Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Ce firma preferati pentru transportul Constanta-Otopeni?

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
Fres

Fres

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.11.2012
As dori sa stiu cu ce firma ati calatorit pe ruta Constanta-Otopeni .

GSM TRANS,SIMPTRANS sau KIRVAD TOUR?

Avantaje\dezavantaje.

#2
funkypair

funkypair

    By Softpedia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 11.02.2012
KIRVAD TOUR  e cea mai potrivita .  Restul au cursa comuna . Kirvad il gasesti in Constanta vis-a-vis de sediul Cuget Liber putin mai sus de autogara pe laterala de la Kaufland . Orarul lor era mai flexibil decat celelalte .

#3
Dindina

Dindina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 08.11.2008
Eu chiar zilele astea merg la Otopeni si merg cu SirTrans, pt ca ei au cursa directa Otopeni. In rest, celelalte microbuze te duc la gara de nord din Buc., iar de acolo iti pun la dispozitie alt transport spre Otopeni, deci timp pierdut. Cel putin asa mi-au zis la gara.

#4
Fres

Fres

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.11.2012
Multumesc.

As vrea sa ajung mai devreme la aeroport ,de aceea ma interesa daca transferul Gara de Nord -Otopeni dureaza mult.

SirTrans sunt seriosi?Respecta programul?Au conditii bune de calatorie?

#5
Dindina

Dindina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 08.11.2008
Pai...inca nu stiu, plec maine...deci doar atunci ti-as putea spune. Dar sper ca respecta, ca doar la Otopeni merg nu la distractii, ci pt ca am un zbor...

#6
funkypair

funkypair

    By Softpedia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 11.02.2012

 Dindina, on 17 noiembrie 2012 - 11:29, said:

Eu chiar zilele astea merg la Otopeni si merg cu SirTrans, pt ca ei au cursa directa Otopeni. In rest, celelalte microbuze te duc la gara de nord din Buc., iar de acolo iti pun la dispozitie alt transport spre Otopeni, deci timp pierdut. Cel putin asa mi-au zis la gara.

Pai Simpa cu Sir  au colaborare si de la Otopeni pana la Autogara din Baldovin Parcalabul merg cu un singur transport apoi se divizeaza . Asta stiu ca se intampla in luna august .
In schimb cei de la Kirvad au conditii mai bune , un orar mai flexibil si merg direct .

http://kirvad.ro/tra...r-aeroport.html

Edited by funkypair, 17 November 2012 - 11:56.


#7
Fres

Fres

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.11.2012
Multumesc.
O duminica frumoasa.

#8
danbox

danbox

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.02.2011
TRANSPORT CONSTANTA OTOPENI  ??

Sunt multi care nu stiu si de aceea o informare in plus nu strica !

Sc. Global Auto Travel Srl efectueaza zilnic transport in comun din Constanta la aeroportul Otopeni si retur .
Pretul este de 80 lei / persoana si au un stil de lucru ingenios ce face ca pasageri sa nu astepte mult in aeroport nici le plecare si nici la sosire.
Totul este sa suni si sa dai informatiile despre zbor si un reprezentant al companiei solutioneaza imediat solicitarea.
In aeroport pasagerii sunt asteptati la biroul de informatii cu un afis cu numele pasagerului .

Au si serviciu de transporturi private si  flota este formata numai din masini noi de ultima generatie Mercedes E Classe ,Volkswagen Passat , Volkswagen Sharan , Mercedes V Classe si Mercedes Sprinter 8+1.


Telefon dispecerat 24/24    0724333733   0744644333 0766582442
E-mail  [email protected]
Au un site ptr. mai multa detalii si rezervari  ...www.transport-constanta-otopeni.ro

#9
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
Ce nu inteleg e de ce vorbiti despre voi la persoana a III-a....

#10
gunnlaugsson

gunnlaugsson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 01.09.2010
Plus că are probleme serioase cu limba română

#11
borreddog

borreddog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 28.03.2005

 danbox, on 17 martie 2013 - 11:50, said:

TRANSPORT CONSTANTA OTOPENI  ??

Sunt multi care nu stiu si de aceea o informare in plus nu strica !

Sc. Global Auto Travel Srl efectueaza zilnic transport in comun din Constanta la aeroportul Otopeni si retur .
Pretul este de 80 lei / persoana si au un stil de lucru ingenios ce face ca pasageri sa nu astepte mult in aeroport nici le plecare si nici la sosire.
Totul este sa suni si sa dai informatiile despre zbor si un reprezentant al companiei solutioneaza imediat solicitarea.
In aeroport pasagerii sunt asteptati la biroul de informatii cu un afis cu numele pasagerului .

Au si serviciu de transporturi private si  flota este formata numai din masini noi de ultima generatie Mercedes E Classe ,Volkswagen Passat , Volkswagen Sharan , Mercedes V Classe si Mercedes Sprinter 8+1.


Telefon dispecerat 24/24 0724333733   0744644333 0766582442
E-mail  [email protected]
Au un site ptr. mai multa detalii si rezervari  ...www.transport-constanta-otopeni.ro


Daca tot vrei sa intri pe un segment pe care altii opereaza de vreo 3-4 ani...poate intri si cu o oferta ca sa afle lumea despre tine. ca 80 de ron au toti.

Edited by borreddog, 18 March 2013 - 19:35.


#12
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
ultimele dati am folosit preponderent Kirvadul-ul ...vad acum ca au un program si mai flexibil avand curse aprox. la 2 ore....

ultima data (weekendul trecut) i-am luat pe baietii astia (http://www.alt-transportpersoane.ro/)...am zis sa incerc ceva nou si nu a fost rau deloc, ba din contra.
Am plecat la 0.30 din otopeni si am ajuns in jur de 3.30 acasa. la intors am plecat la 13.30 din constanta si am ajuns in otopeni la 4.00. pretul 80/lei / segment.

avataje fata de kirvad:
- masini mai mici (Vito la dus - 5 pasageri + sofer, Ford Galaxy la intors - doar eu si soferul) deci exista o flexibilitate ..masinile merg mai repede (aprox. 120 km/h) decat kirvadul (100 km/h) deci ajungi mai repede la destinatie. Pauze la solicitarea pasagerului. la dus am oprit o data la intors nu am oprit pentru ca nici eu nici soferul nu am dorit.
- te ridica sau te lasa in fata casei la adresa dorita deci nu mai trebuie sa pierzi timp / bani cu transportul la/de la kaufland unde are Kirvadul plecarea.
- nu trebuie sa cumperi bilet in avans. La Kirvad, cand am plecat din constanta am fost obligat sa ma deplasez la biroul lor cu o zi inainte sa platesc inainte sa merg la autobuz. alt timp pierdut.
- poti sa inchiriezi o masina numai pentru tine (de ex. daca vrei sa mergi cu familia si nu vrei sa mai fie altcineva in masina). pretul pentru o masina 400 lei/segment. am inteles ca au multe solicitari pe segmentul asta.

dezavantaje:
- nu mi s-a oferit bilet....probabil ca doar la cerere se ofera bilet / factura. stiu ca lucreaza mult cu firme  (in special navigatori care pleaca in grupuri de 2-3-4 persoane...deci probabil ca ofera facturi sau ceva de genul asta daca e nevoie). eu unul nu am cerut / nu am avut nevoie.
- sunt pe piata de vreo 10 ani dar nu am auzit de ei pana acum (intamplator mi-a zis cineva de ei). nu prea si-au facut reclama, probabil pentru ca lucreaza intr-un fel de semi-ilegalitate (vezi mai sus). oricum soferii mi-au zis ca nu duc lipsa de clienti / ba din contra e vorba sa cumpere mai multe masini.

Eu unul am sa mai apelez la ei cu siguranta.....

e bine ca exista mai multe optiuni, daca la un moment dat nu o sa gasesc o plecaer convenabila cu astia am sa-i incerc si pe cei din postul de mai sus....poate si aia or fi ok.

#13
dn_xp

dn_xp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 15.05.2008
Si eu m-am obisnuit sa circul cu ALT, par seriosi; nu am fost decat de 3 ori pana acum (abia i-am descoperit la recomandarea unui prieten)
Vom vedea in continuare Posted Image

#14
LexBruckner

LexBruckner

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.08.2013
Salut.
Eu prefer direct-aeroport.ro pentru ca ma ia de la casa de cultura si ma lasa in aeroportul otopeni. Este o firma noua, masini noi, monitorizare video inside and outside, Wi-Fi (asta chiar nu am prea intalnit peste tot), poti face rezervare online. Una peste alta am fost foarte multumit de cum s-au desfasurat lucrurile si ma bucur ca am ales ceva nou in detrimentul a ce stiam deja.

#15
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si din intamplare esti si angajatul lor :)

#16
LexBruckner

LexBruckner

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.08.2013
Imi pare rau, dar nu sunt.

#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mhm, cred ca e o coincidenta. My bad

#18
BusinessClass

BusinessClass

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.04.2014
Indiferent ca doriti sa mergeti la aeroport cu grupul sau individual ,puteti opta pentru un transport privat .Business Class tour va pune la dispozitie microbuze si autoturisme noi . .Preturile pentru grupuri sunt negociabile si incep de la 60 lei de persoana tva inclus .De exemplu ,in cazul uniu grup de 20 de persoane pretul de inchiriere a unui microbuz cu 20 locuri este de 1200 lei tva inclus impartit la 20 de persoane vine exact 60 lei de persoana.Pentru un transport privat cu autoturismul pretul este de 120 Euro tva inclus  1-3 pers cu auto 2012

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate