Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

La ce pret ati cumpara acest balansoar?

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#55
Airbag

Airbag

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,630
  • Înscris: 10.05.2005
balansoarul prezentat e prea complicat.In plus are si un design batranesc.Daca vrea"badea Ioan" care reprezinta cam jumatate din clienti sa-si cumpere asa ceva nu va stii despre ce este vorba si va prefera unul cu talpi curbate la care se vede ca se poate da"de-a leganatu"-n el.
Daca ai productie restransa ar trebui sa cauti niste design-uri mai moderne si sa faci vanzare online direct de la producator.Ai putea eventual colabora cu un institut de arte plastice care are ca si domeniu design industrial.

#56
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,614
  • Înscris: 25.11.2007

View Postmobproduction, on 12 noiembrie 2012 - 12:03, said:

Multumesc mult, o sa ma uit peste ele, daca vrei imi mai poti lasa o parere in legatura cu balansoarul meu, imbunatatiri, pret, orice... Parerea ta conteaza! Posted Image

Sunt cam de aceeasi parere cu colegii de mai sus, asa ca daca ar fi sa imbunatatesc ceva l-as modifica radical, adica l-as schimba de tot. As merge pe proiectul tau doar daca as avea niste clienti siguri pentru asa ceva (poate exista, tu trebuie sa stii mai bine). Insa daca nu ii ai, atunci merita sa proiectezi ceva mai usor, mai modern ca linii, poate niste culori mai indraznete. Gandeste-te ca cei care cumpara de pe net sunt oameni mai tineri, mai informati, insa dispusi sa plateasca pentru un produs interesant (ca design, usurinta in "exploatare", durabil, usor de montat si de intretinut, etc). Cu siguranta ca o colaborare cu un absolvent de design sau, de ce nu, cu studenti, ti-ar fi de folos. Pana atunci, "ara" internetul in cautare de idei, atat pe partea de design + productie cat si pe directia desfacerii / afacerii on-line.

#57
mobproduction

mobproduction

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 08.11.2012
Multumesc, va admir sinceritatea, mai astept ai altele... :)

#58
crull

crull

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 10.01.2010
Scuze pentru inatrziere.
http://www.valfurnit...alansoar-siesta

#59
mobproduction

mobproduction

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 08.11.2012
Multumesc, nicio problema...

#60
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,751
  • Înscris: 03.02.2007

View Postmobproduction, on 12 noiembrie 2012 - 11:03, said:

Nicio problema, daca tot sunt in domeniu, de ce sa nu ajut si eu, Din proprie experienta va spun ca lucreaza, adica se misca, se detensioneaza, apar fisuri si altele, eu nu v-as recomnda, dar ramane la latitudinea dvs.

Nu există niciun lemn pentru așa ceva? Rămâne deschisă întrebarea cu treptele de lemn. Dacă treptele de lemn rezistă, chiar dacă se calcă pe ele, nu există o soluție de acest gen și pentru asta? Poate fi și stratificat.

Mulțumesc!

#61
mobproduction

mobproduction

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 08.11.2012

View PostDigix, on 13 noiembrie 2012 - 10:46, said:

Nu există niciun lemn pentru așa ceva? Rămâne deschisă întrebarea cu treptele de lemn. Dacă treptele de lemn rezistă, chiar dacă se calcă pe ele, nu există o soluție de acest gen și pentru asta? Poate fi și stratificat.

Mulțumesc!

Tehnologii pentru ce doriti dvs. exista, eu personal nu dispun de ele. Se poate stratifica si apoi pentru aspect sa fie adaugat un ultim strat de furnir estetic, ca sa "ii dea fata". Dupa aceea lacuit foarte bine, recomand produsele celor de la Sadolin chiar daca au preturi cam piperate, merita!

Dupa aceea, toti cei care o sa va spuna ca nu o sa existe mici fisuri, nu o sa0ri piarda fata, va mint, asta este lemnul, se misca, lucreaza...

La scari nu va deranjeaza daca o sa apara o fisura de 0.5mm in ea, nu se vede, pe ea doar se calca, pe cand aici este destul de vizibila, ca un alt inconvenient am putea spune ca pretul pentru acest lucru este destul de mare, nimeni nu o sa va faca asa ceva pe comanda decat la un pret exorbitant, respectivul trebuie sa-si decalibreze frezele pentru dvs.

Totul ramane la latitudinea dvs., banii dvs., si norocul pe care o sa-l aveti ca sa nu va dati cu ea in cap cand o sa vedeti ca se scorojeste... :)

#62
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,751
  • Înscris: 03.02.2007
Mulțumesc mult pentru sfaturile dvs pertinente și recomandări.  Mai deliberez asupra deciziei. Poate că o să mă uit și la marmură, să încerc să mă obișnuiesc cu ea.

Dacă vă pot fi de folos cu sfaturi despre tâmplărie, uși de garaj, rulouri, etc vă stau la dispoziție. Succes în afacerea dvs!

#63
mobproduction

mobproduction

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 08.11.2012

View PostDigix, on 13 noiembrie 2012 - 23:09, said:

Mulțumesc mult pentru sfaturile dvs pertinente și recomandări.  Mai deliberez asupra deciziei. Poate că o să mă uit și la marmură, să încerc să mă obișnuiesc cu ea.

Dacă vă pot fi de folos cu sfaturi despre tâmplărie, uși de garaj, rulouri, etc vă stau la dispoziție. Succes în afacerea dvs!

Ma bucur ca v-am putut fi de folos, urmeaza sa intru in productie cu o alta generatie de balansoare sa ii spun asa, o sa va dau un PM, cand sunt gata sa imi da-ti o parere daca doriti.

Cu stima,
         Gabriel

#64
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,628
  • Înscris: 05.11.2005
Cred ca trebuie sa explici ca principalul atu al acestui tip de balansoar este ca nu distruge podeaua/covorul, se preteaza  a fi folosit si la apartamente bloc (zgomot redus).
Restul depinde de gusturi.
Pretul poate fi pana aici: http://www.practicma...atur-34135.html

Succes, faci lucruri frumoase. Dezvolta afacerea proprie si lasa rechinii (retail-eri).

#65
mobproduction

mobproduction

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 08.11.2012

View Postvalyvis10, on 19 noiembrie 2012 - 15:54, said:

Cred ca trebuie sa explici ca principalul atu al acestui tip de balansoar este ca nu distruge podeaua/covorul, se preteaza  a fi folosit si la apartamente bloc (zgomot redus).
Restul depinde de gusturi.
Pretul poate fi pana aici: http://www.practicma...atur-34135.html

Succes, faci lucruri frumoase. Dezvolta afacerea proprie si lasa rechinii (retail-eri).

Multumesc de sugestie, nici eu nu sunt de acord cu "rechinii" sa spunem asa, dar prin ce metode as putea vinde daca nu prin cei care sunt specializati in asa ceva?

#66
Flavyx

Flavyx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.11.2012
Trebuie sa luam in considerare materialul din care este facut, cate kg poate sa tina si multi alti factori. Daca este de calitate, pot sa dau si 100LEI pe el.

#67
crull

crull

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 10.01.2010

View Postmobproduction, on 12 noiembrie 2012 - 08:47, said:

Ok, am inteles, cu modelul asta nu a iesit chiar ceea ce vroiam eu, dar de acesta ce spuneti?

Pret orientativ, design si ce a-ti schimba... Posted Image
http://www.financiar...un-confortabil/

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate