Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

recuperare permis

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Nu, nu poti. NU risca, e plin de politie in ultimele saptamani pe strazi.

Edited by edi10000, 20 May 2017 - 08:47.


#38
pioul

pioul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 06.06.2007
@Tront, cum ai facut pana la urma? ai condus sau ai asteptat sa ridici permisul?

Eu trebuie sa-l ridic pe 1 Iunie... dar la Udriste revine lumea incepand cu 6 Iunie, si deja mi-am facut planuri de plecat prin tara. Ma gandeam sa ma duc pe 31 cu miloaga, dar probabil o sa pierd timpul degeaba si imi fac si nervi aiurea.

Am gasit un topic pe alt forum, unde un politist zice ca poti circula, permisul nu mai apare nicaieri suspendat, apare retinut si se vede perioada retinerii in sistem, doar ca risti amenda ca nu ai plasticul la tine.

#39
pioul

pioul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 06.06.2007
Hai sa postez cum am facut pana la urma, poate o sa mai intereseze si pe altii:

Am fost la Udriste in ultima zi lucratoare inainte de cele libere de la stat, care se legau dupa weekend, practic erau vreo 4-5 zile libere in total.

Am aflat de la biroul de returnari permise ca POT circula fara nici un fel de problema, iar in  prima zi lucratoare dupa cele libere, sa ma intorc sa-mi ridic permisul.

Concluzie, daca data de recuperare pica intr-o zi de weekend sau sarbatoare legala, puteti circula linistiti, in baza de date apare ca permisul este la ei si ca a expirat suspendarea, nu se risca nici un fel de amenda sau avertizare, se considera ca si cum ai avea actul la tine!

#40
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,225
  • Înscris: 19.03.2007

View Postpioul, on 23 mai 2017 - 09:46, said:


Am gasit un topic pe alt forum, unde un politist zice ca poti circula, permisul nu mai apare nicaieri suspendat, apare retinut si se vede perioada retinerii in sistem, doar ca risti amenda ca nu ai plasticul la tine.
Stii cat e amenda pentru lipsa documentelor ?

#41
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,353
  • Înscris: 06.02.2008
E clasa trei de amendã, de la 6 la 8 puncte. Deci minim 870 de lei.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate