Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Turul "The Wall" - Roger Waters în România

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
35 replies to this topic

#1
jazzu

jazzu

    Agent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,438
  • Înscris: 18.06.2009
[ http://jurnalul.ro/thumbs/big/2012/11/09/roger-waters-aduce-muzica-pink-floyd-in-romania-in-super-productia-the-wall-18433747.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Quote

Roger Waters, membru al legendarei trupe Pink Floyd, aduce în România cea mai spectaculoasă producție muzicală a momentului – show-ul The Wall! Evenimentul va avea loc pe 28 august 2013, în Piața Constituției, fiind organizat de Emagic.

"Cel mai bun show făcut vreodată. Punct.”, scrie New York Post. "The Wall live este pur și simplu un show perfect. Fiecare om ar trebui să vadă, măcar o dată în viață, o asemenea producție!”, spune Philadelphia Inquirer. "The Wall este un proiect grandios, un adevărat triumf al ambiției. Este punctul culminat al realizărilor muzicii rock! ”, consemnează The Times, Londra. "The Wall este ecranul perfect pentru o producție muzicală absolut uluitoare, cu animații și efecte grafice nemaivăzute”, scrie și London Evening Standard. "E imposibil să nu fii surprins de acest show, o experiență multisenzorială imposibil de egalat” - The Guardian.

Fanii Pink Floyd, una dintre cele mai iubite trupe rock din istoria muzicii, vor avea în sfârșit ocazia să vadă live, la București, super-producția inspirată de cel de-al unsprezecelea album al trupei, The Wall. Considerat o adevărată capodoperă, show-ul The Wall este combinația perfectă de muzica live, proiecții impresionante, efecte vizuale uimitoare și decoruri grandioase, toate reunite într-o construcție colosală, concepută sub forma celebrului zid. Spectacolul reia povestea lui Pink, personajul principal al albumului, întreaga punere în scenă bucurându-se astăzi de avantajele tehnologiei, oferindu-le fanilor nu doar un simplu concert, ci o producție multi-dimensională fabuloasă despre care întreaga presă internațională vorbește la superlativ.

Primul turneu The Wall a început pe 15 septembrie 2010, la Toronto, Canada, și a continuat cu noi reprezentații în America de Nord, Europa, Australia si America de Sud, înregistrând adevărate recorduri de audiență: 192 de concerte și peste 3,3 milioane de spectatori, devenind rapid unul dintre cele mai de succes turnee din istorie. Mai mult decat atât, turneul început acum doi ani a reprezentat prima interpretare integrală, din ultimii douăzeci de ani, a pieselor albumului The Wall de către unul dintre membrii Pink Floyd, cea din urmă reprezentație fiind tot a lui Roger Waters, la Berlin, în 21 iulie 1990.

Cea de-a doua serie de concerte in Europa, programată pentru 2013, va include 18 locații în aer liber, printre care și Piața Constituției, aceasta fiind singurul loc din România ce poate găzdui o producție de asemenea proporții. De altfel, însuși autorul proiectului se declara impresionat de noile dimensiuni ale set-up-ului: "Sunt extrem de încântat de faptul că productia The Wall se reîntoarce in Europa. O să fie distractiv pentru toți cei prezenti. Am reproiectat întregul concept The Wall special pentru locațiile în aer liber. Va fi impresionant, pentru că implică mult mai multă mișcare, acțiune, dramă și suspans comparativ cu show-urile ce au loc în săli acoperite. Zidul este mult mai mare, întreaga construcție de altfel este mult mai amplă, astfel încât să ofere tuturor spectatorilor o experiență mult mai intensă. E drept, o astfel de producție nu ar fi fost posibilă acum 40 de ani, însă lucrurile s-au schimbat, tehnologia a avansat, iar acum putem face lucruri inimaginabile. Un astfel de spectacol trebuie văzut!”, a declarat Roger Waters.

De-a lungul timpului, producția originală a celebrului album The Wall a fost pusă în scenă integral doar de 29 de ori, în cadrul turneulului de promovare susținut de Pink Floyd în 1980, și încă o dată, în Germania, ca formă de sărbătorire a căderii zidului din Berlin, în fața a peste 200.000 de oameni. Cu toate acestea, The Wall rămâne unul dintre cele mai emblematice albume din istoria muzicii, cu efecte profunde asupra culturiipop, rezonând cu multe generații de fani.

Biletele pentru concertul Roger Waters și super-productia The Wall, ce va avea loc pe 28 august, se vor pune în vânzare online, pe www.MyTicket.ro, începând cu data de 16 noiembrie, ulterior fiind disponibile și în magazinele de specialitate.


#2
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011
Astept concertul asta dinainte sa ma nasc!!!!!

#3
jazzu

jazzu

    Agent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,438
  • Înscris: 18.06.2009

View Postmalls, on 09 noiembrie 2012 - 15:30, said:

Astept concertul asta dinainte sa ma nasc!!!!!
Aş vrea tare mult să fie şi David Gilmour. Măcar ca invitat!

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Pentru Gilmour imi vindeam rinichii sa iau un bilet, dar in lipsa lui merge si asa :P

#5
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,755
  • Înscris: 03.02.2007
Awesome tată!  Merg neapărat. Posted Image

Pentru mine Wall e cel mai bun album al tuturor timpurilor!

#6
The0nly0ne

The0nly0ne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 16.11.2010
Nu credeam ca o sa apuc ziua asta. Ne vedem acolo.

#7
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011
Cel mai ieftin bilet la „ THE WALL”, show care va avea loc pe 28 august 2013, în PIAŢA CONSTITUŢIEI, va costa 135 de lei, iar cel mai scump – 950 de lei.

http://www.gandul.in...t-2013-10318607

Edited by malls, 15 November 2012 - 21:06.


#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Deci clar ne vedem acolo... Cine raguseste primu' da o bere :P

#9
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011
Dap, ne vedem acolo, probabil o sa vin la portile pietei cu o zi inainte sa fiu prima ca sa prind loc ok :P

La ce categorie va luati bilete?

View PostMembruAnonim, on 16 noiembrie 2012 - 12:06, said:

Cine raguseste primu' da o bere
N-o sa fiu eu aia, sigur lesin inainte sa apuc sa ragusesc :D

Edited by malls, 16 November 2012 - 12:17.


#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmalls, on 16 noiembrie 2012 - 12:15, said:

La ce categorie va luati bilete?
La aia care nu costa 950 lei :))

#11
jazzu

jazzu

    Agent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,438
  • Înscris: 18.06.2009

View Postmalls, on 16 noiembrie 2012 - 12:15, said:

La ce categorie va luati bilete?
Sper să strâng bani de Golden Ring.
Dacă mă reangajez, dau un salariu pe un bilet fără probleme! Posted Image

Edited by jazzu, 16 November 2012 - 13:40.


#12
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011
Mi-am comandat eu azi si cica biletele vin abia dupa 3 Decembrie si tot atunci trebuie platite, deci va puteti comanda chiar daca nu aveti acum banii Posted Image


Oricum, chestia asta era pe lista lucrurilor importante fara de care viata mea pe aceasta planeta ar fi o neimplinire colosala, ma bucur de mor ca am sansa sa merg... De cand am aflat numai la asta-mi sta capul si-mi creste pulsul incontinuu Posted Image  Ah, si-mi vine sa plang la modul cel mai serios.

Edited by malls, 16 November 2012 - 21:18.


#13
The0nly0ne

The0nly0ne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 16.11.2010

View Postmalls, on 16 noiembrie 2012 - 21:02, said:

Mi-am comandat eu azi si cica biletele vin abia dupa 3 Decembrie si tot atunci trebuie platite, deci va puteti comanda chiar daca nu aveti acum banii Posted Image

Daca folosesti cardul pentru a plati atunci iti suma respectiva pe card. :)

Mie mi se pare cam scump "transportul" biletelor.

#14
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View PostThe0nly0ne, on 17 noiembrie 2012 - 11:18, said:

Daca folosesti cardul pentru a plati atunci iti suma respectiva pe card. Posted Image
Mie mi se pare cam scump "transportul" biletelor.
Da, dar cum nu am acum banii, nu puteam sa platesc cu cardul. Si nici sa astept pana fac rost de bani nu-mi convine pt ca mi-e frica sa nu raman fara bilet. Asa, le-am comandat, sunt ale mele, le am asigurate dar le platesc in decembrie, pana cand fac rot de bani :) Plus 18 lei cat costa transportul.

#15
ergon

ergon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,152
  • Înscris: 27.07.2006
Am comandat un bilet in zona Golden Ring in dimineata cand le-au pus in vanzare.
Astazi a venit, deci au dat drumul la bilete inainte de 3 decembrie cum scrie pe site.
Curierul avea un desfasurator de vreo 5 pagini de adrese si un teanc de cateva zeci de plicuri, toate la The Wall.
L-am vazut anul trecut la Budapesta.
Dincolo de subiectivismul inerent - am crescut cu Pink Floyd si vreau sa ma duca la groapa pe "Comfortably Numb" -,
nu exista inca cuvinte in dictionar sa descrie ce este acest show.
Trebuie sa-l vedeti, chiar nefiind fani Floyd/Waters !
Ne vedem la anul, sa "tear down the wall" !
Te trec toti fiorii...

#16
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View Postergon, on 21 noiembrie 2012 - 13:26, said:

Astazi a venit, deci au dat drumul la bilete inainte de 3 decembrie cum scrie pe site.
Mie de ce nu mi-or fi venit? Tot la Golden am luat si eu...

De fapt m-a sunat de pe un nr de orange un domn, am raspuns repede si i-am zis sa sune intr-o ora ca-s la seminar. N-a mai sunat. O fi fost tipul cu biletele?

#17
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011
S-a rezolvat, am primit azi biletele :D

#18
The0nly0ne

The0nly0ne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 16.11.2010
Azi au ajuns si la mine biletele.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate