Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Care este valoarea unor monede?

  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006

View Postgeiamex, on 19 noiembrie 2012 - 15:20, said:

Am gasit eu pe net niste valori (de ex. http://www.ngccoin.com/), dar valoarea de catalog e una si valoarea la care poti, efectiv, sa vinzi, este alta.
N-ai inteles: cauta pe net anunturi de vanzare pentru monede identice cu ale tale.
Daca de ex vezi ca o anume moneda se gaseste de cumparat si la 20 lei, e clar ca nu poti cere 40-50 lei sau cat e valoarea de catalog si trebuie sa pui un pret competitiv.

#20
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,787
  • Înscris: 25.06.2007

View PostKarhu, on 19 noiembrie 2012 - 15:31, said:

Evident! De exemplu, daca gasesti cumparatori la asa ceva, monedele de 100.000 lei se dau cam la 80 lei bucata cele de 25.000 lei la 40 lei bucata. Ai spus ca are multe exemplare din aceste doua tipuri,asta ar insemna ca ar vrea sa le dea en-gross, caz in care nu cred ca ar primi, de la comerciantii care se ocupa cu asa ceva, mult peste jumatate din pretul mentionat.
Uite aici pe cineva care vinde en-gross: http://www.okazii.ro...tina-a119117367

#21
qwerty_1

qwerty_1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.01.2013
am si eu o moneda din argint din anul 1640.. as vrea sa stiu cam ce valoare ar avea... ma puteti ajuta va rog?

#22
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Pune pozele ei. Conteaza mult starea lor si numarul de emisiuni.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate