Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Flamingo Park Corbeanca

- - - - -
  • Please log in to reply
204 replies to this topic

#19
Mrena

Mrena

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 26.10.2016

 gabrielapostavaru, on 28 decembrie 2016 - 15:02, said:

Doina -Posted Image esti foarte bine informata, ai descris foarte bine realitatea de la Flamingo ~Park.  Nu mai este nimic de ascuns. oameni disperati, care au visat, care au fost naivi/indolenti sau pur si simplu de buna credinta si au investit intr-un camp,  care au asteptat un an, doi si au tot sperat ca se vor muta intr-o zi in casa mult visata. Vise! bani pierduti, nervi, si multe altele...
Felicitari!  pentru decizia de a va informa! Daca titularul topicului ( radu_med) ar fi detaliat acum cativa ani, ar fi stiut si cei care" astazi", plang dupa bani. Nu a facut-o de frica cred. Il asteptam aici, poate aflam lucruri interesante. topicul asta nu a fost deschis degeaba si nici nu a fost deschis de placere.

Mrena- ne-ai face un mare serviciu daca nu ai mai scrie la acest topic. intelegem cu totii cine si de ce postezi aici. !! Posted Image Posted Image Posted Image


Gabriela, am inceput sa postez pe acest topic tocmai sa ma informez mai in detaliu despre ei. E adevarat ca am rezervat un lot deja, dar ne putem razgandi oricand, nu e ca si cum am fi luat casa.
In schimb o sa-i contactez telefonic pe cei care au luat deja (am primit detalii de la Doina in pv) sa vad despre ce e vorba si ce dificultati au intampinat.
Sincer nu stiu cat de informati sunteti voi dar eu am fost de vreo 3 ori pe acolo, am vazut in ce stadiu sunt lucrarile si am citit multa documentatie tehnica de la ei.
Nu stiu cum au decurs achizitiile - inteleg ca au fost probleme, insa nu ii cataloghez in niciun fel pana nu aflu exact detalii de la surse plauzibile.
Afirmatia Laurei de mai sus mi se pare de cacat ca si ton si nu a adus in plus nicio informatie relevanta!
Iar peste acuzatia ta trec pur si simplu cu vederea, ca doar stiu ca e falsa. Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by Mrena, 28 December 2016 - 15:59.


#20
laura378

laura378

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 27.12.2016
Dadadda mareana!De cacat, mare cacat, doar ca la sfarsit doar tu il Vei papa cu tot cu fulgii flamingo!ca sa nu subliniem cateva aberatii grosolane: te poti razgandi? Da? Mai nene, cum faci? Renunti asa usor la cateva mii euroi? Si uite asa o barba avea si mareana o chema! Lumea Iti scrie aici din experienta, nu din auzite, dar tu batman fireste ca aberezi, ca doar de asta ai intrat! Sa mai fraieresti niste posibili victime ca totul e roz! Lasa vrajeala ieftina! Cine a fost tepuit de flamingo stie ca trebuie anuntat in masa despre mizeria asta! Si bulgarsul de nea abia se formeaza! Sa vezi cand ajunge om de zapada, mareano!asa ca lasa gargara si minciunile cu rezervare sianulare! Flamingo park nu exista!

Posibile victime!! Mareana Stai pe tusa! Nu mai merge sa fraieresti pe nimeni!

#21
gabrielapostavaru

gabrielapostavaru

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.12.2016

 Mrena, on 28 decembrie 2016 - 15:58, said:


Sincer nu stiu cat de informati sunteti voi dar eu am fost de vreo 3 ori pe acolo, am vazut in ce stadiu sunt lucrarile si am citit multa documentatie tehnica de la ei.



ai citit multa documentatie tehnica???????

#22
Mrena

Mrena

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 26.10.2016
...


Nu am zis niciodata ca totul e roz, inventezi.
Dar ia zi-ne povestea ta, Laura! Ascult! Sa vedem ce experienta ai avut tu si de ce o arzi asa. Posted Image
Da detalii aici sa stie lumea de mizeria asta, hai!

 gabrielapostavaru, on 28 decembrie 2016 - 16:24, said:

ai citit multa documentatie tehnica???????

Mi-au trimis tot felul de chestii tehnice, dap.

Edited by euribiontuL, 02 January 2017 - 00:55.
eliminat postare citata


#23
gabrielapostavaru

gabrielapostavaru

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.12.2016
Mrena- iar ai dezinformat! sa stii ca te putem raporta la un moderator. este deja a doua oara!!!!!!Posted Image Posted Image

#24
Mrena

Mrena

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 26.10.2016

 gabrielapostavaru, on 28 decembrie 2016 - 16:34, said:

Mrena- iar ai dezinformat! sa stii ca te putem raporta la un moderator. este deja a doua oara!!!!!!Posted Image Posted Image

Cu ce anume am dezinformat?


Mah, eu am venit aici sa caut si sa ofer informatii pe care le am deja - dar mai mult sa caut. Nu sa ma cert! WTF
Legat de anulare, da se poate anula cu riscul de a pierde cei 2500 euro. Dar macar nu pierd 100k. Si in plus, avem contract in care se stipuleaza ca oricand mi se vor returna banii de rezervare daca ne razgandim. Daca nu se tin de ce scrie acolo, iti dai seama ca o sa fiu prima care o sa mediatizeze tzeapa pe unde pot.
Te-as ruga sa nu mai acuzi aiurea, fara nicio treaba.

P.S. Astept cu mare interes povestea Laurei.

Edited by Mrena, 28 December 2016 - 16:47.


#25
laura378

laura378

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 27.12.2016
Da mareano, te lamuresc, baga la tartacuta! Nu e pentru tine,nu-ti face iluzii! E pt potentiale viitoare victime! Deeeci, povestea reala e asta: am dat banii pe rezervare, am dat banii pe casa si s-a promis finalizarea in 6-7-8-9-10-11-12-13-14-15 luni si ghici mareano? Nici Pana azi nu e gata, dar banii s-au dus! Povestea mea, povestea multor altora..ai inteles ceva? Sau revii si ne asfixiezi cu minciunile din experienta ta cu flamingo? Nu ti se pare cel putin aberant si anormal ca tu brusc sa intri sa cauti informatii despre acest proiect, sa ti se spuna ca e totul o teapa ordinara si tu sa insisti ca ti-ai rezervat lot? Chiar toti crezi ca suntem asa prosti? Lasa cacanareala, mareano! Esti infiltrata ca un sobolan scarbos! Cei care chiar vreti sa aflati real situatia, cititi bine si cantariti! Sa nu plangeti dupa ca ati fost fraieri! Peste mareana puteti sari,se face dezinsectie in general! Ar trebui raportata ca induce intentionat cititorii softpedia in eroare!

Si daa mareano, daca tu ai citit multa documentatie tehnica te-ai scos si salvat! Asta te va ajuta sa-ti construiesti un superb castel de nisip sau si mai calduros un Lego cu casute flamingo!mareana e pe camp, ura draguta mea! Canta la alta masa, nu mai incerca sa fraieresti oameni sincer interesati daca e teapa sau nu! Si e garantat teapa Flamingo park!

#26
Mrena

Mrena

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 26.10.2016

 laura378, on 28 decembrie 2016 - 17:07, said:

Da mareano, te lamuresc, baga la tartacuta! Nu e pentru tine,nu-ti face iluzii! E pt potentiale viitoare victime! Deeeci, povestea reala e asta: am dat banii pe rezervare, am dat banii pe casa si s-a promis finalizarea in 6-7-8-9-10-11-12-13-14-15 luni si ghici mareano? Nici Pana azi nu e gata, dar banii s-au dus! Povestea mea, povestea multor altora..ai inteles ceva? Sau revii si ne asfixiezi cu minciunile din experienta ta cu flamingo? Nu ti se pare cel putin aberant si anormal ca tu brusc sa intri sa cauti informatii despre acest proiect, sa ti se spuna ca e totul o teapa ordinara si tu sa insisti ca ti-ai rezervat lot? Chiar toti crezi ca suntem asa prosti? Lasa cacanareala, mareano! Esti infiltrata ca un sobolan scarbos! Cei care chiar vreti sa aflati real situatia, cititi bine si cantariti! Sa nu plangeti dupa ca ati fost fraieri! Peste mareana puteti sari,se face dezinsectie in general! Ar trebui raportata ca induce intentionat cititorii softpedia in eroare!

Si daa mareano, daca tu ai citit multa documentatie tehnica te-ai scos si salvat! Asta te va ajuta sa-ti construiesti un superb castel de nisip sau si mai calduros un Lego cu casute flamingo!mareana e pe camp, ura draguta mea! Canta la alta masa, nu mai incerca sa fraieresti oameni sincer interesati daca e teapa sau nu! Si e garantat teapa Flamingo park!

Mah, eu rezervasem inainte sa intru pe forum. Termina cu acuzele astea ca o iei rau pe aratura. Inteleg ca esti mega frustrata, poate asta iti scuza comportamentul....sa zicem.
Imi pare rau pt experienta ta. Sa inteleg ca ati achitat casa cu banii jos? Am auzit ca de obicei se face credit de construire si se dau banii pe etape.
S-a inceput ceva la casa sau nici nu s-au apucat?
In contract banuiesc ca era o data limita, deci ii dati in judecata daca s-a depasit.

Edited by Mrena, 28 December 2016 - 17:20.


#27
Mrena

Mrena

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 26.10.2016

 laura378, on 28 decembrie 2016 - 17:32, said:

Toti banii, mareano, daca mai aveai si alte intrebari! Vorba ta, mai bine sa pierzi 2500 acum decat 100000 mai tarziu!! PerspiCACA esti! Ce conteaza 2500 euro sa-i piezi? O nimica toata! I-ai ciuruit pe fulgii lui Flamingo!buna filozofie! Sobolan infiltrat!

Mai mareano, uiti ce scrii! O data zici ca ai intrat sa afli informatii inainte de a intra in acest proiect (inexistent), acum vii si minciunesti ca tu rezervasei deja! Hai, decide-te! Cand papi kaka? Nu te mai obosi, deja ai scris toate aberatiile posibile! Are si prostia limitele ei! La tine, vad ca a fost generoasa! No limits!

U funny, Laura Posted Image))
Recunosc ca esti foarte creativa in afirmatii contra orice si jigniri, dar nu asta e scopul aici. Te-am si raportat din acest motiv.
Ca sa te lamuresc, am intrat aici dupa ce am rezervat sa vedem daca continuam colaborarea cu ei, caci nu eram 100% hotarati. Chiar era asa de greu sa fii si tu lucida putin si sa gandesti fara nervi?
Si acum s-o spunem pe bune, cine crezi ca iese pe locul 1 la prostie? Ai ghicit, cea care a dat toti banii pe o casa inexistenta!!! Eu una nu as fi chiar atat de idioata, sincer. Posted Image

Edited by Mrena, 28 December 2016 - 17:51.


#28
laura378

laura378

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 27.12.2016
Gata mareano, nu te mai astampei? Ai chef de joaca? E destul ca ai fost pacaliciul topic-ului, relaxeaza-te! Aici sunt dicutii de oameni mari, serioase! Tu ai scris 10 cuvinte si 11 minciuni! Cu toate astea, am inregistrat o victorie colosala! Am facut-o sa inteleaga chiar si pe mareana infiltrat|a ca e mare fraier cel care da atatia bani pentru citez: "o casa inexistenta din Flamingo park"! Bravoo, mareana!gura pacatosului adevar graieste! QED!

#29
Mrena

Mrena

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 26.10.2016

 laura378, on 28 decembrie 2016 - 18:30, said:

Gata mareano, nu te mai astampei? Ai chef de joaca? E destul ca ai fost pacaliciul topic-ului, relaxeaza-te! Aici sunt dicutii de oameni mari, serioase! Tu ai scris 10 cuvinte si 11 minciuni! Cu toate astea, am inregistrat o victorie colosala! Am facut-o sa inteleaga chiar si pe mareana infiltrat|a ca e mare fraier cel care da atatia bani pentru citez: "o casa inexistenta din Flamingo park"! Bravoo, mareana!gura pacatosului adevar graieste! QED!

Orice as fi zis, nu as fi niciodata atat de retardata sa dau toti banii pe o casa nefinalizata!
Ori o platesti dupa finalizare, ori faci credit de construire. Cum sa fii atat de stupid sa achiti casa dinainte, Laura? Serios acum. Nu inteleg ce e in capul celor ca tine care fac asta, zau.

Edited by Mrena, 28 December 2016 - 19:01.


#30
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011
Flamingo Computers revival ?

#31
Mrena

Mrena

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 26.10.2016

 tataiepure, on 28 decembrie 2016 - 19:38, said:

Flamingo Computers revival ?

Da, asa se pare.

Edited by Mrena, 28 December 2016 - 19:44.


#32
laura378

laura378

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 27.12.2016
Pai da mai mareano, ti-am dat tie sansa sa fii dasteapta si sa nu te pacalesti cu Flamingo park! Daca am fi avut si noi parte de ceva info acum un an jumatate, sareau fulgii proiectului Flamingo! Dar lasa mareano, ca poate se rezolva lucrurile cu bine,si ne vedem prin cartier! Poti de pe acum sa-ti cumperi lopatica si grebluta, ca e destul nisip la locul de joaca! Gata, ne-am jucat destul azi cu tine! Lasam si oamenii mari sa citeasca si sa bage bine la cap! Daca si tu ai ajuns pe calea cea buna, e

Topicul si-a atins scopul! Cine stie realitatea sa o zica direct, cine cauta informatii reale sa citeasca! Cartite, sobolani si alte dihanii sunt si ele parte din peisaj! ;)

#33
Mrena

Mrena

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 26.10.2016

 laura378, on 28 decembrie 2016 - 20:04, said:

Pai da mai mareano, ti-am dat tie sansa sa fii dasteapta si sa nu te pacalesti cu Flamingo park! Daca am fi avut si noi parte de ceva info acum un an jumatate, sareau fulgii proiectului Flamingo! Dar lasa mareano, ca poate se rezolva lucrurile cu bine,si ne vedem prin cartier! Poti de pe acum sa-ti cumperi lopatica si grebluta, ca e destul nisip la locul de joaca! Gata, ne-am jucat destul azi cu tine! Lasam si oamenii mari sa citeasca si sa bage bine la cap! Daca si tu ai ajuns pe calea cea buna, e

Topicul si-a atins scopul! Cine stie realitatea sa o zica direct, cine cauta informatii reale sa citeasca! Cartite, sobolani si alte dihanii sunt si ele parte din peisaj! Posted Image

Awww, my playful neighbor Posted Image

#34
gabrielapostavaru

gabrielapostavaru

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.12.2016

 Mrena, on 28 decembrie 2016 - 17:39, said:


Si acum s-o spunem pe bune, cine crezi ca iese pe locul 1 la prostie? Ai ghicit, cea care a dat toti banii pe o casa inexistenta!!! Eu una nu as fi chiar atat de idioata, sincer. Posted Image


Sa inteleg ca a cumpara o casa in Flamingo Park =  bani platiti pe o casa inexistenta. Cei care nu doriti sa luati Locul 1 la prostie, va rog sa cititi cu atentie aces topic. Mrena a spus printre altele si un mare adevar.

Iti urez succes in procesul lung si anevoios si asteptam cu nerabdare sa vadem ce loc vei obtine!

#35
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Mai exista persoane care platesc toata suma pe o casa/apartament care nu exista?Inteleg,un avans acolo,o rezervare,dar toata suma?Unora le plac sporturile extreme sau poate au bani destui si nu ii intereseaza cat va dura sau daca va fi gata constructia.

#36
Mrena

Mrena

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 26.10.2016

 gabrielapostavaru, on 29 decembrie 2016 - 09:21, said:

Sa inteleg ca a cumpara o casa in Flamingo Park =  bani platiti pe o casa inexistenta. Cei care nu doriti sa luati Locul 1 la prostie, va rog sa cititi cu atentie aces topic. Mrena a spus printre altele si un mare adevar.

Iti urez succes in procesul lung si anevoios si asteptam cu nerabdare sa vadem ce loc vei obtine!

Gabriela, ai fost corigenta la logica in clasa a 6-a. Cum sa rezulte egalitatea aia din afirmatia mea?
Voi chiar nu intelegeti ca sunt alte optiuni de a cumpara o casa in afara de a da banii inainte ca ea sa existe?

 Groh, on 29 decembrie 2016 - 09:32, said:

Mai exista persoane care platesc toata suma pe o casa/apartament care nu exista?Inteleg,un avans acolo,o rezervare,dar toata suma?Unora le plac sporturile extreme sau poate au bani destui si nu ii intereseaza cat va dura sau daca va fi gata constructia.

Exaaact asta spun si eu. Dar fetele astea insista ca sunt multi ca ele care au achitat case inainte sa fie construite si si-au luat tzepe. Duuuuh!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate