Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

3 milioane de români fără Bundesliga și Turul Franței? » RCS&RDS intenționează să scoată din grilă posturile Eurosport 1 și 2.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
130 replies to this topic

#19
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Nu-i de la netul lui,nici mie nu imi merge link-ul tau.Ai pus un www. in fata,si nu trebuia.

#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ai pus 'www.prietenii.discovery.ro', in loc de 'prietenii.discovery.ro'. :lol:

#21
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Firefox imi deschide inca un tab cu Server Not Found. www.prietenii.discovery.ro este URL-ul care figureaza pe eroare. Cautand pe Goagal Discovery RO merge.

#22
CLaudiu1997

CLaudiu1997

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 22.01.2012

View Postalfa_alfa, on 25 noiembrie 2012 - 18:33, said:

Ai pus 'www.prietenii.discovery.ro', in loc de 'prietenii.discovery.ro'. Posted Image
parcă "www" se pune la orice site, înainte de ".exemplu.xx". Ciudat...

Edited by CLaudiu1997, 25 November 2012 - 19:01.


#23
Daniellone

Daniellone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 25.09.2006
Daca ai subdomeniul pus inaintea domeniului nu se mai pune www.

#24
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Sper ca ramane doar la stadiul de zvon........

#25
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
Pai sa se bata si Eurosport pentru drepturile tv ale Premier League (2013-2016)!multe canale internationale au cam ramas doar cu numele ca la content pauza!Sa investeasca bani si sa cumpere content de calitate.Hai sa fim seriosi Eurosport nu e un canal de sport premium!E un basic cable cu programme de acest nivel!

#26
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005

View Postramiz, on 25 noiembrie 2012 - 21:57, said:

Pai sa se bata si Eurosport pentru drepturile tv ale Premier League (2013-2016)!multe canale internationale au cam ramas doar cu numele ca la content pauza!Sa investeasca bani si sa cumpere content de calitate.Hai sa fim seriosi Eurosport nu e un canal de sport premium!E un basic cable cu programme de acest nivel!

Asa e cata dreptate ai. Practic inafara de Bundesliga, Ciclism si Snooker mare lucru nu mai transmite, ar mai fi olimpiadele dar aia e odata la 4 ani. Cu toate astea si eu sper sa ramana doar la nivel de zvon.

Edited by danielavram, 25 November 2012 - 22:01.


#27
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010

View Postdanielavram, on 25 noiembrie 2012 - 22:01, said:

Asa e cata dreptate ai. Practic inafara de Bundesliga, Ciclism si Snooker mare lucru nu mai transmite, ar mai fi olimpiadele dar aia e odata la 4 ani. Cu toate astea si eu sper sa ramana doar la nivel de zvon.
Sa nu uitam de sporturile de iarna.Sunt si ele interesante.

#28
dhaneey

dhaneey

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 25.10.2007
Eurosport ar putea iesi din pachetele de cablu RCS & RDS si Dolce de la inceputul anului viitor, potrivit unor surse din piata de media TV, citate de adplayers.ro.
.....
Contactati de catre adplayers, oficialii de comunicare Dolce au afirmat ca Romtelecom nu are niciun plan privind iesirea canalului de sport din pachetele de programe. RDS & RCS (DIGI) nu a raspuns pana la ora publicarii articolului.

http://www.capital.ro/detalii-articole/stiri/zvonuri-de-scoatere-a-eurosport-din-pachetele-tv-dolce-nu-digi-nu-comenteaza-174653.html

#29
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Naspa...
Ma intreb... o sa mai ramana ceva ?
Totusi, este foarte posibil ca rcs-ul sa descopere (in timp) ca mare parte a grilei era dispensabila d.p.d.v. al abonatilor... si ca aceste scoateri vor avea impact minim asupra numarului acestora. Moment in care vom ramane cu 20-25 de programe...

Edited by cristi0304, 26 November 2012 - 09:48.


#30
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Daca asa continua , RDS - ul va avea in 2013 o scadere dramatica a numarului de abonati . Sunt curios daca RDS ar putea face acelasi lucru si in tarile cu apa calda .

#31
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
De ce comentam un zvon care nu vad sa aiba vreo baza calumea? Vorbim atunci, cu faptele in fata, nu cu o luna inainte.

@AdiFCD
Nu va fi un impact prea mare. Asa cum nu e si cu iesirea pachetului Discovery Networks. Mare parte din abonati vor ramane, pentru ca ii intereseaza pretul ieftin si li se ofera alternative.

Eu... nu stiu. Imi expira contractul de televiziune cu RCS/RDS in decembrie. Ramane de vazut ce voi face dupa...

#32
florin3

florin3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 01.10.2012
http://forum.softped...8#entry12289183

#33
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Contractul meu cu ei a expirat demult . Astept luna ianuarie sa vad daca mai raman cu Digi . Per total sunt si am fost multumit de serviciile lor dar nu suport cand o companie incearca sa creeze monopol .

#34
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Mda, logic sa nu comenteze. Ei avand propriile canale de sport, imediat le dau un sut celor de la Euroaport.
Doar ca la un moment dat or sa se revolte si clientii in masa si vor fi nevoiti sa-si reconsidere politicile.

Edited by pykko, 26 November 2012 - 10:15.


#35
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Hai sa fim seriosi, ca nu se va revolta nimeni in mase la RCS/RDS. Clientii lor au venit aici pentru ca e pretul cel mai mic, deci...

#36
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Mai e si tenisul, 3 din 4 turnee de grand slam, si ceva motorsport (imi pare rau ca nu mai dau moto gp si wrc, dar cursele de turisme sunt foarte spectaculoase).

Chestia e ca n-au aceleasi sporturi ca si canalele digi, deci teoretic n-ar trebui sa fie o concurenta pentru acestea. Dar nu se stie ce idei ii vin lui Teszari...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate