Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Carti Iosif Ton

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
38 replies to this topic

#19
UnSceptic

UnSceptic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 20.08.2012

View Postblueday, on 21 ianuarie 2013 - 15:18, said:



adica el si-a vandut sufletul, ca sa scape pe altii?

Nu stiu cum sa calific gestul lui. Nu m-as grabi sa-i judec.

View Postblueday, on 21 ianuarie 2013 - 15:18, said:

iar situatia cu I. Ton ti-am spus-o eu, acum ! poti cerceta ca sa verifici veridicitatea afirmatiilor mele.
O sa-mi iau timp sa verific. Omul asta m-a interesat candva.

#20
Josua

Josua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.01.2013

View Postblueday, on 21 ianuarie 2013 - 15:18, said:

domnule,
profetul meu este acesta de aici:

Acest Moise a zis fiilor lui Israel: "Domnul Dumnezeul vostru va va ridica dintre fratii vostri un Proroc ca mine: de El sa ascultati." (Fapt.7:37)

dar dumneata esti prea imatur spiritual (duhovniceste) ca sa intelegi lucrurile astea (care te depasesc).



adica el si-a vandut sufletul, ca sa scape pe altii?

iar situatia cu I. Ton ti-am spus-o eu, acum ! poti cerceta ca sa verifici veridicitatea afirmatiilor mele.

Dragă prietene ... dacă Isus este Prorocul tău, nai auzit sau nai citit, ce a zis?

Luc 6:37  Nu judecaţi, şi nu veţi fi judecaţi; nu osîndiţi, şi nu veţi fi osîndiţi; iertaţi, şi vi se va ierta.

Matei 6:14  Dacă iertaţi oamenilor greşelile lor, şi Tatăl vostru cel ceresc vă va ierta greşelile voastre.
Matei 6:15  Dar dacă nu iertaţi oamenilor greşelile lor, nici Tatăl vostru nu vă va ierta greşelile voastre.

Isus Cristos a vorbit despre dragoste, care dă iertare pentru ori ce păcat.
Undei Dragostea? Despre care a vorbit Profetul tău?
Sau noi, nam păcătuit?
Sau este păcat mai mare sau mai mic?
Eu aşa am învătat de la Profetul (Isus), că nu este păcat mic sau mare, numai păcat este, care duce la moarte. Şi toţi, am păcătut, şi toţi avem nevoie de harul lui Dumnezeu, zi de zi.
Nu contează ce, şi, cine am fost, ci , cine suntem acum, în Cristos.

Hai să termin cu o rugăciune, alui uni profet numit Pavel:

Ef 3:14  ...Iată dece, zic, îmi plec genunchii înaintea Tatălui Domnului nostru Isus Hristos,
Ef 3:15  din care îşi trage numele orice familie, în ceruri şi pe pămînt,
Ef 3:16  şi -L rog ca, potrivit cu bogăţia slavei Sale, să vă facă să vă întăriţi în putere, prin Duhul Lui, în omul din lăuntru,
Ef 3:17  aşa încît Hristos să locuiască în inimile voastre prin credinţă; pentruca, avînd rădăcina şi temelia pusă în dragoste,
Ef 3:18  să puteţi pricepe împreună cu toţi sfinţii, care este lărgimea, lungimea, adîncimea şi înălţimea;
Ef 3:19  şi să cunoaşteţi dragostea lui Hristos, care întrece orice cunoştinţă, ca să ajungeţi plini de toată plinătatea lui Dumnezeu.
Ef 3:20  Iar a Celui ce, prin puterea care lucrează în noi, poate să facă nespus mai mult decît cerem sau gîndim noi,
Ef 3:21  a Lui să fie slava în Biserică şi în Hristos Isus, din neam în neam, în vecii vecilor! Amin.


Pacea Domnului nostru.

Edited by Josua, 24 January 2013 - 19:20.


#21
blueday

blueday

    blue monday

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 20.12.2010

View PostJosua, on 24 ianuarie 2013 - 19:19, said:

Nu contează ce, şi, cine am fost, ci , cine suntem acum, în Cristos.


tinere, intr-adevar:

Dumnezeu nu tine seama de vremurile de nestiinta si porunceste acum tuturor oamenilor de pretutindeni sa se pocaiasca; (Fapt.17:30)

macar ca mai inainte eram un hulitor, un prigonitor si batjocoritor. Dar am capatat indurare, pentru ca lucram din nestiinta, in necredinta! (1Tim.1:13)

pe cand, Iosif Ton pretindea ca este in Cristos si in realitate isi vindea fratii Securitatii ceausiste, se incadreaza aici:

Sunt niste stanci ascunse la mesele voastre de dragoste, unde se ospateaza fara rusine impreuna cu voi si se indoapa de-a binelea; niste nori fara apa, manati incoace si incolo de vanturi, niste pomi tomnatici fara rod, de doua ori morti, dezradacinati; (Iuda.1:12)

#22
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View Postblueday, on 21 ianuarie 2013 - 15:18, said:

domnule,
profetul meu este acesta de aici:
Acest Moise a zis fiilor lui Israel: "Domnul Dumnezeul vostru va va ridica dintre fratii vostri un Proroc ca mine: de El sa ascultati." (Fapt.7:37)
dar dumneata esti prea imatur spiritual (duhovniceste) ca sa intelegi lucrurile astea (care te depasesc).
adica el si-a vandut sufletul, ca sa scape pe altii?
iar situatia cu I. Ton ti-am spus-o eu, acum ! poti cerceta ca sa verifici veridicitatea afirmatiilor mele.

Imatur si ratacit/a esti 'mneata "blueday" , nu poti sa te pretinzi a fi a lui Hristos si sa urmezi doctrina influentata de J. Calvin !
Invatatura lui J. Calvin nu este invatatura lui Hristos Isus Mantuitorul omenirii !

Textul original al pasajului pe care mi l-ai citat mie se gaseste in Deuteronomul 18 : 15 - 19

" Un mare prooroc."

15 Domnul Dumnezeul tău îţi va ridica din mijlocul tău, dintre fraţii tăi, un proroc ca mine: să ascultaţi de el!
Deut 18.18; Ioan 1.45; Fapt 3.22; Fapt 7.37;
16 Astfel, el va răspunde la cererea pe care ai făcut-o Domnului Dumnezeului tău la Horeb, în ziua adunării poporului, când ziceai: „Să nu mai aud glasul Domnului Dumnezeului meu şi să nu mai văd acest foc mare, ca să nu mor.”
Deut 9.10; Ex 20.19; Evr 12.19;
17 Atunci Domnul mi-a zis: „Ce au zis ei, este bine.
Deut 5.28;
18 Le voi ridica din mijlocul fraţilor lor un proroc ca tine, voi pune cuvintele Mele în gura lui, şi el le va spune tot ce-i voi porunci Eu.
Deut 18.15; Ioan 1.45; Fapt 3.22; Fapt 7.37; Isa 51.16; Ioan 17.8; Ioan 4.25; Ioan 8.28; Ioan 12.49-50;
19 Şi dacă cineva nu va asculta de cuvintele Mele, pe care le va spune el în Numele Meu, Eu îi voi cere socoteală.
Fapt 3.23;

#23
Josua

Josua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.01.2013

View Postblueday, on 25 ianuarie 2013 - 09:13, said:


tinere, intr-adevar:

Dumnezeu nu tine seama de vremurile de nestiinta si porunceste acum tuturor oamenilor de pretutindeni sa se pocaiasca; (Fapt.17:30)

macar ca mai inainte eram un hulitor, un prigonitor si batjocoritor. Dar am capatat indurare, pentru ca lucram din nestiinta, in necredinta! (1Tim.1:13)

pe cand, Iosif Ton pretindea ca este in Cristos si in realitate isi vindea fratii Securitatii ceausiste, se incadreaza aici:

Sunt niste stanci ascunse la mesele voastre de dragoste, unde se ospateaza fara rusine impreuna cu voi si se indoapa de-a binelea; niste nori fara apa, manati incoace si incolo de vanturi, niste pomi tomnatici fara rod, de doua ori morti, dezradacinati; (Iuda.1:12)

Iosif Ton a cerut iertare, si de la Domnul si de la  Biserica sa.
Dacă a cerut iertare, eu cred ca şi a primit. Pt. că Dumnezeu iartă ori ce păcat, sîngele lui curăţă ori ce nelegiuire.

1Ioan 1:9  Dacă ne mărturisim păcatele, El este credincios şi drept, ca să ne ierte păcatele şi să ne curăţească de orice nelegiuire.

Dacă Domnul a iertat, (asta este harul, care dă iertare, pt. ori ce păcat), atunci, cine sunt eu, sa nu iert.

Nu fim repede la judecată, să nu judecam pe alţii, pt. că asta nu este treaba noastra. Judecata este al Domnului.
Sau noi nu pacătuim în ştiinţa noastra, şi noi multe ori ştim şi totus păcatuim ... dar cerem iertare, si O ce bine, că avem şi primim aceasta iertare.

Rom 14:4  Cine eşti tu, care judeci pe robul altuia? Dacă stă în picioare sau cade, este treaba stăpînului său; totuş, va sta în picioare, căci Domnul are putere să -l întărească pentru ca să stea.
Rom 14:10  Dar pentruce judeci tu pe fratele tău? Sau pentruce dispreţuieşti tu pe fratele tău? Căci toţi ne vom înfăţişa înaintea scaunului de judecată al lui Hristos.

Eu pe predicile lui am crescut "spiritual" - Domnul a folosit pe el ..., şi a folosit în viaţa mii de oameni. Totdeauna când ascult, pe el,  simt prezenta lui Duhul Sfănt.
Domnul a folosit, şi foloşte ... pt mine asta contează, pt. că dacă aşi uita la oameni .... nu ştiu ce era.

Trebuie sa învăţăm, dragoste şi iertare de la Domnul.

(chiar ... de unde ştii că sunt tânăr? ... poate sunt un bătrân...  :)  )

Cu multe Dragoste.

#24
blueday

blueday

    blue monday

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 20.12.2010

View PostTeophileos, on 25 ianuarie 2013 - 11:34, said:

Imatur si ratacit/a esti 'mneata "blueday" , nu poti sa te pretinzi a fi a lui Hristos si sa urmezi doctrina influentata de J. Calvin !
Invatatura lui J. Calvin nu este invatatura lui Hristos Isus Mantuitorul omenirii !



cu ce nu esti de acord? Isus este numit Profet, Mare Preot, Mijlocitor.

Si oricine nu va asculta de Prorocul acela va fi nimicit cu desavarsire din mijlocul norodului." (Fapt.3:23) - cuvintele lui Petru.

View PostJosua, on 25 ianuarie 2013 - 15:39, said:

Iosif Ton a cerut iertare, si de la Domnul si de la  Biserica sa.
Dacă a cerut iertare, eu cred ca şi a primit.


a cerut iertare ca si-a vandut fratii?

de unde stii ca nu va face la fel daca situatia ii va permite??!!



View PostJosua, on 25 ianuarie 2013 - 15:39, said:

(chiar ... de unde ştii că sunt tânăr? ... poate sunt un bătrân... )


imi dau seama dupa naivitatile pe care le scrii...

Edited by blueday, 25 January 2013 - 15:44.


#25
Josua

Josua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.01.2013

View Postblueday, on 25 ianuarie 2013 - 15:43, said:

cu ce nu esti de acord? Isus este numit Profet, Mare Preot, Mijlocitor.

Si oricine nu va asculta de Prorocul acela va fi nimicit cu desavarsire din mijlocul norodului." (Fapt.3:23) - cuvintele lui Petru.



a cerut iertare ca si-a vandut fratii?

de unde stii ca nu va face la fel daca situatia ii va permite??!!





imi dau seama dupa naivitatile pe care le scrii...

Ai greşit ... dar nu contează vârstea mea ...

Matei 18:3  şi le -a zis: ,,Adevărat vă spun că, dacă nu vă veţi întoarce la Dumnezeu şi nu vă veţi face ca nişte copilaşi, cu nici un chip nu veţi intra în Împărăţia cerurilor.
Mic 6:8  ,,Ţi s'a arătat, omule, ce este bine, şi ce alta cere Domnul dela tine, decît să faci deptate, să iubeşti mila, şi să umbli smerit cu Dumezeul tău?``
Zah 7:9  ,,Aşa a vorbit Domnul oştirilor: ...Faceţi cu adevărat dreptate, şi purtaţi-vă cu bunătate şi îndurare unul faţă de altul.

O mică învăţătură de la Isus:

Luc 18:9-17

  A mai spus şi pilda aceasta pentru unii cari se încredeau în ei înşişi că sînt neprihăniţi, şi dispreţuiau pe ceilalţi.
  ,,Doi oameni s'au suit la Templu să se roage; unul era Fariseu, şi altul vameş.
Fariseul sta în picioare, şi a început să se roage în sine astfel: ,Dumnezeule, Îţi mulţămesc că nu sînt ca ceilalţi oameni, hrăpăreţi, nedrepţi, preacurvari sau chiar ca vameşul acesta.
Eu postesc de două ori pe săptămînă, dau zeciuială din toate veniturile mele.`
Vameşul sta departe, şi nu îndrăznea nici ochii să şi -i ridice spre cer; ci se bătea în piept, şi zicea: ,Dumnezeule, ai milă de mine, păcătosul!`
  Eu vă spun că mai degrabă omul acesta s'a pogorît acasă socotit neprihănit decît celalt. Căci oricine se înalţă, va fi smerit; şi oricine se smereşte, va fi înălţat.``
  I-au adus şi nişte copilaşi, ca să Se atingă de ei. Dar ucenicii, cînd au văzut lucrul acesta, au certat pe aceia cari -i aduceau.
  Isus a chemat la Sine pe copilaşi, şi a zis: ,,Lăsaţi copilaşii să vină la Mine, şi nu -i opriţi; căci Împărăţia lui Dumnezeu este a unora ca ei.
  Adevărat vă spun că, oricine nu va primi Împărăţia lui Dumnezeu ca un copilaş, cu niciun chip nu va intra în ea.``

Mai am câteva întrebare.

Câte ori cerem si aşteptăm noi iertare de la Domnul?
Câte ori cerem si aşteptăm iertare de la alţii, la cara am greşit?

Sau câte ori trebuie să iertăm noi ...?
Ce ne învaţă Domnul Isus?

Edited by Josua, 25 January 2013 - 15:58.


#26
dulgherul

dulgherul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,463
  • Înscris: 28.02.2008

View PostJosua, on 25 ianuarie 2013 - 16:13, said:




Sau câte ori trebuie să iertăm noi ...?
Ce ne învaţă Domnul Isus?
De 490 de ori. Operațiune matematică a Bibliei, cu tîlc!!

#27
Josua

Josua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.01.2013

View Postdulgherul, on 25 ianuarie 2013 - 16:27, said:

De 490 de ori. Operațiune matematică a Bibliei, cu tîlc!!

Da !!!!!!
Asta este răspunsul corect.
Problema că mulţi, nu cunosc, sau nu vreau să trşiesc adevărul aceasta.

Matei 18:21  Atunci Petru s'a apropiat de El, şi I -a zis: ,,Doamne de cîte ori să iert pe fratele Meu cînd va păcătui împotriva mea? Pînă la şapte ori?``
Matei 18:22  Isus i -a zis: ,,Eu nu-ţi zic pînă la şapte ori, ci pînă la şaptezeci de ori cîte şapte.

Foarte important şi pilda lui Isus ce urmează, după versetele acestea. Mare învăţăturş ...

sfârşeşte cu : ... Tot aşa vă va face şi Tatăl Meu cel ceresc, dacă fiecare din voi nu iartă din toată inima pe fratele său.``

Ce frumos, că nici Isus şi nici apostoli, nau pus întrebarea lui Petru:  " Ce garanţie este Simon Petru, că nu o să mai lepezi de Isus, sau nu o să spui că nu ne cunoşti, şi nu eşti dintre noi ... " - ci au iertat, perfect, definitiv, cu nici un sustinere, a rămas apostol, şi un apostol care a condus Biserica, care a vut cuvănt si inputernicire de la Domnul Isus Cristos. Si nimeni nu zice, - "taieti afară din Biblia epistolele lui Petru, pentru că a lepădat de Cristos ..." , ci citiţi ca cuvânt al lui Dumnezeu.

Dumnezeu este iertător, si noi trebuie să iertăm greşiţilor noştrii.

Matei 9:13  Duceţi-vă de învăţaţi ce înseamnă: ,Milă voiesc, iar nu jertfă!` Căci n'am venit să chem la pocăinţă pe cei neprihăniţi, ci pe cei păcătoşi.``

#28
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Sa presupunem ca am iertat pe cineva de 490 de ori.
Daca mai greseste o data, avem dreptul sa nu mai iertam?

#29
Josua

Josua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.01.2013

View Postdanutz1, on 25 ianuarie 2013 - 17:36, said:

Sa presupunem ca am iertat pe cineva de 490 de ori.
Daca mai greseste o data, avem dreptul sa nu mai iertam?

Asta a fost un "joc al cuvintelor" ... nu Sapte ori ... ci 7 x 70 ...
-cred că Isus a vrut să zică: - iarăl câte ori trebuie ... dacă 1000 de ori, atunci atâta ori ... pentru că şi noi multe ori greşim ...

(Farisei, au învăţat că trebuie să ierţi de trei ori. Petru a vrut să fie mai generos două ori mai mult plus odată ... 7 ori. Aşa calculat Petru, să fie mai bun, dar Isus a zis, iertare nu este condiţionat de un anumit număr ... )

#30
dulgherul

dulgherul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,463
  • Înscris: 28.02.2008

View Postdanutz1, on 25 ianuarie 2013 - 17:36, said:

Sa presupunem ca am iertat pe cineva de 490 de ori.
Daca mai greseste o data, avem dreptul sa nu mai iertam?
Să presupunem că nu face aceiași greșală de 490 de ori. Dacă da, continuăm cu iertarea, că avem de a face cu un...smintit. Sau nu?

#31
Josua

Josua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.01.2013

View Postdulgherul, on 25 ianuarie 2013 - 18:17, said:

Să presupunem că nu face aceiași greșală de 490 de ori. Dacă da, continuăm cu iertarea, că avem de a face cu un...smintit. Sau nu?

Cred că deja vrem să fim pre înţelepţi ...
ce rost au întrebările acestea ... oare nu Duhol Sfânt ne coonduce ... oare nu Dumnezeu locuieşte în noi ...?
Oare noi câte ori gresim zilnic înainte Domnului cu aceaşi lucru? Vrei iertar?   Dă iertare!!!! Câte ori trebuie ...

Luc 6:31  Ce voiţi să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi la fel.
Luc 6:32  Dacă iubiţi pe cei ce vă iubesc, ce răsplată vi se cuvine? Şi păcătoşii iubesc pe cei ce -i iubesc pe ei.
Luc 6:33  Dacă faceţi bine celor ce vă fac bine, ce răsplată vi se cuvine? Şi păcătoşii fac aşa.
Luc 6:34  Şi dacă daţi cu împrumut acelora dela cari nădăjduiţi să luaţi înapoi, ce răsplată vi se cuvine? Şi păcătoşii dau cu împrumut păcătoşilor, ca să ia înapoi întocmai.
Luc 6:35  Voi însă, iubiţi pe vrăjmaşii voştri, faceţi bine şi daţi cu împrumut, fără să nădăjduiţi ceva în schimb. Şi răsplata voastră va fi mare, şi veţi fi fiii Celui Prea Înalt; căci El este bun şi cu cei nemulţămitori şi cu cei răi.
Luc 6:36  Fiţi dar milostivi, cum şi Tatăl vostru este milostiv.
Luc 6:37  Nu judecaţi, şi nu veţi fi judecaţi; nu osîndiţi, şi nu veţi fi osîndiţi; iertaţi, şi vi se va ierta.

mai departe

Rom 12:17  Nu întoarceţi nimănui rău pentru rău. Urmăriţi ce este bine, înaintea tuturor oamenilor.
Rom 12:18  Dacă este cu putinţă, întrucît atîrnă de voi, trăiţi în pace cu toţi oamenii.
Rom 12:19  Prea iubiţilor, nu vă răsbunaţi singuri; ci lăsaţi să se răzbune mînia lui Dumnezeu; căci este scris: ,,Răzbunarea este a Mea; Eu voi răsplăti``, zice Domnul.
Rom 12:20  Dimpotrivă: dacă îi este foame vrăjmaşului tău, dă -i să mănînce; dacă -i este sete, dă -i să bea; căci dacă vei face astfel, vei grămădi cărbuni aprinşi pe capul lui.``
Rom 12:21  Nu te lăsa biruit de rău, ci biruieşte răul prin bine.

#32
dulgherul

dulgherul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,463
  • Înscris: 28.02.2008

View PostJosua, on 25 ianuarie 2013 - 18:33, said:


Cred că deja vrem să fim pre înţelepţi ...
ce rost au întrebările acestea ... oare nu Duhol Sfânt ne coonduce ... oare nu Dumnezeu locuieşte în noi ...?
Oare noi câte ori gresim zilnic înainte Domnului cu aceaşi lucru? Vrei iertar?   Dă iertare!!!! Câte ori trebuie ...

Poi am contazis eu ce zici tu?
Nicidecum.
Am zis că trebuie să iertm tot timpul. Altfel noi cum să ne rugăm pentru iertare?

#33
Josua

Josua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.01.2013

View Postdulgherul, on 25 ianuarie 2013 - 18:57, said:

Poi am contazis eu ce zici tu?
Nicidecum.
Am zis că trebuie să iertm tot timpul. Altfel noi cum să ne rugăm pentru iertare?

Ok Ok!!!!
Poate am înţeles eu greşit.
Iartă mă.  :)

#34
dulgherul

dulgherul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,463
  • Înscris: 28.02.2008

View PostJosua, on 25 ianuarie 2013 - 19:03, said:

Ok Ok!!!!
Poate am înţeles eu greşit.
Iartă mă.  Posted Image
Nici o problemă frate. Discutăm și lămurim. Civilizat, ca discipoli lui Iisus.

#35
blueday

blueday

    blue monday

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 20.12.2010

View PostJosua, on 25 ianuarie 2013 - 16:13, said:



Mai am câteva întrebare.

Câte ori cerem si aşteptăm noi iertare de la Domnul?
Câte ori cerem si aşteptăm iertare de la alţii, la cara am greşit?

Sau câte ori trebuie să iertăm noi ...?
Ce ne învaţă Domnul Isus?

iertam daca vedem pocainta si regret.

#36
Josua

Josua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.01.2013

View Postblueday, on 25 ianuarie 2013 - 19:11, said:


iertam daca vedem pocainta si regret.

Asta nam citit în scriptură ... numai să iertaţi

Altfel înseamnă că tu vezi inima oamenilor, ca şi Dumnezeu, Inseamnă că poţi să judeci dacă cineva cere iertare sincer şi cu regret. Nu ştiu tu ai fost acolo, cînd fratele Ţon a cerut ertare? Ai văzut cum a făcut, cunoşti inima lui ... ?

Cum măsori tu, aşa o să măsoare şi ţie ...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate