Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cat este ceasul ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
28 replies to this topic

#19
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postdulgherul, on 12 decembrie 2012 - 18:12, said:

Faină concluzie. Cum ai ajuns la ia?

Am și io una:

Se vede noaptea?

Da. Dumnezeu a făcut și luminător de noapte.

Sau nu?

Da ma insa scrie:



Cat este ziua, trebuie sa lucrez lucrarile Celui ce M-a trimis; vine noaptea, cand nimeni nu mai poate sa lucreze. (Ioan.9:4)

dar daca umbla noaptea, se poticneste, pentru ca n-are lumina in el." (Ioan.11:10)

Iti da cu 2011,2036 prin poticnire .

insa daca din noapte am cam  iesit,,,


Noaptea aproape a trecut, se apropie ziua. Sa ne dezbracam, dar, de faptele intunericului si sa ne imbracam cu armele luminii. (Rom.13:12)


Incep sa vad.

Nu ?





.

#20
dulgherul

dulgherul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,463
  • Înscris: 28.02.2008
Așa-i Husand.
2011 a trecut și zexe nu a pățit nimic. 2012 este pe ducă și mai că se văd zorii lui 2013.
Ne tot amăgim mereu, pănă întro zi.
Cănd o să dăm nas în nas cu Iisus o să ne înșurubăm în asfalt. De rușine. Care o mai are/avem.

#21
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postdulgherul, on 13 decembrie 2012 - 17:32, said:

Așa-i Husand.

Ne tot amăgim mereu, pănă întro zi.
Cănd o să dăm nas în nas cu Iisus o să ne înșurubăm în asfalt. De rușine. Care o mai are/avem.


Intr-o zi care este vizibila.

20. Cand veti vedea Ierusalimul inconjurat de osti, sa stiti ca atunci pustiirea lui este aproape.

28. Cand vor incepe sa se intample aceste lucruri, sa va uitati in sus si sa va ridicati capetele, pentru ca izbavirea voastra se apropie."

Ziceai ceva despre asfalt ?

Pai tocmai dein asfalt ma va scoate. S-a terminat cu el.

Cand au venit mai mari comunistilor te duceau in fiecare noapte sa semnezi ca esti de acord cu teoria lor.

Cand vin astia nu mai ai variante.

Daca nu esti dinainte in lumina zilei nu vezi.

Problema ca sunt veniti respectabile si scrie.

Cum puteti crede voi care umblati dupa slava pe care v-o dati unii altora, si nu cautati slava care vine de la singurul Dumnezeu? (Ioan.5:44)

Dar ca sa fi  acolo era o conditie.

Dar cine uraste pe fratele sau este in intuneric, umbla in intuneric, si nu stie incotro merge, pentru ca intunericul i-a orbit ochii. (1Ioan.2:11)

Totusi calculele si minunile le merg inainte

Insa cu un alt duh.

cu toate amagirile nelegiuirii, pentru cei ce sunt pe calea pierzarii, pentru ca n-au primit dragostea adevarului ca sa fie mantuiti. (2Tes.2:10)


Te intreb de ce nu le vorbeste Dumnezeu ?

Edited by husand, 13 December 2012 - 19:40.


#22
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postdulgherul, on 13 decembrie 2012 - 17:32, said:

2011 a trecut și zexe nu a pățit nimic.
Poate recitesti postarile mele din acel topic, unde puneam in discutie cateva versuri. Niciodata nu am spus "sigur, sfarsitul lumii e in 2011" iar in 2010 am constatat o eroare si am anulat discutiile.
Eu macar sunt barbat si recunosc daca gresesc si MA CORECTEZ. Deci, daca in 2010 am recunoscut ca am gresit, tu nu faci decat sa fii incorect.

#23
dulgherul

dulgherul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,463
  • Înscris: 28.02.2008

View Postzexelica, on 16 decembrie 2012 - 11:10, said:

Poate recitesti postarile mele din acel topic, unde puneam in discutie cateva versuri. Niciodata nu am spus "sigur, sfarsitul lumii e in 2011" iar in 2010 am constatat o eroare si am anulat discutiile.
Eu macar sunt barbat si recunosc daca gresesc si MA CORECTEZ. Deci, daca in 2010 am recunoscut ca am gresit, tu nu faci decat sa fii incorect.
Nu vreau să fiu răutăcios, dar pe acest topic nu am găsit nici o explicație/scuză din 2010!

#24
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postdulgherul, on 18 decembrie 2012 - 10:46, said:

Nu vreau să fiu răutăcios, dar pe acest topic nu am găsit nici o explicație/scuză din 2010!

Nici nu ai sa gasesti, topicul era de prin 2009. Insa am repetat ce am scris acolo. Numai cine nu studiaza si nu stie ca intelegerea Scripturii este 100% in mina lui Dumnezeu, nu a noastra, poate lua la misto si acuza pe nedrept. Esentiala este, insa, CORECTAREA greselilor, ceea ce bisericosii nu au facut niciodata. Au plecat, eventual, dintr-o doctrina falsa sa se duca la alta "mai putin falsa".
Eu acuz bisericile ca nu doresc CORECTAREA. Ca au gresit, este normal.

Edited by zexelica, 18 December 2012 - 12:15.


#25
julita

julita

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 530
  • Înscris: 12.12.2012
Eu am doua ceasuri de forma. Unul in baie care merge dupa ora de vara, unul in dormitor care e potrivit dupa ora de iarna.
Ceasul meu interior este impartit in doua forme si una fe fond.
Ora exacta e in fond.

#26
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postzexelica, on 18 decembrie 2012 - 12:14, said:

Au plecat, eventual, dintr-o doctrina falsa sa se duca la alta "mai putin falsa".
Eu acuz bisericile ca nu doresc CORECTAREA. Ca au gresit, este normal.

Da insa ca sa acuzi tre" sa fi ca aici.

Omul duhovnicesc, dimpotriva, poate sa judece totul, si el insusi nu poate fi judecat de nimeni. (1Cor.2:15)

Asa ca da Dumnezeu a aruncat prostia cu 2011 in marea uitarii  insa urmarile NU.

Pacatul are urmari si vad ca nu sti. Omul cat traieste invata

Tot asa cu oricine ,orice bisericos ori numai virtual bisericos.

View Postzexelica, on 18 decembrie 2012 - 12:14, said:

Nici nu ai sa gasesti, topicul era de prin 2009.a sa se duca la alta "mai putin falsa".



Quote

Publicat: 17 februarie 2010 - 01:11   zexelica
Guru Member
Grup: Senior Members
Mesaje: 12.101
Înscris: 30.01.2007
ID membru: 135.334
Locație: Bucuresti

Un vers care arunca lumina in aceasta privinta este
2 Petre 3
8Dar, prea iubiţilor, să nu uitaţi un lucru: că, pentru Domnul, o zi este ca o mie de ani, şi o mie de ani sînt ca o zi.
9Domnul nu întîrzie în împlinirea făgăduinţei Lui, cum cred unii; ci are o îndelungă răbdare pentru voi, şi doreşte ca nici unul să nu piară, ci toţi să vină la pocăinţă.
10Ziua Domnului însă va veni ca un hoţ. În ziua aceea, cerurile vor trece cu troznet, trupurile cereşti se vor topi de mare căldură, şi pămîntul, cu tot ce este pe el, va arde.
11Deci, fiindcă toate aceste lucruri au să se strice, ce fel de oameni ar trebui să fiţi voi, printr'o purtare sfîntă şi evlavioasă,
12aşteptînd şi grăbind venirea zilei lui Dumnezeu, în care cerurile aprinse vor pieri, şi trupurile cereşti se vor topi de căldura focului?
In contextul compararii potopului cu ziua de apoi. Avem data potopului: 4990 i.e.n. Cu 7.000 ani face 2011.



Quote

Publicat: 18 februarie 2010 - 21:32   zexelica
Guru Member
Grup: Senior Members
Mesaje: 12.101
Înscris: 30.01.2007
ID membru: 135.334
Locație: Bucuresti

Zexelica bea o bere si se uita si el la meci, ca baietii........

Edited by husand, 19 December 2012 - 13:51.


#27
blueday

blueday

    blue monday

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 20.12.2010
"husand"

pentru tine, timpul este foarte pretios,

tu nu esti inca pocait, deoarece vorbesti prostii nebiblice, NEAVAND DUHUL SFANT !

#28
vexatul1987

vexatul1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 13.02.2013
09:17

#29
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

Quote

timpul este foarte pretios,





Da .


Ei cercetau sa vada ce vreme si ce imprejurari avea in vedere Duhul lui Hristos, care era in ei, cand vestea mai dinainte patimile lui Hristos si slava de care aveau sa fie urmate. (1Pet.1:11)




.

Edited by husand, 06 June 2013 - 11:20.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate