Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Panasonic MD-10.000 3CCD

- - - - -
  • Please log in to reply
178 replies to this topic

#127
panavizion

panavizion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.05.2007
Salutare tuturor,mu bucur mult ca vam gasit si avem ceva comun.
ei bine,detin si eu o camera MD 9000 PANASONIC si am intentia so folosesc la maxim,calitativ,deci daca cineva are experienta il rog so inparte si cu mine.
Mai vreu sa cumpar acumulatori,lampi,trepied poate cineva sa-mi spuna de unde?

#128
cluca1969

cluca1969

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 07.06.2006

View Postpanavizion, on May 20 2007, 19:11, said:

Salutare tuturor,mu bucur mult ca vam gasit si avem ceva comun.
ei bine,detin si eu o camera MD 9000 PANASONIC si am intentia so folosesc la maxim,calitativ,deci daca cineva are experienta il rog so inparte si cu mine.
Mai vreu sa cumpar acumulatori,lampi,trepied poate cineva sa-mi spuna de unde?

Eu am avut o camera MD10000 si am ramas cu trepiedul, este nou nout n-am apucat sa filmez nici o ora cu el, daca esti interesat da-mi un semn ceva.
(Pot sa-ti fac rost si de baterie si de lampa daca esti interesat)

#129
panavizion

panavizion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.05.2007

View Postcluca1969, on May 20 2007, 19:40, said:

Eu am avut o camera MD10000 si am ramas cu trepiedul, este nou nout n-am apucat sa filmez nici o ora cu el, daca esti interesat da-mi un semn ceva.
(Pot sa-ti fac rost si de baterie si de lampa daca esti interesat)

OK,sant deacord cu tine, dar asta repede ca am nunta pe 2 iunie si nu vreau sa fie ultima,pe primul loc trebe baterie(am doar cea inclusa in pachet),
lapta,trepied.Trimite-mi te rog un pret informativ,astept mersi mult.
Ce va sfaturi? :o

#130
cluca1969

cluca1969

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 07.06.2006

View Postpanavizion, on May 22 2007, 21:57, said:

OK,sant deacord cu tine, dar asta repede ca am nunta pe 2 iunie si nu vreau sa fie ultima,pe primul loc trebe baterie(am doar cea inclusa in pachet),
lapta,trepied.Trimite-mi te rog un pret informativ,astept mersi mult.
Ce va sfaturi? :o

Respectand Regulamentul forumului n-am voie sa fac reclama sau publicitate la diferite produse pe care le am de vanzare, dar pot sa te ajut cu un nr. de telefon prin care sa putem lua contact 0746116698

#131
kosty35

kosty35

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 10.11.2006
(Pot sa-ti fac rost si de baterie si de lampa daca esti interesat)
[/quote]
Ma  intereseaza  si  pe  mine  o  lampa  ptr  MD-10000
La  cat  o  poti  face rost?

#132
cluca1969

cluca1969

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 07.06.2006

View Postkosty35, on May 25 2007, 20:05, said:

(Pot sa-ti fac rost si de baterie si de lampa daca esti interesat)

Ma  intereseaza  si  pe  mine  o  lampa  ptr  MD-10000
La  cat  o  poti  face rost?

Sti ca n-am voie sa fac publice preturile decat la sectiunea PUBLCITATE. Lampa este cu doua spoturi 10w+20W plus acumulator. Daca esti interesat poti sa ma contactezi 0746116698 Lucian.

#133
FotoGabi

FotoGabi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 22.01.2007
Am fost de curand la o nunta unde au fost 2 camere MD 10 000 care  mi-au lasat o impresie jenanta despre cum arata o camera!In primul rand camera este HIDOASA :puke:  si prima mea impresie a fost ca a fost cumparata dintro  plasa undeva intro piata!Camera suna a plastic gol, nici nu poate fi pusa pe umar,si mai si scrie mare in spate MADE IN JAPAN ceea ce da de banuit ca a fost fabricata pe vapor in apropiere de Japonial!Iluminarea lasa de dorit de aceea a fost folosita lampile non-stop in plina zi!Cameramani s-au filmat mai  tot timpul intre ei si mai mult au facut spectacol, find foarte buni actori :coolspeak: !In curand o sa fac rost de DVD-uri si o sa va povestesc cum a iest filmarea,dar nu cred ca o sa am o parere buna!Cameramanul mi-a povestit ca a luat teapa cu camerele ca nu sunt de calitate si a dat si 2000 euro pe amandoua :w00t: !Asa camera prosta la capitolul constructie nu am vazut din 1991 pana acuma!Pacat pentru Panasonic :nonobad: !

Attached Files



#134
ASVideo

ASVideo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.07.2007
Spuneti ce vreti despre MD 1000 . Intradevar nu contest faptul ca este ceva in neregula cu ea datorita faptului ca nu prea apar nici pe net specificatii concludente despre acet model.Am avut ocazia sa primesc aceasta camera cadou si sa o folosesc la maxim. Pot sa va spun ca intradevar nu poate fi comparata cu un vx dar cu o lampa de 30W , un sistem ok echipat cu premiere si cu bunavointa se pot obtine rezultate nu bune ci chiar foarte multumitoare. Nu uitati ca aceasta camera are un auto WB foarte prost, dar sper ca voi nu faceti parte din cartegoria celor care lucreaza doar pe auto din moment ce la fiecare 3 fraze amintiti de VX. La nunti e numai buna raport calitate pret! -_-

#135
IL_ConTe

IL_ConTe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 16.08.2005
ca sa fiu un pic mai off topic, ce ai mai primit cadou.....? Uite mie mi-a dat mama de ziua mea 2 vx-uri (nu vreau sa fiu ironic)

#136
FotoGabi

FotoGabi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 22.01.2007

View PostASVideo, on Jul 22 2007, 19:15, said:

Spuneti ce vreti despre MD 1000 . Intradevar nu contest faptul ca este ceva in neregula cu ea datorita faptului ca nu prea apar nici pe net specificatii concludente despre acet model.Am avut ocazia sa primesc aceasta camera cadou . Pot sa va spun ca intradevar nu poate fi comparata cu un vx dar cu o lampa de 30W , un sistem ok echipat cu premiere si cu bunavointa se pot obtine rezultate nu bune ci chiar foarte multumitoare. Nu uitati ca aceasta camera are un auto WB foarte prost, dar sper ca voi nu faceti parte din cartegoria celor care lucreaza doar pe auto din moment ce la fiecare 3 fraze amintiti de VX. La nunti e numai buna raport calitate pret! -_-

:D Foarte tare frate:

-"Intradevar nu contest faptul ca este ceva in neregula cu ea"
-"si sa o folosesc la maxim"
-"nu bune ci chiar foarte multumitoare"
-"un sistem ok echipat cu premiere"
-"are un auto WB foarte pros"
-"La nunti e numai buna raport calitate pret"


  NO  COMENT :coolspeak:

#137
ancab

ancab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 04.12.2006
Am editat de curand o nunta filmata cu doua camere, un panasonic 3ccd gs280 si ''mareata'' md10000.Mi-am pus mainile in cap,diferenta mare intre bricheta gs280 si cazanul de md10000. Diferenta mare la noise,wb,culori,focalizare. Oricata lumica i-ai da,tot nu scoti ceva bun cu md-ul.
Dupa ce am muncit cateva zile bune in premiere,ca sa repar ce se mai putea repara din soft visavis de dezastrul md-10000,am ajuns sa urasc efectiv ciudatenia asta de camera.
Nu recomand la nimeni achizitia ei,mai degraba mai strangi cureaua si cumperi un 3ccd cu optica adevarata,decat plasticul ala
Aaa,si era sa uit,oare de ce multi posesori de md10000 adopta stilul comando la nunti,filmari teatrale de pe burta,de pe lustra,de pe buda etc?... B)

Edited by ancab, 10 August 2007 - 10:20.


#138
IL_ConTe

IL_ConTe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 16.08.2005
la galati din portbagajul deschis al masinii  :lol:

#139
Tractoristu'

Tractoristu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 06.09.2006
Si unde-i comicaria ca nu-mi dau seama ? Pentru un cadru deosebit as trage de oriunde.

#140
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
@ancab...sti de ce plang eu dupa MD-uri??? Pentru ca pe alea le puteai manevra, asta versus ce vrei tu VX, PD, FX, DVX etc.

#141
sandybell

sandybell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 08.11.2006
vorbiti despre MD-uri de parca va-ti nascut cu scule profi in brate!!!
cand filmati cu M40 sau cu alte analogice ati uitat?
lasa si pe aia mai saraci sa-si faca treaba cu MD-urile cit ca-si rup umerii (cu geanta pt acumulatorul lampii)
ca daca filmati cu VX-ul va da bacsis ca la lautari? :D

#142
FotoGabi

FotoGabi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 22.01.2007

View Postsandybell, on Aug 10 2007, 21:36, said:

vorbiti despre MD-uri de parca va-ti nascut cu scule profi in brate!!!
cand filmati cu M40 sau cu alte analogice ati uitat?
lasa si pe aia mai saraci sa-si faca treaba cu MD-urile cit ca-si rup umerii (cu geanta pt acumulatorul lampii)
ca daca filmati cu VX-ul va da bacsis ca la lautari? :D
Pai un analogic M40  sau Sony filmeaza mai bine decat un MD 10 000 !

#143
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004

View Postsandybell, on Aug 10 2007, 20:36, said:

vorbiti despre MD-uri de parca va-ti nascut cu scule profi in brate!!!
cand filmati cu M40 sau cu alte analogice ati uitat?
lasa si pe aia mai saraci sa-si faca treaba cu MD-urile cit ca-si rup umerii (cu geanta pt acumulatorul lampii)
ca daca filmati cu VX-ul va da bacsis ca la lautari? :D

  Si daca m-am nascut cu ele in brate ai vreo problema?  <_<

PS: am MD-uri si tocmai ti-am spus care e avantajul lor. Daca vrei scule profi, vorbim de la JVC in sus.

Edited by Ankh, 10 August 2007 - 22:31.


#144
click

click

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 22.06.2005
ma batea gandul si pe mine sa cumpar Md 10000 incantat fiind de pret, insa total dezamagit de felul cum arata si mai ales dupa ce am vazut cat de "laudata" e. Avand un buget de 2000 euro sunt in cautarea unei noi camere pt filmat la nunti, pana acum am folosit un handycam de la panasonic care si acum inca isi face destul de bine treaba pe timp de zi insa la lumina slaba e dezastru daca nu as folosi proiectoare de 500w. Stiu ca imi veti recomanda Vx 2100, nu o contest , insa ideea e ca daca tot dau un ban acum , nu vreau ca peste 2-3 ani sa schimb camera pt alta hdv si un alt motiv pt care nu vreau vx este ca nu stie 16:9. As dori o camera hdv, normal am sa o folosesc pe sd 1-2 ani si sincer nu as opta pt o camera prea mica (impresie :) ). Am tot cautat pe net si am citit ca anul acesta prin decembrie va aparea aceasta camera de la sony la pretul de 2000 $. Ce parere aveti despre camera asta , normal deocamdata nu stim prea multe din ceea ce poate insa ...Mai multe poze cu camere le puteti vedea aici

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate