Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

recuperare permis

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
MrNeo

MrNeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,871
  • Înscris: 22.06.2007

View PostPIonut24, on 15 decembrie 2012 - 23:53, said:

@MrNeo , te-ai dus tu dupa permis sau a ajuns el ?
M-am dus vineri si nu mi l-au dat, m-a luat arogant cu "19 inclusiv" si apoi mi-a zis ca tocmai Luni, in weekend nu au chef sa lucreze.
Si m-am dus Luni si mi l-am luat.

#20
PIonut24

PIonut24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 02.01.2011

View PostMrNeo, on 16 decembrie 2012 - 13:04, said:

M-am dus vineri si nu mi l-au dat, m-a luat arogant cu "19 inclusiv" si apoi mi-a zis ca tocmai Luni, in weekend nu au chef sa lucreze.
Si m-am dus Luni si mi l-am luat.
O sa fac o cerere catre comandantul politiei rutiere sa mi-l dea pe 21 (vineri ) pentru ca am nevoie de el iar cei de la buget au liber pana pe 26 dec (inclusiv) si nu pot sta atata fara el.

#21
andr3y1987

andr3y1987

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 04.09.2009
eu acuma vreo 3 ani l'am avut suspendat 2 luni.
si mi'au tot zis mai multe persoane (pruntre care instructorul de la scoala de soferi si un politist, plus cativa pe net) ca trebuie sa dau examen din nou ca sa il recuperez dupa 2 luni. daca nu sa mai astept o luna si il iau fara examen. adica ajungeam la 3 luni de suspendare.( am avut noroc ca oricum nu mai aveam ce sa conduc ca imi murise masina la ceva timp dupa suspendare, asa ca am putut sa astept inca o luna, decat sa ma apuc de invatat iar pt examen :D ). acuma nu mai este asa?? sau difera in functie de motivul suspendarii. eu doar l'am agatat pe unu pe aripa dreapta abia i'am indoito un pic. neacordare de prioritate :( .

#22
PIonut24

PIonut24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 02.01.2011
Am dat testul ala si eu andrei, l-am promovat .. dar nu asta e problema

#23
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006

View PostPIonut24, on 16 decembrie 2012 - 13:50, said:

O sa fac o cerere catre comandantul politiei rutiere sa mi-l dea pe 21 (vineri ) pentru ca am nevoie de el iar cei de la buget au liber pana pe 26 dec (inclusiv) si nu pot sta atata fara el.

Nu o sa ti-l dea. Pierzi timpul de pomana.

#24
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Nu iti da nimeni permisul inainte de data specificata nici sa stai in cap. Sunt patit. Mie trebuia sa mi-l dea pe 4 nov, dar pica duminica. M-am dus luni, am semnat intr-un registru mare si mi-am luat plasticul. Insa am sunat dimineata pentru activare, ca sa pot merge cu masina sa-l iau (pe risc propriu, daca eram oprit si nu ma intelegea agentul, luam amenda pentru ca nu am avut documentul la mine).

Ca tu vrei permisul inainte sa te duci nu stiu unde- asta e, comandantul nu cred ca o sa fie impresionat. Dar poti incerca. Posted Image

Edited by Lucian_M, 16 December 2012 - 15:25.


#25
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,064
  • Înscris: 01.12.2001
Cel mai devreme il vei avea in mana pe 27 decembrie.

#26
MrNeo

MrNeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,871
  • Înscris: 22.06.2007

View PostPIonut24, on 16 decembrie 2012 - 15:18, said:

Am dat testul ala si eu andrei, l-am promovat ..
Al meu atunci a fost luat pentru o luna, trecusem pe rosu, dar nu am dat test,

View PostLucian_M, on 16 decembrie 2012 - 15:25, said:

am sunat dimineata pentru activare, ca sa pot merge cu masina sa-l iau (pe risc propriu, daca eram oprit si nu ma intelegea agentul, luam amenda pentru ca nu am avut documentul la mine).
Si eu m-am dus cu masina sa-l iau dar nu am sunat pe nimeni pentru vreo activare, oricum e orasul mic, 5 minute am facut pana la sectia respectiva.

#27
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011

View PostPIonut24, on 15 decembrie 2012 - 20:35, said:

Acum circa 2 luni am pierdut permisul auto (categoria Posted Image intr-un accident provocat de mine, avand doar pagube materiale si nu raniti/morti. Dreptul de conducere mi-a fost suspendat incepand cu data de 23/10/2012 terminandu-se pe 21/12/2012 (inclusiv). 21 Fiind vineri, eu nu pot sa ridic permisul decat joi (spun joi pentru ca 24 -Luni- este zi libera, la fel si 25 dec pentru ca este craciunul dar si 26 dec). Intrebarea mea este, pot sa obtin cumva o prelungire de dovada pentru a conduce fara permis pe timpul weekendului (pentru ca la politie nu lucreaza nimeni in weekend ca sa il recuperez atunci). Daca da, ce trebuie sa fac si unde trebuie sa merg? Multumesc, Ionut.

Ceri DOVADA de circulatie comandantului in scris, valabila incepand din data la care iti expira interdictia de a circula pe drumurile publice! La motivatie poti scrie ce vrei, nu iti trebuie acte doveditoare!
Vezi sa nu te prosteasca sa fie valabila dinaintea expirarii restrictiei, pt ca ti se va prelungi suspendarea cu 15 zile, sau cat e perioada de valabilitate a dovezii!

Daca esti cercetat penal, ai avut alcoolemie sau nu ai dat prioritate trenului, nu primesti nimic!

View PostLucian_M, on 16 decembrie 2012 - 15:25, said:

Ca tu vrei permisul inainte sa te duci nu stiu unde- asta e, comandantul nu cred ca o sa fie impresionat. Dar poti incerca. Posted Image

Comandantul iti putea elibera Dovada de circulatie in avans, valabila incepand de Duminica. Daca ai patit-o si ai permisul suspendat, cu motvare, poti primi dovada de 15 zile, valabila oricand in timpul suspendarii, cu prelungirea cu 15 zile a perioadei de suspendare evident!
Eu am un prieten care cand mai imi pierd permisul, imi elibereaza dovada sa pot sa circul, sunt si eu mai atent, ca na! E ne-inscrisa in sistem, daca e ceva se face ca a uitat! O singura data m-a opril la verificarea alcoolemiei, si nu a zis nimic militianul, n-a verificat-o!

Edited by Josef_Mengele, 16 December 2012 - 18:00.


#28
Iuliutz

Iuliutz

    Hairmaster

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 27.01.2005
Cel mai bine întreabă un avocat. Cert este ca pe perioada procesului ți se da permisul înapoi

#29
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006
Bre, is doua topice deschise si se discuta in fiecare din el. Nu inteleg dece moderatorul nu a inchis unul din ele.

#30
Iuliutz

Iuliutz

    Hairmaster

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 27.01.2005
Da tu un report pe unul dintre ele care conține mai putina informație.

#31
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,064
  • Înscris: 01.12.2001

View PostIuliutz, on 16 decembrie 2012 - 18:33, said:

Cel mai bine întreabă un avocat. Cert este ca pe perioada procesului ți se da permisul înapoi
Ce proces? Ce avocat? Ai citit macar primul mesaj?

#32
Iuliutz

Iuliutz

    Hairmaster

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 27.01.2005

View Postdorin_2k, on 16 decembrie 2012 - 19:23, said:


Ce proces? Ce avocat? Ai citit macar primul mesaj?
Prietene, eu am răspuns intr-un alt topic ce a fost lipit de asta. Nu te agita aiurea.

#33
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,064
  • Înscris: 01.12.2001
Si eu de unde sa visez asta?
Oare cine l-a lipit? Nu era normal sa fie o nota in acest sens?

#34
Iuliutz

Iuliutz

    Hairmaster

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 27.01.2005
L-a lipit moderatorul acestei arii, care nu sunt eu.  In regulament nu se prevede asta dar se putea posta informatia. Lăsa ca acum se știe.

#35
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,064
  • Înscris: 01.12.2001
Inseamna ca nu a fost lipit total pt ca nu gasesc ceva legat de proces pe aici. Doar tu ai raspuns facand referire la contestare si la prelungirea dovezii in caz de proces.

#36
Tront

Tront

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 10.07.2012
Salut.
Ca sa nu deschid topic nou.
Pe 20.04.2017 am predat permisul. Practic, ziua 31 este pe 21.05.2017. Ghinionul este ca pica duminica.
Nu ma intereseaza neaparat sa conduc Duminica ( desi e liber orasul si ma mai bucur de condus nitel ), ma intereseaza luni ( daca nu merge sa ma duc vineri sa iau o dovada de circulatie ), din ce am citit pe net, o sa apara permisul suspendat in sistem, chiar daca suspendarea este expirata. Daca era aproape Brigada Rutiera Ilfov, ma duceam pe jos fara greturi, dar am peste 20 km de acasa ( drumul scurt ) si dupa am programata niste treaba in niste locuri unde depind de masina si as pierde destul timp sa ma intorc acasa sa iau masina dupa ce iau permisul si dupa sa ma duc sa rezolv treburile.
Se poate face cumva sa conduc macar luni, ( daca se poate si duminica e ideal ), cand ma duc sa ridic permisul, fara sa risc desar penal ci maxim amenda de acte?
Nu, nu propuneti taxi, motorina nu depaseste 50 ron pentru drumurile mele si la taxi las minim 150 ron pentru respectivele drumuri si cu maxi taxi + ratb fac cam 2 ore.

Edited by Tront, 16 May 2017 - 21:53.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate