Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sony Xperia miro

- - - - -
  • Please log in to reply
114 replies to this topic

#109
TigerGirl

TigerGirl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 28.08.2012

View PostCiubex, on 10 decembrie 2013 - 00:08, said:

Se pare ca aceeasi problema o are si sotia mea, am crezut ca face intentionat, insa se pare ca e o problema cu telefoanele astea, Xperia Miro Posted Image
L-am trimis in service, astazi l-am primit inapoi, dar nu-mi dau seama ce au scris pe certificatul de garantie, poate ma ajuta cineva Posted Image
Cei din magazin mi-au spus ca "l-au reparat" deocamdata am facut doar un apel si nu a mai avut problema, din pacate inainte de reparatie, nu se manifesta astfel. O sa-l mai las sotiei sa-l foloseasca si am sa urmaresc cum se comporta.
Buna,
Dupa reparatie, de la data scrierii mesajului, presupun ca ati tot vorbit la el, ati mai avut probleme? Al meu tot asa se comporta si ma bate gandul sa-mi iau altul, tot Sony ca sunt multumita de cum face pozele sau sa-l duc in service. S-a rezolvat problema in service sau e o problema generala la aceste modele si imi iau altul?

#110
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Da, am mai surprins ca se mai intampla, dar am ajuns la concluzia ca e o problema cauzata de cel ce tine telefonul in timpul convorbirii.
Senzorul ala se afla in partea dreapta, daca tii telefonul in mana dreapta, acel senzor ajunge in zona gatului sau mai departe de corp si nu se activeaza, caz in care sunt active acitunile pe ecran.
Nu l-am mai trimis si a doua oara in service, pentru ca sotia a spus ca o sa incerce sa fie mai atenta cu folosirea telefonului, pentru ca ar fi fost toate sansele sa nu se fixeze problema, nici nu stiu cum, ca nu tine de software ci mai mult de sensibilitatea senzorului, iar cei din service nu au facut decat sa rescrie firmware-ul in telefon. Ei merg pe principiul ca, daca nu se reproduce o data, nu e o problema.

Attached Files


Edited by Ciubex, 07 February 2014 - 17:06.


#111
TigerGirl

TigerGirl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 28.08.2012
Iti multumesc mult pentru raspuns. Se pare ca e o sensibilitate a acestui model de telefon si trebuie sa ma consolez cu ideea. Eu il tin ce-i drept mai mult pe partea stanga, o sa incerc sa-l tin pe dreapta sa ii vad compotamentul.

#112
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Apoi daca-l tii pe stanga, senzorul ala ar trebui sa fie deasupra urechii, in dreptul tamplei (cred ca asa-i zice, nu mai stiu anatomie), adica senzorul ar fi mai aproape de corpul uman, drept pentru care ar trebui sa fie activat mai repede/usor.
Daca porti in dreapta, ar fi zona gatului, in care senzorul este mai departe de corp si s-ar putea sa nu se activeze asa de usor/repede.

#113
Mishiki80

Mishiki80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.02.2014
Buna seara! as avea si eu nevoie de o informatie cu privire la inregistrarea convorbirii. imi puteti spune ce pasi trebuie urmati? multumesc

#114
andreea_tao

andreea_tao

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.02.2010
Am un sony experia miro si am o problema cu stocarea contactelor: s-a descarcat, l-am pus la incarcat si cand l-am deschis au disparut toate datele de contact (erau stocate in telefon). Daca incerc sa salvez un contact, desi imi spune contact adaugat in telefon , nu se regaseste in lista de contacte ... Aveti idee de ce se intampla asta si ce pot face ptr recuperarea contactelor? Thks

#115
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Din pacate nu mai am un asemenea model, dar intra si tu in setarile agendei telefonice si cauta pe acolo sa modifici filtrele ce limiteaza afisarea contactelor. Toeretic contactele stocate in telefon ar trebui sa fie intr-un filtru numit Local sau Phone si bifeaza acolo sa-ti fie toate afisate.
Contacts -> Filter -> Display Contacts -> Local contact (cam asa ceva ar putea sa fie si meniul telefonului tau)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate