Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 

Trimiteri Colete Internationale

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010
Buna ziua

Ma aflu in situatia in care trebuie sa trimit un telefon mobil in strainatate ,valoarea acestuia fiind de 100 lei  (am reusit sa obtin pe ebay 180 lei)

M-am dus la posta romana ca tot omul sa depun pachetul (140 grame,13 cm x8 cm ) (cat un telefon mobil cu tot cu cutiuta) ..si mi s-a spus clar ca se ia tariful de colet plus taxa per kg ,adica in total 80 ron.

I-am explicat frumos domnitei de acolo ca nu pot cere englezului inca pe cat i-am cerut pentru acel telefon pentru a acoperii paguba ,dar a zis ca asta este tariful lor,ca nu ii intereseaza.

Intrebarea mea este : Exista in romania alt serviciu de curierat  care sa ofere preturi decente in functie de valoarea declarata a coletului ?

sa platesc 80 lei trnasportul ,este ca si cum l-as vinde in romania cu 100 lei ,numai ca nu imi mai bat atat capul degeaba

#2
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Posta Romana trebuie desfiintata. E o mizerie.

#3
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Încearcă la orice alt curierat și după ce o să îți dea un preț mai mare n-o să ți se mai pară scump la poșta română...

P.S: Dacă s-a finalizat tranzacția, trebuie să-l trimiți.

P.P.S: Nu poți să-l împachetezi frumos cu bubble tape și să-l trimiți ca plic?

Edited by AlexIP, 24 December 2012 - 02:14.


#4
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010
nu pot sa il trimit in plic..si da ,s-a finalizat tranzactia..dar nu ma impusc nimeni daca nu-l trimit. ii explic omului frumos cum sta treaba..si asta e. cu fan curier e cu 10 lei mai scump..ceea ce nu mi se pare asa UAU cum e la expedierea in tara

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate