Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Postinor2

- - - - -
  • Please log in to reply
492 replies to this topic

#451
mica_sirena

mica_sirena

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.11.2008
am luat pastila de a doua zi la timp. intrebarea mea este daca trebuia sa imi vina menstruatia acum sau la timpul ei. am citit ca la timpul ei...cu mici modificari (+ sau - cateva zile) pt ca eu am o sangerare ce mie mi se pare 100% ca este menstruatie. desi pe net am citit ca apare o sangerare. eu trebuia sa fiu pe stop doar peste 2 saptamani si se pare ca sunt acum. inseamna cumva ca am fost insarcinata si pastila a impiedicat sarcina?

#452
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
nu. E posibil sa-ti apara menstruatia oricand dupa postinor: a doua zi, la doua zile, la timp...

#453
cryo_cristi

cryo_cristi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.11.2008
deci...m-am culcat cu prietena mea sambata noaptea ....am facut neportejat si nu am vrut sa risc..a luat prima pastila postinor dupa cateva minute de la contactul sexual.duminica  la ora 2 a luat a 2 pastila postinor.  dupa 3 ore iar am facut sex....si iar m-am terminat in ea:d...sunt sanse sa ramana insarcinata in ciuda faptului k nu a avut orgasm nici prima nici a doua data??? ms anticipat pt raspunsuri

#454
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
in pricipiu nu, dar nu poti sti. Oricum alt postinor nu mai poate lua. Eu una nu pot sa va inteleg: se dau prezervative numai cu reteta si bilet semnat de parinti? Daca stii ca ai facut o tampenie, o mai faci si a doua oara, la doua ore dupa prima? Cata minte ai?

#455
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008

View Postcryo_cristi, on Nov 25 2008, 13:05, said:

deci...m-am culcat cu prietena mea sambata noaptea ....am facut neportejat si nu am vrut sa risc..a luat prima pastila postinor dupa cateva minute de la contactul sexual.duminica la ora 2 a luat a 2 pastila postinor. dupa 3 ore iar am facut sex....si iar m-am terminat in ea:d...sunt sanse sa ramana insarcinata in ciuda faptului k nu a avut orgasm nici prima nici a doua data??? ms anticipat pt raspunsuri

sunt sanse sa ramana daca va mai jucati de-a mama si de-a tata fara sa stiti macar cum mama naibii se fac copiii!!!!!!!!!!!!! :cursing:
ce treaba are orgasmul cu faptul ca tu ejaculezi in ea? ca regula, ori de cate ori aveti contact neprotejat exista sansa (sau nesansa, ia-o cum vrei) sa ramana insarcinata...indiferent daca tu esti suficient de macho s-o duci la orgasm sau nu.
postinor nu este o metoda de contraceptie, e o masura de urgenta, nu va bazati pe ea...si nu mai faceti sex pana pui mana pe un manual de biologie sa vezi cum sta treaba cu barza :rolleyes:

#456
liliciu

liliciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 10.11.2008
Cristi, intai ar trebui sa te intereezi apoi sa incerci asa e si cu sexul. Mai pune mana pe o carte si mai citeste ca te faci de ras...sau esti un pustan pana in 16 ani?

#457
ushcka

ushcka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 30.09.2008
Am si eu o intrebare. Nu am avut contact sexual cu prietenul meu, nici nu ne-am dezbracat complet (doar pana la lenjerie). Eu doar am simtit ca el eliminase lichidul ala care apare inainte de erectie, iar eu eram uda...Acum ma gandesc daca e posibil ca prin boxerii lui sa fi ajuns ceva in mine. Am luat Postinor si nu am avut reactii adverse.
Oare mai exista riscul de o sarcina?

PS: Stiu ca probabil par paranoica...dar...ma intelegeti.

#458
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008
ai luat postinor pt ca erai tu uda si el in chiloti? :coolspeak:

#459
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003

View Postushcka, on Dec 22 2008, 11:12, said:

lichidul ala care apare inainte de erectie
Inainte de erectie nu apare nici un lichid.

Postinorul nu e desert, sa-l iei dupa fiecare sarut mai pasional. Poate cauza tulburari hormonale grave.

#460
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

View PostLoveDemon, on Dec 22 2008, 19:53, said:

Inainte de erectie nu apare nici un lichid.

Postinorul nu e desert, sa-l iei dupa fiecare sarut mai pasional. Poate cauza tulburari hormonale grave.

s-o crezi tu...

#461
ushcka

ushcka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 30.09.2008

View Postadrianatoma, on Dec 22 2008, 20:08, said:

ai luat postinor pt ca erai tu uda si el in chiloti? :coolspeak:

Pai...da.Adica ma gandesc ca e posibil sa ne fi apropiat si sa fi trecut ceva de la el pe lenjeria mea.Nu stiu.Exista sanse sa fiu insarcinata?

#462
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008

View Postushcka, on Dec 22 2008, 20:47, said:

Pai...da.Adica ma gandesc ca e posibil sa ne fi apropiat si sa fi trecut ceva de la el pe lenjeria mea.Nu stiu.Exista sanse sa fiu insarcinata?

cati ani ai draga mea? pentru ca refuz sa cred ca un adolescent nu stie cum se fac copiii...
NU, nu asa cum crezi tu. si in niciun caz nu exista prezenta unor textile ;)

#463
ushcka

ushcka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 30.09.2008

View Postadrianatoma, on Dec 22 2008, 23:16, said:

cati ani ai draga mea? pentru ca refuz sa cred ca un adolescent nu stie cum se fac copiii...
NU, nu asa cum crezi tu. si in niciun caz nu exista prezenta unor textile ;)


Stiu cum se fac copiii din punct de vedere teoretic, dar sunt exceptii la partea "practica".Nu stiu exact daca se intampla numai in urma unui contact sexual.
Amandoi suntem virgini (eu am 16 ani si el 18) si experienta pe care v-am povestit-o a fost prima pentru noi asa ca nu stim la ce sa ne asteptam.
In cazul in care lichidul acela a trecut prin lenjeria lui, eu aveam tanga, deci putea sa ajunga la mine.De aceea imi pun anumite semne de intrebare.

Am recunoscut de la inceput ca este posibil sa exagerez, iar asta se intampla din cauza educatiei stricte pe care am primit-o amandoi, in care relatiile de orice fel dintre o fata si un baiat sunt subiect tabu si o "incalcare" a principiilor de acest gen, ar cauza un adevarat dezastru in ambele familii.

Oricum, multumesc pentru faptul ca m-ai trezit la realitate.Cred ca aveam nevoie de asta. :mellow:

#464
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008
ia-o usor, nu va mai aruncati din prima la sex fara sa aveti cea mai vaga idee despre ce presupune...si in niciun caz nu mai lua postinor dupa ureche!!! mai ales in situatii in care nici macar nu ati facut sex de fapt. chiar nu e de joaca cu pastila aia. spui ca ai doar 16...organismul tau e in crestere, in formare. o doza atat de mare de hormoni poate sa te dea peste cap. si dintr-o prostie, ca nici macar nu aveai nevoie de ea.

#465
ushcka

ushcka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 30.09.2008
Sa ne aruncam la sex, nici nu se pune problema.Chiar nu avem de gand.Nu pot sa gasesc o explicatie a ceea ce s-a intamplat atunci.Probabil ca a fost faptul ca nu ne vazusem de ceva timp si ca a fost chiar atunci aniversarea relatiei noastre.Nu am inceput "joaca" asta in ideea de a ajunge la sex, ci doar pentru ca asa am simtit.Amandoi am vrut ca celalalt sa fie primul care ne cunoaste trupurile si astfel sa ramanem cu o amintire frumoasa in caz de despartire, dar de sex nu se pune inca problema.

#466
sabinio90

sabinio90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.01.2007
fratilor,pe 1 mi sa intamplat beleaua,am fac sex cu prez dar nush cum masa sa rupt:|,si nu era prez dala ieftin,asa ca mam dus frumusel si am luat prostenol,pr mea a luat cam la 30 min dupa prima pastila iar urmatoarea la 7 ore dupa prima,in prospect scrie ca sa se ia la 12 ore cea dea doua dar nu mai mult de 16,dar farmacista mia zis pana in 12 ore,de aceea a luato dupa 7,acu am si eu o enlamurire,daca a luato dupa 7 in loc de 12 ore e vreun risc ca ea sa fi ramas insarcinata,raspundetimi si mie va rog,sunt cu moralul la pamant.

Edited by ionutz78, 02 January 2009 - 22:58.
scrie corect gramatical, sunt convins ca poti


#467
ionutz78

ionutz78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 13.03.2008

View Postsabinio90, on Jan 2 2009, 22:15, said:

fratilor,...

Frate Sabinio, si cu moralul dar mai ales cu gramatica esti la pamant . Incercam o reformulare corecta dupa gramatica limbii romane a mesajului anterior ca sa ne riscam sa-ti dam un raspuns?

#468
liliciu

liliciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 10.11.2008
cititi prospectul, oamenilor, inainte de a folosi un mesicament si mai ales Postinor. Nu sunt sanse sa fi ramas gravida,  o problema poate sa apara ( reactii adverse) mai ales in cazul asta...intrebati un ginecolog.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate