Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Postinor2

- - - - -
  • Please log in to reply
492 replies to this topic

#1
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Sa va zic cum sta treaba. Vineri seara ma vad cu fata mea si avem un weekend intreg sa ne facem de cap, cu alte cuvinte incepand cu vineri seara orele 11 noaptea, pana duminica orele 3-4 dupa pranz.

Fata mea e speriata sa nu ramana gravida si d-aia n-o facem niciodata fara prezervativ pana la capat, dar vrem amandoi. Weekendul asta ar fi ceva special si am vrea amandoi s-o facem pana la capat, fara. Ne-am gandit sa ia Postinor 2 ca sa nu fie probleme, mai ales ca e in perioada fertila.

Reamintesc ca Postinor 2 are 2 pastile:
prima se ia in cel mult 72 ore de la contact neprotejat
a doua se ia in cel mult 12 ore dupa prima

Acum, eu vad urmatorul scenariu:

- ne facem de cap tot weekendul... deci de vineri seara pana duminica dupa-amiaza ar fi mai putin de 48 de ore dupa care ia pastila.
LOGICA: daca intre timp apare vreo sarcina de la cele xxx partide, are grija pilula, pentru ca o ia in mai putin de 72 ore..... de fapt chiar mai putin de 48 ore.

GRESESC in logica mea sau nu?
RISCAM vreo belea???

#2
Relativ

Relativ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 02.10.2004
pastila aia nu e minune. intradevar opreste sarcina dar are efecte adverse nevazute. daca tii la prietena ta nu-i da sa inghita chimicalele alea. sunt doar ptr. urgente

#3
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Tin la ea. Stiu ca are si niste efecte secundare, dar astea apar daca folosesti tot timpul asa ceva. Noi vrem sa folosim doar cu ocazia asta. Poate aparea si o stare de greata dar asta depinde de persoana.

#4
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Subscriu la ce a zis Relativ .
    Scrie pe prospect ca Postinor nu este metoda contraceptiva , pe cand tu asta intentionezi sa obtii .

     Riscul este mare , nu se merita ....

     Postinor este mai putin traumatizant decat un avort .... Si , exista femei care suporta si una si alta la fel de bine ....

Edited by cspot, 17 November 2004 - 14:14.


#5
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Anticonceptionale. Parerea mea. Mult mai sigure.

#6
Dan

Dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 26.08.2003
recomand cu incredere aspirina sau paracetamolul ca metoda contraceptiva... se tine strans intre genunchi de catre amandoi... de obicei da rezultate....
in alta ordine de idei.. daca vrei sa fie ceva cu totul special pentru amandoi, folositi un prezervativ cu cap de testoasa ninja, sau cu forma de michimaus.. sau tot special si de neuitat va fi daca invitati vreo 10 prieteni, si atunci chiar nu mai conteaza cine ce metode foloseste.... sau cumpara-ti un costum de piele si un bici... va fi special...

#7
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Daca tot vreti sa faceti fara... si pana la capat, nu vad de ce nu ia anticonceptionale cu a zis ajung. Postinor 2... e cam aiurea. O fosta prietena lua (cu mine a luat doar o data). E riscant.

#8
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Pai nu ia anticonceptionale pt ca ne vedem destul de rar si nu prea ar avea sens. Mai bine o facem cu prezervativ. Totusi... de data asta am cam vrea amandoi fara, all the way :)

#9
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Mai exista pelicule anticonceptionale . Se gasesc in farmacii si sunt relativ ieftine . Problema e ca eu nu prea am incredere .  E posibil sa se afle pe aici si persoane care au patit-o din pricina lor dar se vand mai bine decat prezervativele .

       Peliculele astea se introduc vaginal cu un sfert de ora inainte , se dizolva complet si contin spermicid .

       Se zice ca rareori provoaca reactii alergice .


       O alta problema ar fi ca sunt fabricate in China .

#10
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004

cspot, on Nov 17 2004, 15:17, said:

Mai exista pelicule anticonceptionale . Se gasesc in farmacii si sunt relativ ieftine . Problema e ca eu nu prea am incredere .  E posibil sa se afle pe aici si persoane care au patit-o din pricina lor dar se vand mai bine decat prezervativele .

       Peliculele astea se introduc vaginal cu un sfert de ora inainte , se dizolva complet si contin spermicid .

       Se zice ca rareori provoaca reactii alergice .
       O alta problema ar fi ca sunt fabricate in China .

<{POST_SNAPBACK}>


:)) No thanks... N-am incredere in Kinezi. De ce crezi k-s asa de multi?

#11
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Eeee ..... nu trebuie sa te dai inapoi asa din prima ...
  Stai o clipa sa vedem poate apar unii care au folosit cu succes ... Ti-am spus , se vand mai bine decat prezervativele si  femeile le cumpara  in general . Io cred ca ele stiu ce fac ...

#12
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
diafragma, dar week-end-ul e aproape...

#13
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
NO WAY!!! Nu merita sa folosesti asa ceva. Au niste efecte adverse foarte nasoale. Mai bine mai asteptati pana trece de perioada fertila decat sa riscati cu pastile de genul ala care oricum nu-ti garanteaza eliminarea riscului. Nu merita.

#14
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003
Prezervativ sau minim o luna de anticonceptionale.
Asa, "pe moment", nu prea exista metode bune si sigure...

#15
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004
@nekro,eu zic sa renunte ptr.ca nu stii ce efecte are asupra organismului ei ,spunei sa-si baje sterilet ,e mult mai ieftin si mai eficace. :nonobad:

#16
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
@Toyomi : noroc ca nu sunt femeie , da' sarma din aia nu mi-as pune ...

    1 . Steriletul trebuie sa fie de foarte buna calitate (unul de firma e de 4-5 ori mai scump) .  
    2 . Procedura de instalare si de dezinstalare efectuata de medic (naspa)
    3. nu toata lumea suporta
    4. posibilitate de accident in timpul actului ...
    5. posibilitate ca organismul sa respinga chestia
    

    dar ...


     Eficient 100% .

Edited by cspot, 17 November 2004 - 18:01.


#17
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004
nici eu nu mi-as pune ,am auzit ca nu doare cind ti-l introduc ,ci doare cind iti  trag colul afara cu clestele ala,si am incercat anticonceptionale n-au mers ,de fapt ma dureau rau picioarele de la ele , asa ca .......prezervativu' ramine ultima  solutie

Edited by toyomi, 17 November 2004 - 18:18.


#18
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
mai sunt si altele... well, anticonceptionalele erau proaste ptr tine, dar mai exista si alte modele. si oricum in primele luni cica e normal sa aiba mici efecte adverse, cum ar fi ameteli si greata (cu accent pe mici) pana se obisnuieste organismul cu ele.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate