Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Vonino Spirit S

- - - - -
  • Please log in to reply
585 replies to this topic

#37
MarianS2012

MarianS2012

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.11.2012

View Postprisonbreak, on 14 noiembrie 2012 - 19:59, said:

Da, dar nu de benchmark vorbeam. Ala il faci cand ai dispozitivul la indemana, dar cand nu-l ai de unde iei informatia? La un produs pe care nu-l poti testa fizic inainte de achizitie?

Nu este la benchmark. este in Quadrant la informatii generale parca, deci nu trebuie sa rulezi benchmark-ul.

#38
Mengelaus

Mengelaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 10.04.2007

View PostPapillon_, on 14 noiembrie 2012 - 20:24, said:

Ati dat-o mult in offtopic... Cine are showroom emag la el in oras ar putea sa testeze un pic tableta si sa ne spuna si noua cum e.
Din cate stiu e prin Bucuresti,Cluj,Iasi,Caraiova,Constanta,Ploiesti

In Cluj nu este.

View PostMarianS2012, on 14 noiembrie 2012 - 19:08, said:

Nu am vazut Vonino. V-am zis ca seamana cu iTab 971 dual core ca si specificatii identice as putea zice. La asta da pot da detalii daca te intereseaza privat sau public.

Cum sta cu luminozitatea? Am testat Allview si Eboda si mi se par cam intunecate, destul de slabute.

#39
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
In Iasi este, nu stiu daca e pe stoc, nu stiu daca am timp sa ajung pana luni. DAca ajung va spun.
Eboda probabil nu avea setari cum trebuie, am butonat tableta si are un ecran reusit, mi-a placut. Peste allview.

#40
conu

conu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 30.10.2005
Utilizatorul vonino a scris pe emag.

Edited by conu, 15 November 2012 - 00:14.


#41
Mengelaus

Mengelaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 10.04.2007

View Postprisonbreak, on 14 noiembrie 2012 - 22:19, said:

Eboda probabil nu avea setari cum trebuie, am butonat tableta si are un ecran reusit, mi-a placut. Peste allview.

Peste Allview intr-adevar, asa cum am scris si in alt topic. Am avut ocazia sa le am una langa alta pe amandoua. E-boda e castigatoare, dar totusi nu vreo revelatie...adica se putea mai mult Posted Image

Edited by Mengelaus, 15 November 2012 - 00:29.


#42
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,004
  • Înscris: 15.04.2011
In proportie de 90% cred ca o sa merg pe Vonino Spirit S.

View Postconu, on 15 noiembrie 2012 - 00:13, said:

Utilizatorul vonino a scris pe emag.
Am vazut si eu, aici insa nu si-a facut simtita prezenta.

#43
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004

View Postcistrate, on 14 noiembrie 2012 - 17:09, said:

salut. eu sunt unul dintre cei care deja si-au cumparat tableta mai ales pe baza faptului ca am vazut-o si mi-a placut in showroom la emag atunci cand m-am dus acolo sa vad ce pot sa-mi iau in banii pe care ii aveam de rupt.

Imi pare rau, dar din pacate minti de ingheata apele. Ti-am dat o sansa sa rezolvi cu conducerea forumului daca iti accepta sa utilizezi Nick-ul "VoninoSupport" ptr a oferi suport. Dar ce faci tu aici e reclama si inducere in eroare. In consecinta voi bana ambele conturi. Nu pot accepta un astfel de comportament.

Quote

E un utilizator intregistrat de ieri cu numele Vonino dar nu vrea sa spuna nimic, doar citeste.

E acelsi utilizator cu clona cistrate. Doar ca atata vreme cat nu a cerut dreptul de a posta in nume oficial i-am suspendat dreptul de a posta. Trebuia sa respect regulamentul si sa-l banez din prima ptr chestia de mai sus !

#44
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,004
  • Înscris: 15.04.2011
M-am gandit eu ca e vreo clona, se pare ca a aparut un nou comment pe emag care nu e tocmai bun.
Se poate ca descrierile favorabile(emag) sa fie reclama.

Cred ca pana la urma o sa fie una dintre E-BODA X200 si Asus TF300T.

Edited by Papillon_, 15 November 2012 - 10:05.


#45
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Nu era mai simplu sa spuna ca e vanzator si sa ofere suport? Era ceva rusinos in asta? Din contra, pari mai dubios cand te ascunzi dupa cires si pretinzi ca esti altcineva decat esti.

#46
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004
Nu a mai avut rabdare probabil. Doar ca doar prin crearea primului user a incalcat regulamentul - nu l-a citit, sau l-a ignorat cu bunastiinta...

#47
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,004
  • Înscris: 15.04.2011

View PostVoninoSupport, on 14 noiembrie 2012 - 14:21, said:

Buna ziua.
Dorim sa va asiguram prin acest post ca in cel mai scurt timp site-ul vonino.ro va fi complet si functional din toate punctele de vedere.
Motivul pentru care referintele catre acest brand nu sunt multe in acest moment este urmatorul – Vonino Corporation LLC  a comercializat produse de tipul ODM/OEM pentru lanturi retail in SUA si Australia, pentru companii internationale de publicitate si alti clienti de acest tip.

O zi placuta!
Nu vazusem postul acesta.
Nu inteleg de ce nu va faceti mai intai un site international vonino.com, nu e Romania o tara asa de importanta.

#48
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004
Nu l-ai vazut ptr ca fusese ascuns. Abia acum a obtinut aprobarea de la admini ptr a posta in calitate oficiala.

Edited by eiffel, 15 November 2012 - 14:31.


#49
gorgeous

gorgeous

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.11.2012

View PostMengelaus, on 13 noiembrie 2012 - 13:23, said:

Pe 23 noiembrie va fi Black Friday in Romania, cu reduceri gramada la magazinele online.


Black Friday nu e pe 30 noiembrie? eu stiu ca e in fiecare an in ultima vineri din noiembrie :)

#50
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,004
  • Înscris: 15.04.2011
Am inteles, au recunoscut pana la urma ca sunt vanzatori? Exista pana la urma corporatia asta Vonino? Mi se pare ciudat ca in 2012 sa nu ai un site international.

#51
Mengelaus

Mengelaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 10.04.2007

View Postgorgeous, on 15 noiembrie 2012 - 14:49, said:



Black Friday nu e pe 30 noiembrie? eu stiu ca e in fiecare an in ultima vineri din noiembrie Posted Image

Nop, google it.

#52
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,004
  • Înscris: 15.04.2011
I-am intrebat  "De ce nu aveti un site international vonino.com? Ma indoiesc ca firma sta intr-o tara ca Romania. Pe wikipedia iar nu e nimic de Vonino Corporation LLC."

"Buna ziua. Pentru ca aceasta companie a fabricat si livrat produse de tip ODM/OEM nu a avut nevoie de expunerea brandului propriu pana la acest moment. Noi, ca si parteneri, am initiat comercializarea si distributia acestui brand in Europa si a fost o alegere normala sa avem functionala mai intai o prezentare in limba romana urmand la scurt timp si cea in limba engleza. Pentru ca acest tip de discutie nu o consideram agreabila a fi purtata pe un site al unui partener, dat fiind faptul ca nu este neaparat o discutie despre produsele noastre, va vom sta la dispozitie la una dintre adresele noastre de mail pentru orice detalii doriti sa aflati. Va invitam sa nu ezitati sa ne contactati si va vom raspunde in cel mai scurt timp si cat mai exact. O zi placuta!"

O sa incerc tableta iar daca experienta lasa de dorit atunci Toshiba AT300 scrie pe mine.

Edited by Papillon_, 15 November 2012 - 17:50.


#53
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Am reusit sa ajung in showroom la emag, dar nu aveau tableta expusa. Mai mult, cand l-am intrebat pe unul dintre vanzatori de vonino m-a corectat cu un zambet superior si mi-a zis ca am gresit, ca numele e evolio. I-am spus sa consulte site-ul si bineinteles ca a ramas fara replica :)

#54
Mengelaus

Mengelaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 10.04.2007

View Postprisonbreak, on 15 noiembrie 2012 - 18:14, said:

I-am spus sa consulte site-ul si bineinteles ca a ramas fara replica Posted Image


Ce-mi plac fazele astea, cand le-o poti servi inapoi :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate