Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Vonino Spirit S

- - - - -
  • Please log in to reply
585 replies to this topic

#55
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,001
  • Înscris: 15.04.2011
A cumparat-o cineva?

#56
Andy83

Andy83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 20.11.2012
DA am cumparat-o eu. Am comandat tableta de la emag  joi 15.11.2012 si vineri a venit. Am avut ceva emotii pentru ca nu am vazut nici un review video si ma gandeam ca am sa-mi iau teapa cu ea, dar ma bucur ca nu a fost cazul! Tableta se misca foarte fluid si chiar are Android 4.1.1 Jelly Bean. Am avut noroc ca am prins si reducerea de 100 de lei de la  emag Posted Image . Ma impresionat claritatea display-ului, se vede foarte bine plus luminozitatea. Tableta vine cu Flash player 11 instalat, m-am bucurat  pt. ca stiam ca pe Jelly Bean nu mai are suport Flash player , merge skype-ul, merge aplicatia You Tube ultima versiune, dar trebuie instalata din google play pentru ca tableta nu vine cu aplicatia aceasta preinstalata, mai vine cu google maps si inca cateva aplicatii. Ce nu merge: nu merge aplicatia yahoo messenger, twitter, mi-am instalat si aplicatia ''online tv" ce foloseste sopcast dar pentru ca tableta vine cu Android Jelly Bean merge imaginea dar nu functioneaza sunetul. O problema ar fi ca difuzorul este cam slab si ca este plasat pe marginea din partea dreapta a tabletei jos, iar cand ti tableta in mana acoperi difuzorul.
   In rest imi place mult tableta, imi place cu se misca , cum se vad clipurile video, cum merg jocurile. Am sa revin si cu niste poze.

#57
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,001
  • Înscris: 15.04.2011
Ar fi foarte bine daca ai pune si niste poze.

#58
digital67

digital67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 19.03.2008

View PostPapillon_, on 20 noiembrie 2012 - 16:56, said:

Ar fi foarte bine daca ai pune si niste poze.
în vreo două zile o să o am şi eu ,o să pun şi eu nişte poze sau chiar video !

#59
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostPapillon_, on 20 noiembrie 2012 - 16:56, said:

Ar fi foarte bine daca ai pune si niste poze.

Ce popular esti, Papillon, se inscrie lumea pe forum special pentru tine sa-ti raspunda. Si nu e prima oara Posted Image

Edited by filip.serban, 20 November 2012 - 19:12.


#60
Andy83

Andy83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 20.11.2012
Iata si pozele cu tableta mea Vonino Spirit S

Attached Files


Edited by Andy83, 20 November 2012 - 19:30.


#61
mittyredstar

mittyredstar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 25.02.2007
@Andy83....husa de unde ai cumparat-o , pret ? ....se potriveste perfect ?

#62
digital67

digital67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 19.03.2008

View Postmittyredstar, on 20 noiembrie 2012 - 20:40, said:

@Andy83....husa de unde ai cumparat-o , pret ? ....se potriveste perfect ?
Ma intereseaza si pe mine husa ,arata bine .Si pretul daca se poate.

#63
Andy83

Andy83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 20.11.2012
Husa se potriveste perfect si am cumparat-o de pe site-ul evolio.ro pretul 99 de ron la care adaugati si 15 lei transport. Doar ca atunci cand bagati sau scoateti tableta din husa sa aveti grija la piciorusul de sus al husei sa nu agate butoanele de volum ale tabletei pt ca sunt pozitionate exact in partea de sus si sunt putin iesite in relief.In rest husa e facuta din piele ecologica si e foarte eleganta. Si mie imi place tare multPosted Image !
Asta e linkul http://www.evoliosho...-si-suport-aria eu am vrut sa-mi iau initial tableta Evolio Aria dar a aparut Vonino Spirit S asa ca am mai luat doar husa de la ei.

#64
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,001
  • Înscris: 15.04.2011
Andy83, multumesc pentru poze, ai avut crash-uri de cand ai cumparat-o? Are lag?

View Postfilip.serban, on 20 noiembrie 2012 - 19:12, said:

Ce popular esti, Papillon, se inscrie lumea pe forum special pentru tine sa-ti raspunda. Si nu e prima oara Posted Image
E ceva.Posted Image

View Postdigital67, on 20 noiembrie 2012 - 18:24, said:

în vreo două zile o să o am şi eu ,o să pun şi eu nişte poze sau chiar video !
Te asteptam cu primele impresii cand o sa ajunga.

View Postdigital67, on 20 noiembrie 2012 - 21:11, said:

Ma intereseaza si pe mine husa ,arata bine .Si pretul daca se poate.
Si mie  imi place husa.

#65
Andy83

Andy83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 20.11.2012
e mult
Andy83, multumesc pentru poze, ai avut crash-uri de cand ai cumparat-o? Are lag?

Nu am avut nici un lag sau crash pana acum si sper sa nici nu apara pe parcurs. Se misca foarte fluid chiar nu ma asteptam sa miste asa bine, chiar isi face bine treaba procesorul si sistemul de operare Android Jelly Bean. Ce imi place foarte mult este usurinta cu care se roteste imaginea cand treci dim modul  landscape in modul portret si invers, raspunde imediat. Plus i-am facut niste benchmark-uri si au iesti niste rezultate foarte bune!

#66
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,001
  • Înscris: 15.04.2011
Inseamna ca au integrat destul de bine sistemul de operare cu hardware-ul pe care il are.

Edited by Papillon_, 21 November 2012 - 15:00.


#67
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
Am ramas si eu foarte impresionat de review-urile pozitive pe care le are aceasta tableta. De obicei tabletele din gama sub 1000RON sunt niste chinezarii infecte care se misca jalnic. Se pare ca aici nu e cazul. La banii astia (899RON pe eMag) e un bestbuy. Ecran IPS, Dual-Core (Cortex-A9, o gramada de tablete au rockchip chinezesc sau MTK), placa grafica Mali-400, 1GB RAM,. Trebuie sa o incerc si eu, chiar ma atrage si pretul este foarte bun.

#68
Kriss

Kriss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 07.07.2005

View Postionutzm05, on 21 noiembrie 2012 - 17:13, said:

Am ramas si eu foarte impresionat de review-urile pozitive pe care le are aceasta tableta. De obicei tabletele din gama sub 1000RON sunt niste chinezarii infecte care se misca jalnic. Se pare ca aici nu e cazul. La banii astia (899RON pe eMag) e un bestbuy. Ecran IPS, Dual-Core (Cortex-A9, o gramada de tablete au rockchip chinezesc sau MTK), placa grafica Mali-400, 1GB RAM,. Trebuie sa o incerc si eu, chiar ma atrage si pretul este foarte bun.

"Cortex A9" este rockchip-ul chinezesc de care se pare ca te feresti... deci nu e potrivita pentru tine.

#69
conu

conu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 30.10.2005
Posted ImagePosted Image Posted Image
Daca descoperi omul America !!!!!!

Edited by conu, 21 November 2012 - 19:26.


#70
digital67

digital67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 19.03.2008

View Postionutzm05, on 21 noiembrie 2012 - 17:13, said:

Am ramas si eu foarte impresionat de review-urile pozitive pe care le are aceasta tableta. De obicei tabletele din gama sub 1000RON sunt niste chinezarii infecte care se misca jalnic. Se pare ca aici nu e cazul. La banii astia (899RON pe eMag) e un bestbuy. Ecran IPS, Dual-Core (Cortex-A9, o gramada de tablete au rockchip chinezesc sau MTK), placa grafica Mali-400, 1GB RAM,. Trebuie sa o incerc si eu, chiar ma atrage si pretul este foarte bun.
Inclusiv asta are procesor rockchip !Posted Image

#71
ERR

ERR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 12.05.2007
Tabletele chinezesti dual core au de obicei chipset Amlogic  sau rockchip 30.. care sunt tip Cortex A9 (arhitectura)  si     au GPU Mali 400 dual sau quad core. Ambele sunt foarte bune ca specificații atata doar ca nu aveau androidul optimizat perfect pentru ele. Dar dupa 9 luni pe piata cred ca sunt mature in ceea ce priveste integrarea Android. O dovada a faptului ca sunt bune e ca marii producatori scot tablete ieftine cu Chipset Rockchip singlecore (Cortexul A8) dar se feresc sa foloseasca cele dual core caci si-ar canibaliza tabletele scumpe care sunt pozitionate intr-o cu totul alta clasa de preț.

Acum nu zic ca sunt la stabilitatea si compatibilitatea Tegra 3 de ex dar ofera un raport excelent functii/pret. Oricum nu petarde :)

#72
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,001
  • Înscris: 15.04.2011
digital67 ti-a venit tableta?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate