Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 P3110

- - - - -
  • Please log in to reply
278 replies to this topic

#1
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,103
  • Înscris: 22.11.2011
Aceasta noua tableta de la Samsung chiar mi-a atras atentia si din cauza pretului si a specificatiilor (cat de cat).


Display
Diagonala 7 inch
Rezolutie 1024 x 600 pixeli
Tehnologie PLS LCD, 16M colorscolorscolors
Tip touchscreen Capacitive
Caracteristici MultiTouch
TouchWiz UX UI
Geo-tagging, smile detection
Procesor
Producator ARM
Familie Cortex
Model A9 Dual Core
Frecventa 1000 MHz
Numar nuclee 2
Tehnologie 45 nm
Memorie
Capacitate 1024 MB
Stocare
NAND Flash 8 GB
Placa Video
Producator chipset PowerVR
Seria SGX
Model 540
Conectivitate
Wireless 802.11 a/b/g/n
Bluetooth 3.0
3G Nu
GPS Da
Altele DLNA, Wi-Fi Direct, Infrared port
Porturi
micro-USB 1
Iesire audio 1
Multimedia
Camera web 3.15 Mpixeli
Camera web secundara 0.3 Mpixeli
Cititor carduri microSD max. 32 GB
Boxe Stereo
Formate audio MP3/WAV/eAAC+/WMA/AC3/Flac player
Formate video MP4/DivX/Xvid/H.264/H.263/WMV player
Alte functii - HTML5, Adobe Flash
- Email, Push Email, IM, RSS
- Accelerometer, gyro, compass
Alte caracteristici - Redare 1080p
- GPS GLONASS
- TV Out
- SNS integration
- Organizer
- Image/video editor
- Quickoffice HD editor/viewer
- Voice memo
- Predictive text input (Swype)
- Google Search, Maps, Gmail, YouTube, Calendar, Google Talk, Picasa integration
Software
Sistem de operare Android 4.0
Baterie
Tip Li-Ion
Dimensiuni Fizice
Dimensiuni 193.7 x 122.4 x 10.5 mm
Greutate 0.34 kg
Diverse
Culoare Argintiu


Am pus specificatiile,sper ca se intelege ceva,daca nu cautati pe google,nu am testat-o inca,dar as vrea sa o cumpar sa ii fac  cadou la sora mea,ma gandesc ca nu se compara cu asus-ul de care am intrebat cu ceva timp in urma dar banuiesc ca e mai buna ca si un allview alldro 3 speed,chiar daca are ecran de doar 7". Pretul bate unde la 1050 de ron.

#2
adytzul89

adytzul89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 04.04.2006
Salut..Si? L-ai cumparat? Cum functioneaza? Esti multumit?

#3
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,103
  • Înscris: 22.11.2011
l-am butonat o zi.se misca foarte bine,foarte foarte bine,insa pt mine ecranul e prea mic,mai un minus ar fi ca nu dispune de usb host,rezolutia nu e HD,doar 8 gb interna,dar daca as avea undeva la 1000 de lei numa si ar fi sa aleg intre asta si oricare de la allview,nici nu as sta pe ganduri si as alege samsung-ul.

#4
adytzul89

adytzul89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 04.04.2006
Salut, din atatea cautari, insa nu am gasit un post despre aceasta tableta "Samsung Galaxy Tab 2 7.0" si rog frumos cine are sa contribuie pe aici cu ceva noutati. Am incercat sa pun iGO si nu reusesc.
1. Nu gasesc rezolutia potrivita adica 1024x600, am instalat o alta rezolutie 480x800, si imi zice de IMEI si sa sterg 2 fisiere device, si activation_codes, le-am sters si tot nimic.
2. A reusit cineva sa foloseasca site-uri cu flash, de exemplu siteul vplay si sa mearga bine, fara sacadat ? Un pic de ajutor..multumesc frumos :)

Edited by adytzul89, 19 August 2012 - 20:15.


#5
viocons72

viocons72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 25.06.2005
Vplay-ul merge fara sacadare (depinde de providerul de net), IGO merge dar nu la rezolutie maxima, e drept nici nu am sapat prea mult

#6
adytzul89

adytzul89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 04.04.2006

View Postviocons72, on 19th August 2012, 22:00, said:

Vplay-ul merge fara sacadare (depinde de providerul de net), IGO merge dar nu la rezolutie maxima, e drept nici nu am sapat prea mult
imhi, eu am de la RDS, dar flash de unde ai facut rost? sau rulezi pe html5 ? IGO de unde ai luat si ce rezolutie ai folosit ? link-uri, kitt daca le mai ai? multumesc mult

#7
viocons72

viocons72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 25.06.2005
Cred ca  html5, nu am cum sa verific acum pt ca nu mai  am net pe tableta acum. Dar acum o luna cind o folosem mergea perfect vplayul (pe vodafone).
iGO_320x480 asta este rezolutia, iar kitul nu am cum sa dau link, dar denumirea este iGo Myway for Android.

Edited by viocons72, 19 August 2012 - 21:34.


#8
ERR

ERR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 12.05.2007

View Postviocons72, on 19th August 2012, 22:27, said:

Cred ca  html5, nu am cum sa verific acum pt ca nu mai  am net pe tableta acum. Dar acum o luna cind o folosem mergea perfect vplayul (pe vodafone).
iGO_320x480 asta este rezolutia, iar kitul nu am cum sa dau link, dar denumirea este iGo Myway for Android.

Căutați "iGo primo 2 final all resolutions". Eu l-am instalat pe 1280x800 și merge foarte bine. Adobe a retras oficial flash din Google play din 15 august dar dacă cauți după "flash for Android download", sigur îl găsești. Cum va merge vplayul depinde mult de provider... Mie nu mi-a mers deloc o luna pe upc apoi si-a revenit și merge decent.

Sporuri,

Robert

#9
adytzul89

adytzul89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 04.04.2006

View PostERR, on 19th August 2012, 22:58, said:

Căutați "iGo primo 2 final all resolutions". Eu l-am instalat pe 1280x800 și merge foarte bine. Adobe a retras oficial flash din Google play din 15 august dar dacă cauți după "flash for Android download", sigur îl găsești. Cum va merge vplayul depinde mult de provider... Mie nu mi-a mers deloc o luna pe upc apoi si-a revenit și merge decent.

Sporuri,

Robert
Multumesc frumos pentru informatii, inca caut pentru iGo si nu prea gasesc ..ai kitt-ul salvat pe undeva ? Mai am o intrebare la voi, eu am memoria interna de 8 GB, presupun ca si voi, la spatiu de stocare->cat spatiu total aveti? la mine afiseaza doar 4,59 GB nu ci 8 GB cum scrie la descriere. Este si al voi asa? sau ma duc la ei sa mi-l schimbe ?

#10
viocons72

viocons72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 25.06.2005
Eu am de 16 Gb, si scrie spatiu total 11,87 Gb, restul e spatiu rezervat pentru sistem.

#11
ERR

ERR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 12.05.2007

View Postadytzul89, on 19th August 2012, 23:36, said:

Multumesc frumos pentru informatii, inca caut pentru iGo si nu prea gasesc ..ai kitt-ul salvat pe undeva ? Mai am o intrebare la voi, eu am memoria interna de 8 GB, presupun ca si voi, la spatiu de stocare->cat spatiu total aveti? la mine afiseaza doar 4,59 GB nu ci 8 GB cum scrie la descriere. Este si al voi asa? sau ma duc la ei sa mi-l schimbe ?

"igo primo 2 android all resolutions" cautat cu google te duce la mai multe site-uri interesante. alternativ o persoana dispusa spre piratare ar putea cauta si pe torrentz.eu :)

#12
adytzul89

adytzul89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 04.04.2006
salut din nou baieti.am si eu o mare rugaminte la voi. am tot cautat iGO fie PRIMO, fie My Way si nu am gasit sa fie compatibil, ba probleme cu imei etc. Asa ca rog frumos cine ma poate ajuta si pe mine cu niste link-uri(pe care il folositi si voi pe samsung galaxy tab2 7.0 cu o rezolutie acceptabila).v-as fi recunoscator.numai bine

Edited by adytzul89, 23 August 2012 - 19:58.


#13
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006

View Postadytzul89, on 23rd August 2012, 20:56, said:

salut din nou baieti.am si eu o mare rugaminte la voi. am tot cautat iGO fie PRIMO, fie My Way si nu am gasit sa fie compatibil, ba probleme cu imei etc. Asa ca rog frumos cine ma poate ajuta si pe mine cu niste link-uri(pe care il folositi si voi pe samsung galaxy tab2 7.0 cu o rezolutie acceptabila).v-as fi recunoscator.numai bine
http://kat.ph/igo-pr...2-t6544350.html
Vezi asta....

#14
adytzul89

adytzul89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 04.04.2006
Pentru cei care foloseste aceasta tableta, avetii idee daca stick-ul modem de la vodafone se poate folosi pe aceasta tableta ? any idee ? binenteles printr-un adaptor usb ..

#15
sergiue

sergiue

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 25.10.2008
Daca e p3100 poti baga cartela si merge. Eu folosesc

#16
vladprigoana

vladprigoana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.10.2012
Salutare. Eu as vrea sa aflu cum merge functia de te telefon incorporata in Galaxy Tab 2 7.0. A folosit-o cineva?

#17
pait25

pait25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 22.12.2005
Salut baieti,

ma poate ajuta cu un sfat?
Am un card de 32gb, pe langa cei 8gb ai tabletei. L-am instalat in ideea de a descarca pe el filme sau orice alt continut ce depaseste capacitatea de stocare interna a tabletei.
Intampim urmatoare problema: conectez tableta la laptop, dau copy paste la fisierul ce vreau sa-l descarc in cei 32 gb si transferul se blocheaza. Am incercat de cateva ori cu filme hd de 4-5gb.
Am instalat in schimb torrent pe ea si am reusit sa descar un film, la fel de mare, dar s-a salvat in memoria interna a tabletei. Se poate transfera in cei 32 de gb? Am incercat conectand tableta la laptop si intrand in fisierele tabletei, dar am intampinat aceeasi problema, transferul s-a blocat spunandu-mi ca nu exista destula memorie pe tableta.
Cardul de 32gb este formatat. Ce setari ar mai trebui sa fac?

Multumesc.

#18
conu

conu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 30.10.2005
Sa-l formatezi NTFS (default allocation) sau ext3.

Edited by conu, 12 November 2012 - 14:27.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate