Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Comanda Amazon.de

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#1
blu3boy73

blu3boy73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 09.12.2007
Salutare. Am comandat un produs de pe amazon.de si azi ar trebui sa ajunga. Inca nu e o problema. As dori sa stiu cine se ocupa de transport de la intraraea in tara a produsului?

#2
Gabysh

Gabysh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,326
  • Înscris: 06.08.2008
Compania de curierat, in speta DHL sau Posta Romana, in functie de metoda de livrare aleasa.

#3
blu3boy73

blu3boy73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 09.12.2007
am ales metoda cea mai ieftina. DHL se ocupa de transport pana la domiciuliu? Pfaiii ca ma omoara germana :(

#4
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 05.01.2004
Nu sunt sigur, dar banuiesc ca va fi la fel ca la orice livrare - adica va veni la oficiul postal de care apartii. Fiind livrare din interiorul UE, nu va trebui sa platesti vama (sper, nu stiu ce le poate trece prin cap) dar va trebui sa mergi sa ridici coletul.
Astept sa ne spui cum a fost de fapt.

#5
clauscdi

clauscdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 26.07.2007
si eu sunt curios daca platesti ceva taxe; ai cumparat electronice?

#6
blu3boy73

blu3boy73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 09.12.2007
da, am cumparat o pereche de casti. Sper sa nu ma puna sa platesc in plus ca am sa fac urat Posted Image
Nu cumva se ocupa cargus de curierat?

Edited by blu3boy73, 26 November 2012 - 14:15.


#7
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 06.09.2004
depinde. castile probabil vin prin posta. dar mai mult de o sapt nu au de ce sa faca, daca au trecut mai mult de 2 sapt de cand ai dat comanda ar trebui sa te gandesti serios sa le scrii ca nu ti-au ajuns.

#8
Alex-AR

Alex-AR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 19.03.2009
Ai cumparat direct de la Amazon sau de la alta firma?. In ultimul caz, depinde de firma de la care ai comandat cu cine are contract. Eu am primit de la DHL, Post, DPD. In mod normal cand primesti e-mail de confirmare iti scrie si prin cine a fost trimisa cat si un cod cu care poti sa urmaresti comanda.

#9
wizake

wizake

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,299
  • Înscris: 24.05.2003
eu am comandat de multe ori de pe amazon (.co.uk). Uneori am primit prin posta, alteori prin curier. Mereu selectam cea mai ieftina modalitate de livrare. Depinde si de vanzator, pentru ca nu totdauna amazon e vanzatorul. Chestia e ca nu stiam de la inceput prin ce metoda vor ajunge coletele. Daca pe site ai 'tracking' la colet, iti vine prin curier in 2-3 zile. Daca nu, prin posta.. si dureaza mai mult.

#10
Horsie

Horsie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 10.06.2002
Regular mail implica Deutche post -> Posta Romana -> minim o saptamana.
lLa cumparaturile din UE nu se aplica vama sau tva, deci nu mai platesti nimic!

#11
blu3boy73

blu3boy73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 09.12.2007
Problema e ca nu stiu germana :( si nu stiu unde pot sa vad detaliile trasportului. Imi apare la comenzi, ca produsul ajunge la data de 26 noiembrie.

#12
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 06.09.2004
presupun ca le-ai comandat acum aprox 3 sapt - o luna. slabe sanse sa le mai primesti, intai du-te la posta unde iti vin de obicei coletele si intreaba daca nu au nimic pe numele tau... daca nu, contacteaza amazonul.

#13
Alex-AR

Alex-AR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 19.03.2009
Intri aici : http://www.amazon.de...l?nodeId=505016
Dai click pe Kontaktieren sie uns -> bagi e-mail si parola -> Wählen sie andere Bestellungen ( iti un produs din ce ai comandat) si pentru restu le scrii doar Bestellungsnummer -> Thema : Wo ist meine Bestellung -> E-mail si completezi ce mai vrei in casuta libera
Daca nu iti convine ce raspuns ai primit la Thema alegi Rücksendung si Erstattung si se scrii ca nu ai primit coletul si ca vrei sa iti faca un Refund. In general iti baga banii inapoi in cont in max. 1 Sapt

Edited by Alex-AR, 27 November 2012 - 10:52.


#14
blu3boy73

blu3boy73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 09.12.2007
castile le am cumparat acum o saptaman si 2 zile. ieri trebuia sa ajunga. Am sunat la posta si nu au primit nimic. Am sa mai sun la cargus. nu pot sa verific nicaieri daca a ajuns in tara coletul?

Edited by blu3boy73, 27 November 2012 - 12:37.


#15
clauscdi

clauscdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 26.07.2007
daca nu stii cu ce curier a fost trimis, nu; iar posta nu prea da detalii despre colete daca nu ai primit aviz, mi s-a intamplat de multe ori sa-mi tranteasca telefonul in nas, deh, servicii ieftine si bune ca la noi nu gasesti la nimeni

#16
blu3boy73

blu3boy73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 09.12.2007
la ce fel de aviz te referi? produsul e cumparat din ue. Tipa de la posta mi sa parut neaigura, a.zis ca.am dupa aceea a verificat si .i a spus ca.nu am primit nimic.

#17
clauscdi

clauscdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 26.07.2007
cand iti vine un colet la posta, primesti un aviz de la postas prin care esti informat ca trebuie sa te deplasezi la oficiul postal de care apartii sa-ti ridici coletul; tu esti 100% sigur ca acel pachet a fost preluat de Posta Romana?

#18
blu3boy73

blu3boy73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 09.12.2007
am vorbit cu cineva de cargus si a spus ca 70% din produse se livreaza prin posta romana. cel mai peobabil intarzie din cauza postei romane[cel putin asta sper]

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate