Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

problema varicelor

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
SoranaLe

SoranaLe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 03.07.2012
Hello! mama, desi are doar 47 de ani are foarte multe varice. As vrea sa o ajut, pentru ca o si dor picioarele si sunt si inestetice. Am facut o programare la Dr. Calin Dobos poate i le scoate sau poate ii da tratament. A mai facut cineva o astfel de interbventie? Multumesc!

#2
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Si ce ce sau cum sa o ajuti tu...?

De scos, da, se pot scoate, chirurgical, prin operatie, dar nimeni nu iti garanteaza ca niciodata nu va mai suferi de asa ceva sau ca nu se vor forma iar. Daca are un job solicitant si are predispozitie la asa ceva (e genetic), nu prea ai ce face. Trebuie evitat statul in picioare mult timp, purtat o incaltamine lejera, comoda si neaparat FARA toc.

Tratament medicamentos (dar in nici un caz nu subsituie operatia, in cazurile critice, grave sau estetice): Detralex (tablete). Costuri pentru operatie, nu cunosc (dar ma gandesc ca e destul de scump).

#3
daniel200777

daniel200777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 16.10.2010
Am facut eu acum doi ani la un picior tot la Dr. Calin Dobos, la mine era ceva mai complicat pentru ca am asteptat cam 8 ani de cind imi iesisera, a trebuit sa imi faca cam 20 de taieturi ca sa scoata venele pe bucatele, de atunci tot in picioare stau, am munca de asa natura dar imi pun mereu ciorapi elastici. Cam la o luna de la operatie e totul normal casi cum nici nu ai avut varice eu am doi ani si nu mi-am reaparut si stau zilnic 8 ore in picioare, acu depinde si de alimentatie, varsta, etc.

#4
annemarie21

annemarie21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.02.2014
Buna, si eu sufar de varice. Si mai ales de senzatie aceea de „picioare grele” dupa ce toata ziua stau pe tocuri. O prietena mi-a recomandat niste sedinte de electrostimulare la Joy Speed Fitness, va spun cu mana pe inima ca functioneaza. Unde mai pui ca antrenamentul dureaza doar 20 de minute iar cei de acolo sunt profi, orice intrebare le-ai adresa, sunt alaturi de tine. Conteaza foarte mult, mai ales cand te duci singura la o sala de fitness.  Am intrebat un medic daca e ok sa merg sa fac electrostimulare si a zis ca da, categoric, ajuta la imbunatatirea circulatiei. Merita – va recomand http://www.joyspeedfitness.ro/

#5
Oana1980

Oana1980

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.12.2021
Buna!Dupa operatia de varice mai trebuie urmat tratament cu Detralex?

#6
mariamarchlove

mariamarchlove

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 09.05.2022
Nu m-aș fi gândit niciodată cât sunt de periculoase venele varicoase. Pe lângă faptul că vă creează disconfort estetic, complicațiile provocate de inflamația venelor vă afectează și viața. Vă pot cauza durere, se inflamează și pot apărea mici noduli.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate