Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Romtelecom renunta la reteaua CDMA ?

- - - - -
  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#19
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postbenis, on 04 decembrie 2012 - 13:22, said:

O fi pierdut, acum îi ia pe toți înapoi, tocmai de aia au investit. Pomtelecom de ce nu mai investește?
de ce ai tu impresia ca nu mai in vesteste? ai primit personal vreun raport de la CEO RTc?

View Posttotal_commander, on 04 decembrie 2012 - 15:13, said:


da, i-a luat pe toti....
hai fugi cu curca CAPRA de aici...
nu i-a luat pe toti si nici nu - si propune acest lucru. cat despre capra,iti place sa stai in pozitia asta in fata ....... portocalei de exemplu???

#20
mac_razvan

mac_razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 11.01.2007
In momentul actual nici la Cosmote si nici  la Romtelecom nu se poate contracta nici un serviciu pe reteau CDMA, nu se gasesc echipamente si nici nu se stie daca se vor mai aduce, verificat la cateva magazine Germanos, 1930 si multe magazine Romtelecom.Intr-un interviu pe care l-am citit mai devreme, seful Cosmote si Romtelecom spunea ca in anul 2013 vor investi in internet mobil 3G si in televiziune, nici un cuvant despre CDMA, probabil reteaua va fi folosita pentru telefonie fixa wireless WLL.La un magazin Germanos mai aveau pe stoc modem-uri CDMA Romtelecom dar mi-au dat de inteles subtil ca nu mai incheie contracte.

#21
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postmac_razvan, on 05 decembrie 2012 - 09:21, said:

In momentul actual nici la Cosmote si nici  la Romtelecom nu se poate contracta nici un serviciu pe reteau CDMA

Da, dar portocala a pierdut multi clienti in fata cdma-ului Posted Image

#22
hupogramos

hupogramos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 25.03.2009
Eu zic ca pana acum s-a raspuns intrebarii initiatorului subiectului si e cazul sa il inchidem.

#23
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postmac_razvan, on 05 decembrie 2012 - 09:21, said:

In momentul actual nici la Cosmote si nici  la Romtelecom nu se poate contracta nici un serviciu pe reteau CDMA, nu se gasesc echipamente si nici nu se stie daca se vor mai aduce, verificat la cateva magazine Germanos, 1930 si multe magazine Romtelecom.Intr-un interviu pe care l-am citit mai devreme, seful Cosmote si Romtelecom spunea ca in anul 2013 vor investi in internet mobil 3G si in televiziune, nici un cuvant despre CDMA, probabil reteaua va fi folosita pentru telefonie fixa wireless WLL.La un magazin Germanos mai aveau pe stoc modem-uri CDMA Romtelecom dar mi-au dat de inteles subtil ca nu mai incheie contracte.
vor fi adaptoare CDMA pt net fix-FT 8090 in ianuarie 2013(sunt excelente si cererea este enorma!).nu vor mai fi stik-uri cdma pe 410/420 cdma rtc. a nu se confunda cu cdma-ul fost zapp actual cosmote.

View Postbiogood, on 05 decembrie 2012 - 09:24, said:



Da, dar portocala a pierdut multi clienti in fata cdma-ului Posted Image
cine rade la urma ,rade mai bine. sa fii iubit!

Edited by unchiujim, 05 December 2012 - 23:47.


#24
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,864
  • Înscris: 25.01.2007
vorbiti de reteaua aia sublima dar care lipseste cu desavarsire?

#25
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postslai, on 05 decembrie 2012 - 23:57, said:

vorbiti de reteaua aia sublima dar care lipseste cu desavarsire?
doar in imaginatia ta!

#26
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,864
  • Înscris: 25.01.2007
la asa o oferta: http://www.romteleco...te-voce-mobila/ cred ca e omor la abonare, nu? Posted Image

#27
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postslai, on 06 decembrie 2012 - 00:06, said:

la asa o oferta: http://www.romteleco...te-voce-mobila/ cred ca e omor la abonare, nu? Posted Image
eu faceam referire la INTERNETUL FIX prin cdma.citeste cu atentie ce am scris mai sus inainte de a posta link-uri.

#28
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postunchiujim, on 05 decembrie 2012 - 23:46, said:

sa fii iubit!

Iata o replica extrem de inteligenta.
In rest, dupa cum spuneam - pics or didn't happen. Afirmatii gratuite despre succesul unei pseudoretele quasi-anonime poate face oricine.

Edited by biogood, 06 December 2012 - 04:29.


#29
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
eu as fi intersat sa schimb stick-ul acela cu un echipament la care sa pot conecta o antena externa. dar va mai fi mobil, in sensul ca se va mai putea conecta la alta celula?

#30
mac_razvan

mac_razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 11.01.2007
Huawei FT8090 are acumulator intern si interfata pentru telefon fix, deci poti sa-l duci unde vrei, nu cred ca le blocheaza pe o anumita celula.

#31
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006
Nu prea cred că se renunţă la cdma, mai ales că s-a mai şi extins acoperirea. Şi reţeaua nu a costat chiar puţin. La bussines se oferă push to talk prin cdma.

#32
12trei

12trei

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 22.07.2011

View Postdygey, on 02 decembrie 2012 - 04:12, said:

is batuti in cap, atata tot. nu stiu ce sa faca din reteaua aia CDMA, dar sa fim seriosi...cand vorbesti
despre Romtelecom, vorbesti automat de preturi mari si produse de rahat.

Nu sunt batuti in cap. Ei au luat licenta doar ca impiedice un eventual competitor, care i-ar fi rupt la telefonia (fixa prin antena) in zona rurala.

#33
hugbear

hugbear

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 05.12.2007
Adica jucarica asta (http://www.romteleco...licknet-mobile/) nu mai e disponibila? Intreb pentru ca un amic tocmai cauta un serviciu de net mobil cu IP rutabil si intelesesem ca asta ar fi cam singurul in RO.

#34
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006
Doar Zapp si Romtelecom au ip rutabil pe internet mobil. E bun Romtelecom ca spre deosebire de Zapp are traficul nelimitat la viteza maxima. Bine viteza de upload nu se modifica nici la Zapp dupa depasirea traficului, dar tot mai bine Romtelecom CDMA.

#35
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Posthugbear, on 06 decembrie 2012 - 20:44, said:

Adica jucarica asta (http://www.romteleco...licknet-mobile/) nu mai e disponibila? Intreb pentru ca un amic tocmai cauta un serviciu de net mobil cu IP rutabil si intelesesem ca asta ar fi cam singurul in RO.
greu de gasit dar nu imposibil.succes!

#36
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
mai usor cu viteza asta nelimitata, da!

am o intrebare: mi s-a spus de la deranjamente ca pot imbunatati semnalul daca bag casti in modem. am niste casti de 2.5 mm cu 4 iesiri. stereo + microfon, erau pt un motorola v360. merg la modemul asta?
mufa arata cam asa:
http://www.oriongadg...dio_adapter.jpg

Edited by rich1974, 06 December 2012 - 22:54.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate