Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Zbor direct Bucuresti - America de Sud?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Exista un zbor direct din Bucuresti spre America de Sud, oriunde?

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003
Nu exista. Doar Europa si Orientul Mijlociu.
http://www.bucharest...at=8&article=46

Edited by neagu_laurentiu, 10 December 2012 - 23:05.


#3
xryspa

xryspa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 987
  • Înscris: 08.04.2012
Doar cu escala, din cate stiu. Al naibii de obositor.

#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Airfrance, KLM si Iberia sunt tatici pe zona aia.
depinde unde, daca e vorba de Argentina sau alta zona indepartata, i-ati bilet la 1st class :P

#5
gunnlaugsson

gunnlaugsson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 01.09.2010
Şi TAP Portugal.

#6
xryspa

xryspa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 987
  • Înscris: 08.04.2012
Acum vreo doi ani eu n-am dat de zboruri directe de-ale Iberiei sau TAP.

#7
gunnlaugsson

gunnlaugsson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 01.09.2010
TAP a introdus de câteva luni zboruri directe Bucureşti Otopeni - Lisabona. Deci poţi merge către America de Sud (São Paulo, Rio de Janeiro, Porto Alegre, Recife, Belo Horizonte, Brasília, Fortaleza, Natal, Salvador şi Caracas) cu o singură escală, la Lisabona. Pentru unele destinaţii se pot găsi legături destul de bune, atât la dus, cât şi la întors, cu numai 1h30 - 2h între cele două zboruri.

#8
xryspa

xryspa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 987
  • Înscris: 08.04.2012
Cu escala, asa este de cand ma stiu.
Eu am asteptat 5 ore, nu mai zic de prelungiri. Interminabile. Ore intregi. As fi dat fericita ceva euroi in plus sa nu-mi pierd noaptea de Craciu asteptand avionul.

#9
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
Posted Image Posted Image Posted Image

#10
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Noi trebuie sa ajungem din Tel Aviv la Buenos Aires, de unde tot cu escala in Europa se ajunge, asa ca ma gandeam ca poate stau vreo 2 zile prin Romania si iau un zbor direct. Da' vad ca nu merge asa :). Acum doi ani am mers cu El Al-ul la São Paulo (zbor direct), acum vad ca nu mai exista ruta. Cam nasol.

#11
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Sunt oameni care de craciun, experimenteaza 2 escale Posted Image

Daca pleci din Romania, vino cu orice, pleaca cu TAP sau KLM
Daca plec de Israel, incearca o ruta cat mai directa [ nu prin SUA, asta-i moarte ]. Cred ca tot o conexiune in europa.
Companiile arabe nu primesc pe nimeni din israel la bord Posted Image
Daca poti, ia-ti bilet la 1st class. merita! [ eu pe zborurile mai lungi de 15h, fara pauza [ adica 3 ore- europa, x ore escala apoi +15h ], prefer la first Posted Image

Edited by lex404, 12 December 2012 - 19:33.


#12
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
De curiozitate, ce zboruri (rute) de 15+h fara escala parcurgi in mod frecvent? La mine maximul a fost de 13,5h.
In alta ordine de idei, first sau business? Sincer sa fiu, nu am nici un cunoscut care sa zboare frecvent la first, preturile sunt out of this world pentru ro, in opinia mea. Daca mergi la first, cat costa biletul, deobicei? Sau il iei doar pe mile? Cat daca e preferabil sau nu la first, zic ca dilema e rezolvata Posted Image

Edited by alexxxxx, 12 December 2012 - 20:19.


#13
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Tocmai m-am uitat cat ne-ar costa first class cu Air France (TLV-BUE) si e 50,549$ (cincizeci de mii de dolari) pentru mine, barbata-meu si copilul, si eu personal as avea lucruri mai bune de facut cu banii astia decat sa-i "investesc" in 20 de ore de zbor.

View Postlex404, on 12 decembrie 2012 - 19:33, said:

Sunt oameni care de craciun, experimenteaza 2 escale Posted Image
Calatorim cu un copil mic. Cand eram tineri si fara copii nu ne deranjau escalele, ba chiar din contra, mergeam de nebuni prin oras si la escale de 3-4 ore.

#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
50,000 USD ? Esti sigur ? Poti sa-mi spui cum ai cautat si ti-a dat pretul asta, din pura curiozitate. Personal mi se pare imposibil, dar cine stie Posted Image as estima un 27-28 mii USD.

Edited by MembruAnonim, 12 December 2012 - 23:56.


#15
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Pai site-ul lor, cine altcineva? Pentru 21 martie - 6 aprilie 2013.

#16
CAlex

CAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.08.2005
Cei care platesc bilete la first class din Romania nu stau si o ard pe Softpedia. Acum cateva luni stiu ca Lufthansa vanduse doar vreo ~25 de astfel de bilete in 6 luni, toate la fotbalisti si pseudo-vedete, pt drumuri catre State. La capitolul zboruri pe mile lucrurile stau cu totul altfel, acolo se schimba treaba.

Un bilet intercontinental in First costa intre 6.000 si 15.000 EUR, in functie de statia de origine (ATH, TLV, CAI, FCO sunt mereu ieftine). Lounge-urile sunt ceva mai bune, spatiul personal in avion e mai mare ca la business, mancarea si bautura mai de calitate, si ajunge la destinatie cu doar 2 secunde mai repde decat economy :) Merita pentru cine isi permite, insa diferenta dintre business si first este mult mai mica decat cea dintre economy si business.

Revenind la titlul (aiurea) al topicului, din Romania nu exista zboruri intercontinentale directe (nu pun la socoteala Orientul Mijlociu ca ala e zbor mai scurt ca pana la Madrid). In plus, America de Sud e mare rau, trebuie sa pui o intrebare decenta ca sa nu primesti raspunsuri la misto.

#17
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Titlul nu e aiurea, e exact ce ma intereseaza. Voiam sa stiu daca exista vreun zbor direct din Romania pentru orice destinatie din America de Sud. In final am hotarat ca cel mai avantajos e Comfort Class de la Turkish Airlines, desi nu prea conteaza, ca nu e din Romania si nici direct nu e.

Nu stiu de ce zici ca TLV e o statie de origine ieftina. As zice ca dimpotriva.

#18
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009

View Postalexxxxx, on 12 decembrie 2012 - 20:19, said:

De curiozitate, ce zboruri (rute) de 15+h fara escala parcurgi in mod frecvent? La mine maximul a fost de 13,5h.
In alta ordine de idei, first sau business? Sincer sa fiu, nu am nici un cunoscut care sa zboare frecvent la first, preturile sunt out of this world pentru ro, in opinia mea. Daca mergi la first, cat costa biletul, deobicei? Sau il iei doar pe mile? Cat daca e preferabil sau nu la first, zic ca dilema e rezolvata Posted Image


scuze, ca-ti raspund acum:
Sydnei- Dubai. peste 15 ore jumate.

La Emirates, au fost reduceri foarte mari, la first class. Si Emirates, are cel mai tare first class [ bine, pe ruta de mai sus, e super scump :lol:, dar pe rutele de 5-7h, gaseai si la 600E ]

ps. cea mai fregventa " naveta " pe care o fac, are 18 de ore, cu tot cu escala [ 4 + 2 +12 ]

Edited by lex404, 17 December 2012 - 20:58.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate