Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Detalii despre clubul Absoluto Fighting

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
AntiBullying

AntiBullying

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.12.2012
Buna ziua , ce stiti despre clubul Absoluto Fighting atat la kickboxing , cat si la MMA . Pret abonament pe luna , atmosfera , dotari sala , instructori , cum se ajunge acolo . Ati recomanda aceasta sala (din experienta sau din auzite) ? De asemenea , credeti ca este o alternativa a Academiei de Lupte Ciprian Sora ? Multumesc anticipat si sper ca acest subiect sa ii ajute si pe altii .

Edited by AntiBullying, 01 January 2013 - 14:02.


#2
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 28.09.2009
De mult timp tot cauti sala.
Tu chiar vrei sa te apuci de asa ceva, sau doar ai o curiozitate in legatura cu anumite cluburi?
Eu recomand Ciprian Sora, e cel mai bun.

#3
balauru_furios

balauru_furios

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,250
  • Înscris: 03.02.2004
Avand in vedere ca instructor la Absoluto e fiul lui George Mihaita, adica un baiat care n-a luptat vreodata in viata lui, dar ii invata pe altii...

Macar Ciprian Sora are un background serios in ring, chiar daca la vremea aia nivelul din Local Kombat era departe de cel de azi.

#4
predaoctavian

predaoctavian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.04.2014
Chestiunea este ca nu cred ca faci neapărat antrenamente cu Sora asa ca nu contează dacă a fost în competiții sau nu.

#5
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
WOW !

De pe FB lui Tudor Mihaita:

Romania a intrat in UFC! Sportiva Absoluto MMA, Cristina Stanciu, a semnat un contract cu cea mai celebra organizatie de MMA din lume!
Din RXF direct in UFC, cu ajutorul promotorului Sebastian Vieru si a lui Alin Halmagean.
Romanca va debuta la UFC Fight Night in Zagreb pe 10 aprilie!
Informatii complete in scurt timp pe www.absoluto.ro

#6
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Cristina Stanciu, prima romanca cu un contract UFC, de la Absoluto, a pierdut primul meci din cele 5 din contractul cu UFC:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4XZnmSoda5w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

A pierdut la puncte. Astia ii zic "Barbie", la cantar se hlizea tot timpul dar la meci pare ca a fost agresiva.

#7
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Nu a luptat rau ...dar meciurile viitoare vor fi tot mai grele. Mai are de munca la striking . Din pacate tehnica ei de brate nu este adaptata pentru MMA . Mai degraba este tehnica de kickbox . Dar are inima mare si este curajoasa. Daca va castiga 2 din 5 meciuri ( in cazul in care se deruleaza contractul ), este o mare reusita  .
Cat despre contestatarii lui Tudor Mihaita ca si luptator , in specificul pe care il preda are multe meciuri si nu este deloc un luptator rau . Sa nu uitam ca este printre primii care au adus BJJ-ul si Grapplingul in Romania si a avut curaj sa lupte in compettii cu sportivi veniti din tari cu mare traditie . Oricum compenseaza prin faptul ca este foarte inteligent si analitic ...chestie care este deficitara la foarte multi luptatori romani . Nu o fi Cyborg sau Verdum dar nu se face de ras pe unde lupta si singurii luptatori de MMA din Romania care se vad in gale ..sunt ai lui . Restul sunt foarte rudimentari tehnic .

#8
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Habar nu aveam ca Stanciu a avut si al doilea meci in UFC, in iulie, din pacate Jurasik ai avut dreptate:
http://weekendmma.bl...tanciu-ufc.html=

#9
gascoignegazza

gascoignegazza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 28.03.2016
din cate stiu, i-au reziliat contractul dupa acest al doilea meci.

#10
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Da ? Nasol, tineam si eu cu romanii din UFC.
Parca si Pascu era vorba sa intre in UFC prin 2015...

#11
gascoignegazza

gascoignegazza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 28.03.2016
Pascu a avut accidentari, altfel cred ca intra, dar mai are sanse.
acum avem un moldovean Cutelaba.

#12
benulnec

benulnec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 09.04.2007

View PostAntiBullying, on 01 ianuarie 2013 - 14:02, said:

Buna ziua , ce stiti despre clubul Absoluto Fighting atat la kickboxing , cat si la MMA . Pret abonament pe luna , atmosfera , dotari sala , instructori , cum se ajunge acolo . Ati recomanda aceasta sala (din experienta sau din auzite) ? De asemenea , credeti ca este o alternativa a Academiei de Lupte Ciprian Sora ? Multumesc anticipat si sper ca acest subiect sa ii ajute si pe altii .
AntiBullying, la Absoluto pe Kickbox antreneaza Ionut Atodiresei si la MMA stiu ca mai antreneaza si el. Ca oameni pe care ii poti intalni la acea sala, sambata asta de exemplu s-a antrenat si Tolea la antrenamentele de KB si MMA.
Ca pret stiu ca daca platesti antrenamentele individual costa 30 de lei / antrenament. E o sala bine dotata si cu oameni destul de civilizati. Ai si parteneri destul de pregatiti daca vrei un sparring mai dur.
Ionut se ocupa de fiecare si isi da interesul destul de bine.
Daca vrei o oferta de pret pentru intervalul in care vrei tu sa vii, scrie-le pe site. KB si MMA stiu ca antreneaza doar in sediul de la Cotroceni.
Daca te hotarasti sa vii aici la antrenament, da-mi un mesaj pe privat si mergem impreuna daca vrei. Trebuie sa vii cu echipamentul tau pt ca ei nu au manusi de rezerva.

In ce priveste sala lui Ciprian Sora, din ce am auzit de la alti baieti care au fost pe acolo e destul de scumpa si nu prea antreneaza el cursantii. Riscul la sali atat de populare e ca vin prea multi practicanti iar daca esti incepator antrenorul nu prea are timp de tine. Aici Ionut cam sta cu ochii pe toti incepatorii si ii corecteaza destul de des.

Edited by benulnec, 21 November 2016 - 08:40.


#13
WuR

WuR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 13.11.2005
Cat am fost in Ro m-am antrenat atat cu Tudor cat si cu Ciprian, evident pe discipline diferite. Ambii sunt instructori excelenti si tare mi-as dori sa-i vad pe astia de ii denigreaza cam cum s-ar descurca la antrenamentele cu ei. In UK ma antrenez la o sala care tine de Roger Gracie Academy. Profesori excelenti pe gi si no gi insa nimic spectaculoe fata de cei din Ro (Absoluto). Din contra, dpdv al aspectului salii si al dotarilor Absoluto e mult peste. Iar daca Tudor era vreun amator nu scotea atatia campioni in bjj, parerea mea.

#14
benulnec

benulnec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 09.04.2007
Se pare ca absoluto antreneaza KB si la White Tiger Gym (langa timpuri noi) iar aici iti poti face antrenament de lupte + fitness (210 lei / luna pt KB + fitness).
Ca locatie e clar mult mai bine pozitionat decat cel din cotroceni iar Gabi Bota (antrenorul de aici) in comparatie cu Ionut care antreneaza la sala de la cotroceni mi se pare mai ok atat ca tehnici cat si ca atitudine si implicare.

Ca program de antrenament te poti antrena atat dimineata de la 10 cat si seara de la 6 sau 8 iar activitatile sunt impartite pe zile: o zi tehnica, alta palmare si alta sparring.

Sala de aici este iarasi ideala pentru fete. Din ce am vazut sunt in mod constant cel putin 2 fete la fiecare antrenament asa ca este un mediu destul de ok pt ele.

Edited by benulnec, 26 April 2017 - 22:49.


#15
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Vad ca au antrenor de box la White Tiger: Antrenor: Radu Ciprian Alexandru

#16
benulnec

benulnec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 09.04.2007

View Postoverseas, on 27 aprilie 2017 - 16:40, said:

Vad ca au antrenor de box la White Tiger: Antrenor: Radu Ciprian Alexandru
Or avea. Sunt multi antrenori si din ce am vazut sunt 2 sali amenajate pentru lupte.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate