD

French channels:

Canal+
Bein Sport
Direct 8
France 2
HD
France 3
France 5
M6 HD
NRJ 12
NT1
TF 1 HD
TMC
W9

German channels:

Pro Sieben HD
Sat. 1 HD
RTL HD
Sky Hits HD
Disney Channel HD
Sky Action HD
Sky Atlantic HD
Sky Sport HD 2
Nat Geo Wild HD
Nat Geo HD
ZDF_HD
Das_Erste_HD
SIXX_HD
SPORT1_HD
RTL2_HD
arte_HD
N24_HD

Italian channels:

Discovery Channel HD
Disney Ch. HD
Sky Calcio 1
GamberoRosso HD
Cinema Cult HD
Nat Geo Adventure HD
History Channel HD
Fox Life HD
Sky SuperCalcio HD
Sky Cinema Passion HD
Sky Cinema Family HD
Fox HD
Fox Crime HD
National Geographic HD
Sky Uno HD
Sky Cinema 1 HD
Sky Cinema Hits HD
Sky Cinema Max HD

Adult channels:

Penthouse 1 HD
Penthouse 2 HD
Penthouse 3 HD
Hustler HD
Redlight HD

Canalele rusesti sunt:

REN
1
Rossia 1
CTC
THT
Kinopokaz HD-1
Kinopokaz HD-2

Edited by mardan66, 07 January 2013 - 08:26.


#11
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010

View Postmardan66, on 06 ianuarie 2013 - 18:02, said:

La programele englezesti calitatea pe monitor e HD. La italieni calitatea e ceva mai apropiata de SD, cu vreo 2 sau 3 canale HD, dar oricum mult peste asa-zis-ul SD de la RDS. Nemtii se vad HD iar francezii numai SD, rusii SD si 2 programe de filme HD. Scoase prin cablu HDMI pe un televizor de 80 cm se vad la aceeasi calitate, la mine putin mai sters la culori, dar poate fi din cauza placii video de la calculator care nu e cine stie ce. Eu unul prefer sa ma uit pe un Ipad 3 unde mi se pare ca se vede mult mai bine decat pe monitorul PC-ului. Apropo, poti sa te uiti cu acelasi cont si pe PC, si pe Ipad si pe Iphone, dar nu in acelasi timp. Daca vad ca ai doua accesari simultane cu acelasi cont prima oara iti blocheaza contul 24 de ore si iti apare mesaj de schimbare a parolei iar a doua oara ti se blocheaza contul definitiv.

Pe futuboxhd.com la optiunea Sign-up pe la mijlocul paginii aveti posibilitatea sa vedeti calitatea seviciului urmarind Animal Planet HD, varianta pentru UK (nu trebuie sa fiti logati pentru asta)...

Multumesc frumos de raspunsuri.

#12
Daniellone

Daniellone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 25.09.2006

View Postmardan66, on 04 ianuarie 2013 - 10:08, said:

as intreba daca a reusit cineva sa faca EPG-ul sa arate corect pentru ca am incercat tot felul de solutii si nu a mers nimic. Asa ca pana la urma folosesc pentru englezi http://www.tvguide.co.uk iar pentru italieni http://guidatv.sky.i...idatv/grid.html dar e cam incomod sa tot treci de la un site la altul...

Nici eu nu am reusit sa rezolv cu EPG-ul. Le-am facut chiar si mai multe sesizari, atat pe mail cat si pe facebook, si nu am primit raspuns la niciuna. Pe HTPC eu folosesc XBMC si am rezolvat in felul urmator: cu ajutorul aplicatiei XMLTV GUI extrag EPG-ul pentru canalele englezesti de pe RadioTimes.com si le incarc in add-on-ul TV Guide din XBMC. In acest add-on i-am atasat si stream-ul fiecarui canal in EPG si acum functioneaza asa: daca fac click pe un program viitor, imi seteaza reminder, iar daca fac click pe un program curent imi deschide automat programul respectiv in full-screen. In tot timpul cat navighezi prin EPG, iti ramane canalul pe care il urmareai cand ai accesat EPG-ul intr-o fereastra mai mica, in dreapta-jos.

E putin de munca la inceput ca sa setezi toate aceste programe, dar nu mai mult de o jumatate de ora. Iar apoi o data la doua saptamani trebuie sa-l alimentez cu EPG-ul extras (dureaza maxim 5 minute). Pentru mine asta e cea mai buna solutie si mi se pare ca arata si elegant.

[ http://img4.imageshack.us/img4/8369/epg.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Eu am HTPC-ul conectat la o plasma de 50" si sunt multumit de calitatea programelor. Sunt undeva intre calitatea SD si cea HD pe care o ai pe cablu.

De asemenea folosesc Futubox-ul si pe un media player Egreat cu un firmware custom. De foarte multe ori am folosit cele doua device-uri in acelasi timp pe Futubox si nu am avut niciodata probleme. E posibil sa fi fost doar norocos.

Edited by Daniellone, 08 January 2013 - 01:55.


#13
SorinuIS

SorinuIS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 20.07.2009
E senzational raportul pret/calitate. Imi voi comanda si eu.

#14
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 15.10.2010
Succes. Cateva mentiuni legate de abonare. Eu am comandat direct de pe futuboxhd.com folosind sistemul lor ikoruna de plati online. Daca ai un card 3D secure foloseste-l pe ala, acum majoritatea procesatorilor de afara utilizeaza acest sistem. Exista si o lista de reselleri dar din ce am vazut pe forumul Futubox (http://www.futuforum.com/forum.php) multi au avut problema cu ei. Atentie sa ai si o adresa de mail activa pe care sa iti trimita cei de la Futubox codul de activare. Cu totul la mine intregul proces a durat sub 30 de minute, abonament pe 1 an...

#15
Daniellone

Daniellone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 25.09.2006

View PostSorinuIS, on 08 ianuarie 2013 - 11:47, said:

E senzational raportul pret/calitate. Imi voi comanda si eu.

Eu ti-as recomanda sa iti iei abonament pe o luna prima data pentru evaluarea serviciului, pentru ca am vazut pe forumul lor ca exista si persoane nemultumite. Dar e doar o parere personala, fiecare face cum crede.

#16
SorinuIS

SorinuIS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 20.07.2009
La inceput era Free-of-Charge serviciul, stiu ce se ofera in banii aia. Oricum un abonament simplu voi face pentru inceput, 1 luna sa zicem.
Curiozitate pentru playlist: au cate un singur track audio?

#17
Daniellone

Daniellone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 25.09.2006
Da, din pacate au un singur track audio. Daca ar fi avut si pista originala, nu doar cea cu dublajul, atunci ar fi devenit  mai interesante mult mai multe canale. Nu ma deranjeaza sa vad documentare dublate, dar filmele dublate mi se par ridicole.

#18
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 15.10.2010
Cu dublarea e chestie de obisnuinta. Asa cum noi suntem invatati cu subtitrarea cei din vest sunt invatati cu dublarea filmelor...
Legat de problemele avute de persoanlele nemultumite de pe forum, la multe dintre acestea problemele aparute se datorau faptului ca persoanele respective fie aveau conexiuni de viteza mica si se abonasera fara sa vada pe pagina de test daca le merge, fie nu stiau ca in setarile contului lor pot selecta serverele de pe care sa faca vizionarea. Acolo exista 3 locatii denumite server1, 2 si 3 pe care le poti testa din punct de vedere a vitezei si apoi selecta locatia cu viteza cea mai mare. Spre exemplu, in patria noastra draga, in mareata noastra capitala, in reteaua marelui provider RDS, serverul1 care este selectat in mod default are viteza cea mai mica (adica ceva in jur de 6-7 Mbps). Serverul2 e asa si asa iar serverul3 are in jur de 50 Mbps...

Edited by mardan66, 09 January 2013 - 08:39.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate