Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Masoneria

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
254 replies to this topic

#19
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

 abcmasonic, on 20 decembrie 2012 - 16:21, said:

Imi place cum intorci pe toate partile, chiar esti simpatic. Ideea e in felul urmator: trebuie sa te remarci prin ceva, insa poti s-o faci si prin cultura sau altceva, nu prin avere
Eu nu am specificat ca trebuie sa fii util lojii prin avere. Tu ai inteles asta si imi pare rau. Cunosc masoni care sunt utili lojii prin cultura lor. Dar tot utili sunt...

#20
abcmasonic

abcmasonic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 20.12.2012

 dimydesky, on 20 decembrie 2012 - 16:22, said:

Dau invitatie pe orice tracker din lume pentru invitatie masonerie Posted Image
Si acum sirul de intrebari agasante : voi ati planuit 11 septembrie? voi l-ati omorat pe MJ? voi l-ati omorat pe Tupac? trebuie sa te muti des ? va dau bani degeaba? da femei? trebuie sa iti vinzi sufletul cand intri in gruparea asta?
Hai ca-mi place :)) Acum sa-ti povestesc ceva daca tot m-ai intrebat de chestiunea cu vandutul sufletului. Ne-am amuzatu cu totii foarte tare cand secretariatul a primit un e-mail de genul: "daca intru si eu la voi imi dati un loc de munca?" :))

 knauf75, on 20 decembrie 2012 - 16:25, said:

si atunci ce vrei? ok,am inteles,esti mason cu acte in regula.....ai primit si legitimatia? acum sa nu-mi spui ca nu aveti legitimatii,ca nu te cred.
odata ce ai deschis un subiect si spui ca esti in masura sa vb despre,ai cuvantul!!!
nu avem legitimatii

#21
Horsie

Horsie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 10.06.2002
Invitatiile se dau si electronic? Astept PM :D

#22
abcmasonic

abcmasonic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 20.12.2012

 knauf75, on 20 decembrie 2012 - 16:25, said:

si atunci ce vrei? ok,am inteles,esti mason cu acte in regula.....ai primit si legitimatia? acum sa nu-mi spui ca nu aveti legitimatii,ca nu te cred.
odata ce ai deschis un subiect si spui ca esti in masura sa vb despre,ai cuvantul!!!
nu avem legitimatii

#23
dimydesky

dimydesky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,726
  • Înscris: 10.02.2010
Nu se dau bani , nu se dau nici legitimatii , de ce ai vrea sa intri in acest grup?

#24
battman

battman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 05.04.2011
Sincer, eu nu cred nimic din ce spui...toate sunt niste aberatii. Ti-ai facut si tu cont pe softpedia, ai 8 mesaje la activ si vii sa te dai mare ca esti mason?
Masoneria este o organizatie secreta si discreta, se banuieste ca exista dar nu se stie 100%...si tu mare battman vii aici si te lauzi? lasa-ne cu teoriile tale, ei fi tu un pocait(ma scuzati da am o boala pe pocaiti) si ti-or fi distrus astia mintea...
ABERATIII!!!!

L.E. si pana la urma daca esti mason, atunci ce? Ai venit sa te dai mare?
te-o fi prostit ceva masoni "de cartier" sa le dai 50 lei pe luna si acum te crezi mare mason... :)) hai ca ma faci sa rad...

Edited by battman, 20 December 2012 - 16:35.


#25
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

 battman, on 20 decembrie 2012 - 16:33, said:

Sincer, eu nu cred nimic din ce spui...toate sunt niste aberatii. Ti-ai facut si tu cont pe softpedia, ai 8 mesaje la activ si vii sa te dai mare ca esti mason?
Masoneria este o organizatie secreta si discreta, se banuieste ca exista dar nu se stie 100%...si tu mare battman vii aici si te lauzi? lasa-ne cu teoriile tale, ei fi tu un pocait(ma scuzati da am o boala pe pocaiti) si ti-or fi distrus astia mintea...
ABERATIII!!!!
Masoneria are doua parti: cea vizibila si cea oculta. Cea vizibila este in mod public aratata. Asa ca nu e chiar asa de secret...

#26
knauf75

knauf75

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 29.05.2008
am cetit candva o carte Posted Image in care se vorbea despre un ritual ''trezirea sarpelui Kundalini'' ,ma rog...acea energie. ce poti spune despre asta?

#27
yesyesyesyo

yesyesyesyo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,367
  • Înscris: 11.10.2007

 battman, on 20 decembrie 2012 - 16:33, said:

Sincer, eu nu cred nimic din ce spui...

sssshhhhh!
Lasa omul sa se dezlantuie, strici combinatia :)

#28
abcmasonic

abcmasonic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 20.12.2012

 battman, on 20 decembrie 2012 - 16:33, said:

Masoneria este o organizatie secreta si discreta, se banuieste ca exista dar nu se stie 100%...

Cu asta mi-ai spus tot... te ignor deja.... deci e si secreta si discreta in acelasi timp dar nu se stie suta la suta ca exista... bun :))

#29
Horsie

Horsie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 10.06.2002

Quote

Masoneria este o organizatie secreta si discreta, se banuieste ca exista dar nu se stie 100%

Gresit.
E discreta, nicidecum secreta.

Am stat in NY la un hotel care avea fata in fata Great Masonic Hall!

http://www.nymasons.org

#30
abcmasonic

abcmasonic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 20.12.2012

 knauf75, on 20 decembrie 2012 - 16:35, said:

am cetit candva o carte Posted Image in care se vorbea despre un ritual ''trezirea sarpelui Kundalini'' ,ma rog...acea energie. ce poti spune despre asta?
Ai gresit topicul

#31
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
cand va intalniti, va intalniti in locuri obscure si ferite de lume gen castele cu mese rotunde si va imbracati in pelerine de cavaleri ca in filme ?

#32
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005

 abcmasonic, on 20 decembrie 2012 - 16:32, said:

nu avem ....

Sa se inteleaga de la inceput  - NU sunt mason !

"Frate" abc , nu mai bine stai in banca ta ? pardon "loja" ? si cel care iti spunea ca dezinformezi , avea dreptate :

- intri intr-o loja , dai o suma modica pentru cotizatia lunara / trimestriala etc. (care vezi doamne ramane acolo in caz ca ai nevoie vreodata , faci cerere la mai mari sa iti aprobe un ajutor...ohooo sunt multe de dezvoltat aici)
- apoi urci "trepte" - cate , depinde de ritul acceptat , trepte care te costa , cat ? , mii de lei :) depinde de loja (vai cat de discreta e masoneria - e pe net , la liber informatia)
- se tin intruniri in "temple"
- cand mai urci o "treapta" se face o piesa de "teatru" din care tragi "invataminte" (dai si banu , am uitat sa spun :) )
- sunt mancatorii interne asa , ca intre "frati" , nu inteleg de ce si nici nu vreau sa stiu
- pentru masoni femeia e ..fix pix "vazuta"
- hai sa fim seriosi - ai bani stai in masonerie, nu ai, nu ai ce cauta acolo :D
- partea buna e ca sunt oameni care cred in "ceva" sau "cineva"


....si cam atat , ma mai gandesc daca sa va "divulg" si alte informatii :) care repet sunt la liber pe net !

#33
battman

battman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 05.04.2011
Ok, am gresit putin acolo, nu sunt roman si poate nu ma exprim 100% corect, dar am spus ce am avut de spus.

#34
Sharkye

Sharkye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 705
  • Înscris: 27.01.2010
Masoneria este o grupare cu caracter secret (dupa legi ceva ilegal).
Masonii au diferite rank-uri , cel mai mare fiind 33 (Gen Irinel Columbeanu)
Marii masoni fac ritualuri secrete in fata unei bufnite gigantice ( nu mai stiu sigur locatia ) . Ritualuri prin care se roaga la diavol .
Ei sunt de parere ca nu are rost sa crezi in cineva care nu iti dovedeste existenta Sa ( Dumnezeu )
Asa ca se roaga la satana.
Daca intamplator auziti un mare lider , sau pur si simplu un lider vorbind de Dumnezeu , ei folosesc sensul metaforic al cuvantului si se refera la Illuminati,

#35
abcmasonic

abcmasonic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 20.12.2012

 virtualx, on 20 decembrie 2012 - 16:43, said:

Sa se inteleaga de la inceput  - NU sunt mason !

"Frate" abc , nu mai bine stai in banca ta ? pardon "loja" ? si cel care iti spunea ca dezinformezi , avea dreptate :

- intri intr-o loja , dai o suma modica pentru cotizatia lunara / trimestriala etc. (care vezi doamne ramane acolo in caz ca ai nevoie vreodata , faci cerere la mai mari sa iti aprobe un ajutor...ohooo sunt multe de dezvoltat aici)
- apoi urci "trepte" - cate , depinde de ritul acceptat , trepte care te costa , cat ? , mii de lei Posted Image depinde de loja (vai cat de discreta e masoneria - e pe net , la liber informatia)
- se tin intruniri in "temple"
- cand mai urci o "treapta" se face o piesa de "teatru" din care tragi "invataminte" (dai si banu , am uitat sa spun Posted Image )
- sunt mancatorii interne asa , ca intre "frati" , nu inteleg de ce si nici nu vreau sa stiu
- pentru masoni femeia e ..fix pix "vazuta"
- hai sa fim seriosi - ai bani stai in masonerie, nu ai, nu ai ce cauta acolo Posted Image
- partea buna e ca sunt oameni care cred in "ceva" sau "cineva"


....si cam atat , ma mai gandesc daca sa va "divulg" si alte informatii Posted Image care repet sunt la liber pe net !

Culege informatii la liber de pe net si o sa ajungi departe... si spunele ca femeia e fix ce zici tu si marii loje feminine sau unei loje mixte, sigur si ei sunt de acord cu tine Posted Image)

Edited by abcmasonic, 20 December 2012 - 16:51.


#36
battman

battman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 05.04.2011
@Sharkye, daca nu crezi in dumnezeu, nu prea ai cum sa crezi nici in diavol...
Hai ma? Virinel asta ii cel mai mare mason? Nu exista in lumea asta masoni mai bogati/puternici/mari ca el? Exista!!, numai ca nu se dau mari ca si autorul topicului, ci stau in banca lor, pardon loja, si trag sforile..

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate