Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Mica problema malwarebytes

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
bogdan99999

bogdan99999

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 04.07.2008
Buna seara, am o mica problema cu acest program si nu stiu cum sa o rezolv asa ca m-am gandit ca poate ma puteti ajuta. Problema suna cam asa: nu pot sa activez blocarea siteurilor malicioase. Incerc sa activez acea optiune insa nu ma lasa. Are cumva legatura cu instalarea "google chrome" sau cu faptul ca ruleaza in || cu avast?

#2
mendis

mendis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 27.09.2006
In general nu e bine sa ai doua solutii de antivirus/antispyware. Uneori chiar se raporteaza intre ele... Plus ca iti scade viteza la calculator cu zeci la % :)
Nu mai stiu daca nu cumva optiunea in cauza nu era pentru versiunea licentiata...

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,849
  • Înscris: 06.01.2008

View Postbogdan99999, on 28 noiembrie 2012 - 21:02, said:

Buna seara, am o mica problema cu acest program si nu stiu cum sa o rezolv asa ca m-am gandit ca poate ma puteti ajuta. Problema suna cam asa: nu pot sa activez blocarea siteurilor malicioase. Incerc sa activez acea optiune insa nu ma lasa. Are cumva legatura cu instalarea "google chrome" sau cu faptul ca ruleaza in || cu avast?
Verifica in Avast, nu cumva sa aibe o optiune asemanatoare. De obicei un antivirus blocheaza accesul la site-uri periculoase modificand fisierul hosts, iar acum s-ar putea ca avast sa monitorizeze acel fisier si sa nu permita MBAM-ului sa-l modifice.

#4
bogdan99999

bogdan99999

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 04.07.2008
Vad ca si-a revenit printr-un simplu restart. Care antivirus ar trebui as il tin? Avast sau malwarebyte? Mie mi se par amandoua utile si pana acuma nu au intrat "in confilct".

#5
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008
Avast ca si antivirus , iar Malwarebytes il stii doar pentru scanari; sa nu fie cu protectie activa, permananta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate