Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

SUD RESIDENCE - DRUMUL FERMEI, POPESTI LEORDENI

- - - - -
  • Please log in to reply
878 replies to this topic

#865
alext

alext

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 22.06.2002
nimeni???

#866
Elenca13

Elenca13

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.09.2016
Buna ziua,

am gasit acest articol

http://www.protectia...-drumul-fermei/

il postez pentru ca ma intereseaza daca acum in zona aveti, cei ce locuiti acolo, aceste probleme.

Multumesc!

#867
adrian.paul

adrian.paul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 18.10.2006
Numai în România este posibil să facă un dezvoltator un bloc, un ansamblu sau o casă lângă o uzină/presă/fabrică/whatever și după să se solicite mutarea/încetarea activității respectivei industrii. Posted Image
A cumpărat cineva lângă presa de la IMGB? Asta este își merită soarta din punctul meu de vedere.

În altă ordine de idei... seism de 5 grade la presă? :)))))))

#868
alext

alext

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 22.06.2002

View Postadrian.paul, on 14 septembrie 2016 - 15:04, said:

Numai în România este posibil să facă un dezvoltator un bloc, un ansamblu sau o casă lângă o uzină/presă/fabrică/whatever și după să se solicite mutarea/încetarea activității respectivei industrii. Posted Image
A cumpărat cineva lângă presa de la IMGB? Asta este își merită soarta din punctul meu de vedere.

În altă ordine de idei... seism de 5 grade la presă? Posted Image))))))


La presa seism????
In niciun caz!
Poate la forja....
Or fi niste baieti care sa gandesc la terenul IMGB-ului?

#869
cerasela23

cerasela23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 23.07.2013
Da mai functioneaza IMGB-ul????Eu nu am mai vazut pe nimeni in zona,cel putin in ultimii doi ani>>>..

#870
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Normal ca functioneaza.

#871
cerasela23

cerasela23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 23.07.2013
Multumesc pentru raspuns. Eram ferm convinsa ca nu :(. La ora la care vin eu acasa si la care plec mi s-a parut ca nu vad miscare in curte....

#872
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Pai nu este in curte ci in hala,in special noaptea.

#873
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Pentru ca azi ma plictiseam acasa, am zis sa dau o fuga pana in  zona aia... daca tot imi spune Facebook-ul cat de misto e si stiind discutiile de pe-aici. Asa ca am mers cu masina pana la pasajul Pipera si am lasat-o acolo. De acolo si pana la Dimitrie Leonida, am facut cam 25 de min cu metroul.
M-am plimbat putin prin zona, arata mult mai bine fata de acum 4 ani cand am fost ultima data, strazi sunt asfaltate, oameni normali cu copii (data trecuta erau caini si multi "colorati"), putin cam aglomerat pe Drumul Fermei, dar nu e o tragedie. Cum ma chioram eu pe-acolo, il vad pe un domn si m-am bagat in seama cu el. Mi-a zis ca sta acolo de aproape 4 ani. Nu a avut probleme mari, doar chichite. O priza prinsa prost, o aplica prinsa aiurea, o broasca de la o usa care s-a stricat, sifonul de la chiuveta prost... si a trebuit sa traga de muncitori sa-i repare si o luna de zile. Mi-a zis ca nu a auzit niciodata metroul si nici nu vibreaza cladirea din cauza lui. L-am intrebat daca ar fi sa o ia de la capat, daca s-ar mai muta tot acolo. Si mi-a zis ca da. Nu e o locatie prea buna si nici apartamentele de lux. Dar raportat la pret, e bine.
Am trecut si prin Apollo Residence. Mi-a placut cel mai mult. Cu o singura exceptie: sunt foarte apropiate blocurile unele de altele. Nu stiu cum se obtin aprobari, dar nu trebuie sa fii arhitect sa-ti dai seama ca o masina de interventie nu prea are cum sa intre in mijlocul complexului.
In alta ordine de idei, mi-a placut in mare. Dar sa nu iti iei cu vedere spre IMGB pentru ca vederea este dezolanta. Cel putin dpmdv. Posted Image

Edited by LauCalin, 26 March 2017 - 14:52.


#874
mlegs

mlegs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 04.07.2007
Am o intrebare legata de drumul fermei. Stiu ca se inunta masiv prin 2015 .  De atunci nu s-a mai scris nimic in presa.
In luna august 2015 s-au facut imbunatatiri la canalizare dar tot nu a fost suficient . Asa ca  iarasi am auzit aceeasi poveste cu inundatiile.
Care este situatia ? S-au mai facut imbunatatiri la sistemul de drenaj al apei ?
A plouat de curand... S-a mai inundat ?

Multumesc.

#875
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Simplu.Cand e vreo ploaie serioasa..se inunda Drumul Fermei.
De obicei in curba Popesti Vest-Drumul Fermei si pe la mijloc parca,in dreptul la Astrelor Residence ca am o colega acolo si iese cizme din cartier.
Deci,da,inundatie la greu cand ploua mai tare.

#876
soft0811

soft0811

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 24.03.2005
Dar e greu de dat o căutare pe youtube?

https://www.youtube....sp=CAJQFA%3D%3D

#877
vilascosmin

vilascosmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 06.12.2013
Buna seara, am incheiat un antecontract pentru o garsoniera dubla la blocul c2 care va fi pe str. Drumul Fermei nr.97 era in stadiu de amprenta .Daca mai este cineva in acesta situatie (vecini) va rog un mesaj pe privat .Multumesc mult.

Edited by vilascosmin, 26 March 2018 - 20:49.


#878
rockmiha

rockmiha

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.07.2018

View Postvilascosmin, on 26 martie 2018 - 20:45, said:

Buna seara, am incheiat un antecontract pentru o garsoniera dubla la blocul c2 care va fi pe str. Drumul Fermei nr.97 era in stadiu de amprenta .Daca mai este cineva in acesta situatie (vecini) va rog un mesaj pe privat .Multumesc mult.
Buna seara,
Momentan doar rezervare in acelasi bloc. E in acelasi stadiu, doar amprenta.

#879
CristiAv

CristiAv

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.12.2019

View Postrockmiha, on 10 iulie 2018 - 10:44, said:

Buna seara,
Momentan doar rezervare in acelasi bloc. E in acelasi stadiu, doar amprenta.

View Postvilascosmin, on 26 martie 2018 - 20:45, said:

Buna seara, am incheiat un antecontract pentru o garsoniera dubla la blocul c2 care va fi pe str. Drumul Fermei nr.97 era in stadiu de amprenta .Daca mai este cineva in acesta situatie (vecini) va rog un mesaj pe privat .Multumesc mult.

Buna ziua,

Va referiti la complexul Prestige Residence situat pe Drumul Fermei nr. 97?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate