Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Mintuirea nu se poate pierde

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
3195 replies to this topic

#3169
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,077
  • Înscris: 10.09.2008

View Postcriztu, on 09 februarie 2020 - 15:08, said:

te incurajez sa citesti Biblia in ebraica pt VT si in greaca pt NT, sa stai cu Biblehub interlinear deschis cand studiezi versete.
In Iacob 2:19 e scris: Tu crezi ca unul e Dumnezeu, si bine faci. dar si dracii cred.. si se intaresc

deci ai Dumnezeul acestei lumi le-a orbit mintile - 2Cor 4:4
si ai Dumnezeul al carui chip e Isus - Coloseni 1:15
si ai au ca rege peste ei pe ingerul nimicirii - Apoc 9:11

Asadar, dracii cred in "unul", anume Apollyon, nimicitorul. Cuvantul pt "se infioara" mai inseamna si "se intareste". Adica, li se impietreste inima. Gandul nimicirii ii impietreste.
Piatra, iti aduc aminte, a fost respinsa de zidari, si a devenit piatra de capatai.
Piatra e in greaca Lito, sau Leto, mama lui Apollyon.
Zeus e nascut lui Saturn - Shamash, Remfan, Chiun, si ca acesta sa nu il nimiceasca, sa nu il devoreze, muma-sa il inlocuieste pe Zeus cu o piatra.
Piatra e si materia < lat. mater, pamantul, adamah, Gheea, huma. Deci simboluri complexe, pe care ar fi frumos sa le vezi.
Tu te afli totaaaaaal in eroare, cand deduci ca dracii cred in Dumnezeu Tatal al carui chip e Isus Fiul, Isus si Dumnezeu una sunt.

Si da, dracii sunt mantuiti, dar ca prin foc - 1Cor 3:15


Iacov 2:19, BTF

Tu crezi că este un singur Dumnezeu; bine faci; şi dracii cred şi tremură.


Iacov parafrazează Isaia 19:1, în termenii secolului întâi, când idolii erau numiți demoni:


Idolii (demonii) Egiptului tremură înaintea Lui şi li se îndoaie inima egiptenilor în ei”.



#3170
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postheart_of_ice, on 09 februarie 2020 - 14:41, said:

Nu dragule, faci confuzii...

Îngerii rebeli și-au părăsit locuința cerească de bunăvoie și nesiliți de nimeni, au căzut de la perfecțiune, nu au circumstanțe atenuante ca în cazul fiilor oamenilor, pentru ei s-a încheiat odiseea spațială, gata, nada, finish! Capisci zexe?! Posted Image
Stimabila, nu fac confuzii, ma pun (sa nu zic la mintea ta ca sa o iei intr-un sens peiorativ ceea ce nu e cazul) in ipostaza care reiese din concluzie.

Gigel vede ca scrie "cacrede", tzipa ala la biserica la el : "Crezi tu?" si el zice: "Cred!!! Gata, esti mantuit!!!
Dupa care Gigel e indoctrinat de pastor, citeste 2 brosurici si se apuca de postat pe net.
Insa pe Gigel nu l-a pus nimeni sa studieze si sa vada ca dintr-o inima de piatra el NU POATE crede in conditiile de mantuire. Din inima noua, da, cine crede este mantuit. dar intai Dumnezeu face toata treaba, nu fraierul de mine (ca Gigel e jmecher).

View PostDorel666, on 09 februarie 2020 - 15:19, said:


”Tot ce a fost, va mai fi si ce va  mai fi, a mai fost”...

Si ca sa vezi ca am dreptate, incearca sa vorbesti respectuos. Daca reusesti, inseamna ca vorbeste Dumnezeu prin tine. Daca nu, inseamna ca vorbeste dracu.
Dorele, nu e veninoasa stimabila. Nu te infoia. Dar cateodata mai zici si tu cate una de....

Edited by zexelica, 09 February 2020 - 22:39.


#3171
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View Postzexelica, on 09 februarie 2020 - 22:43, said:

Insa pe Gigel nu l-a pus nimeni sa studieze si sa vada ca dintr-o inima de piatra el NU POATE crede in conditiile de mantuire. Din inima noua, da, cine crede este mantuit. dar intai Dumnezeu face toata treaba, nu fraierul de mine (ca Gigel e jmecher).

Io cred ca mai trebuie aprofundata treaba cu inima de piatra/inima de carne, ca vad ca zici ca cel cu inima de piatra "nu poate crede in conditiile de mantuire".

Ori eu n-am citit asa ceva in Scriptura... dar e un subiect ptr maine.

#3172
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostSilika, on 09 februarie 2020 - 22:47, said:

Io cred ca mai trebuie aprofundata treaba cu inima de piatra/inima de carne, ca vad ca zici ca cel cu inima de piatra "nu poate crede in conditiile de mantuire".

Ori eu n-am citit asa ceva in Scriptura... dar e un subiect ptr maine.
Stimabile, credinta presupune PAZA TUTUROR PORUNCILOR. E cineva care a reusit asta inafara de Hristos? Ca e plictisitor, deja.

#3173
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View Postzexelica, on 09 februarie 2020 - 22:49, said:


Stimabile, credinta presupune PAZA TUTUROR PORUNCILOR. E cineva care a reusit asta inafara de Hristos? Ca e plictisitor, deja.

Nu in Scriptura.

Credinta este separata de fapta.

Dupa lege Pavel era neprihanit, dar dupa Dumnezeu... era prigonitor al Bisericii.

#3174
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostSilika, on 09 februarie 2020 - 22:52, said:

Nu in Scriptura.

Credinta este separata de fapta.

Dupa lege Pavel era neprihanit, dar dupa Dumnezeu... era prigonitor al Bisericii.
Bine, incheiem subiectul aici ca e de mantuire care nu se pierde. Si scrie ca cine crede are viata vesnica, nu ca o pierde daca face pipi pe el.

Edited by zexelica, 09 February 2020 - 22:55.


#3175
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006
Mantuirea nu se pierde daca ramai in credinta, cum a facut si Avraam care a stat tare in credinta lui si nu s-a uitat la trupul lui inaintat in varsta...

Nici noi nu ne uitam la trupul nostru rob pacatului, ci ne punem increderea in Cel ce are putere sa ne izbaveasca de acest "trup de moarte".

Asta inseamna credinta, nu ca urmezi toate poruncile ca robotul... ca nu iese pasenta, indiferent de eforturile noastre.

#3176
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postzexelica, on 08 februarie 2020 - 11:06, said:

Tu crezi ca Dumnezeu este unul si bine faci; dar si dracii cred… si se infioara! (Iac.2:19)

Acum si dracii sunt mantuiti.

Aha, numai ca se prefac

Si nu este de mirare, caci chiar Satana se preface intr-un inger de lumina. (2Cor.11:14)

15. Nu este mare lucru, dar, daca si slujitorii lui se prefac in slujitori ai neprihanirii. Sfarsitul lor va fi dupa faptele lor.

Insa faptele ...?

Credinta prefacuta (1Tim.1:5)

Nexam mantuire.(2Pet.2:4)

View PostSilika, on 09 februarie 2020 - 23:03, said:

Mantuirea nu se pierde daca ramai in credinta, cum a facut si Avraam care a stat tare in credinta lui si nu s-a uitat la trupul lui inaintat in varsta...

Nici noi nu ne uitam la trupul nostru rob pacatului, ci ne punem increderea in Cel ce are putere sa ne izbaveasca de acest "trup de moarte".

Asta inseamna credinta, nu ca urmezi toate poruncile ca robotul... ca nu iese pasenta, indiferent de eforturile noastre.



Raman fiindca .... este El la dreapta mea, nu ma clatin. (Ps.16:8)

Dumnezeul oricarui har, care v-a chemat in Hristos Isus la slava Sa vesnica, dupa ce veti suferi putina vreme, va va desavarsi, va va intari, va va da putere si va va face neclintiti. (1Pet.5:10)

Pot fi credincios pana la capat  findca

Dumnezeu nu ne-a dat un duh de frica, ci de putere, de dragoste si de chibzuinta. (2Tim.1:7)

Daca suntem necredinciosi, totusi El ramane credincios, caci nu Se poate tagadui singur. (2Tim.2:13)

Sanse bune
Slava Domnului  se poate

Edited by husand, 10 February 2020 - 12:03.


#3177
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostSilika, on 09 februarie 2020 - 23:03, said:

Mantuirea nu se pierde daca ramai in credinta, cum a facut si Avraam care a stat tare in credinta lui si nu s-a uitat la trupul lui inaintat in varsta...

Nici noi nu ne uitam la trupul nostru rob pacatului, ci ne punem increderea in Cel ce are putere sa ne izbaveasca de acest "trup de moarte".

Asta inseamna credinta, nu ca urmezi toate poruncile ca robotul... ca nu iese pasenta, indiferent de eforturile noastre.
Eu constat din ce in ce mai des, ca multi nu inteleg sensul expresiei mantuit/mantuire.
Cand apostolul spune "duce-ti mantuirea voastra pana la capat " , se cam intelege sensul.

#3178
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postzexelica, on 09 februarie 2020 - 22:49, said:

Stimabile, credinta presupune PAZA TUTUROR PORUNCILOR. E cineva care a reusit asta inafara de Hristos? Ca e plictisitor, deja.

Poruncile fac parte din Scriptura, iar Scriptura este ”de folos sa dea intelepciune in neprihanire”. Adica Scriptura, inclusiv poruncile, sunt de folos celor care sunt deja neprihaniti. Cum neprihaniti, fara de Scriptura? Evident, prin credinta! Asa ca, credinta vine inaintea poruncilor, nu in urma lor.

View Postzexelica, on 09 februarie 2020 - 22:55, said:

Bine, incheiem subiectul aici ca e de mantuire care nu se pierde. Si scrie ca cine crede are viata vesnica, nu ca o pierde daca face pipi pe el.

Nu cine crede are viata vesnica, ci cel care are credinta. Iar cel care cade din credinta, moare. Asa ca problema s-ar pune daca poate cineva sa cada din credinta sau nu. Si caderea diavolului ne arata ca se poate.

#3179
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

Quote

problema s-ar pune daca poate cineva sa cada din credinta sau nu

Da, fiindca  dupa salvare este liber arbitru


9. "Asa a vorbit Domnul ostirilor: "Faceti cu adevarat dreptate si purtati-va cu bunatate si indurare unul fata de altul.
10. Nu asupriti pe vaduva si pe orfan, nici pe strain si pe sarac, si niciunul sa nu gandeasca rau in inima lui impotriva fratelui sau."
11. Dar ei n-au vrut sa ia aminte, ci au intors spatele si si-au astupat urechile ca sa n-auda.
12. Si-au facut inima ca diamantul de tare, ca sa n-asculte Legea, nici cuvintele pe care li le spunea Domnul ostirilor prin Duhul Sau, prin prorocii de mai inainte. Din pricina aceasta, Domnul ostirilor S-a aprins de o mare manie.
13. Cand chema El, ei n-au vrut s-asculte: "De aceea nici Eu n-am vrut s-ascult, cand au chemat ei, zice Domnul ostirilor.


Chiar daca  mantuirea are valabilitate vesnica conform John 10:28-30 ,Romans 8:38-39 .Ephesians 4, omul poate  intoarce fiindca este ca Dumnezeu ,are  liber arbitru si nu combat un singur vers din scriptura.

Sa fie stersi din Cartea Vietii, si sa nu fie scrisi impreuna cu cei neprihaniti! (Ps.69:28)

Cel ce va birui va fi imbracat astfel in haine albe. Nu-i voi sterge nicidecum numele din Cartea vietii si voi marturisi numele lui inaintea Tatalui Meu si inaintea ingerilor Lui." (Apoc.3:5)

Edited by husand, 10 February 2020 - 21:32.


#3180
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Posthusand, on 10 februarie 2020 - 21:17, said:

Da, fiindca  dupa salvare este liber arbitru


9. "Asa a vorbit Domnul ostirilor: "Faceti cu adevarat dreptate si purtati-va cu bunatate si indurare unul fata de altul.
10. Nu asupriti pe vaduva si pe orfan, nici pe strain si pe sarac, si niciunul sa nu gandeasca rau in inima lui impotriva fratelui sau."
11. Dar ei n-au vrut sa ia aminte, ci au intors spatele si si-au astupat urechile ca sa n-auda.
12. Si-au facut inima ca diamantul de tare, ca sa n-asculte Legea, nici cuvintele pe care li le spunea Domnul ostirilor prin Duhul Sau, prin prorocii de mai inainte. Din pricina aceasta, Domnul ostirilor S-a aprins de o mare manie.
13. Cand chema El, ei n-au vrut s-asculte: "De aceea nici Eu n-am vrut s-ascult, cand au chemat ei, zice Domnul ostirilor.


Chiar daca  mantuirea are valabilitate vesnica conform John 10:28-30 ,Romans 8:38-39 .Ephesians 4, omul poate  intoarce fiindca este ca Dumnezeu ,are  liber arbitru si nu combat un singur vers din scriptura.

Sa fie stersi din Cartea Vietii, si sa nu fie scrisi impreuna cu cei neprihaniti! (Ps.69:28)

Cel ce va birui va fi imbracat astfel in haine albe. Nu-i voi sterge nicidecum numele din Cartea vietii si voi marturisi numele lui inaintea Tatalui Meu si inaintea ingerilor Lui." (Apoc.3:5)

Poate ca un drept poate sa cada, dar unul mantuit prin credinta... nu prea as crede.

#3181
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View Posthusand, on 10 februarie 2020 - 11:54, said:

va va desavarsi, va va intari, va va da putere si va va face neclintiti. (1Pet.5:10)

Pot fi credincios pana la capat  findca

Neclintiti ≠ omul nu mai pacatuieste deloc

8. Daca zicem ca n-avem pacat, ne inselam singuri, si adevarul nu este in noi.

9. Daca ne marturisim pacatele, El este credincios si drept ca sa ne ierte pacatele si sa ne curete de orice nelegiuire.

10. Daca zicem ca n-am pacatuit, Il facem mincinos, si Cuvantul Lui nu este in noi.


Deci toata viata o sa calci stramb, intr-o forma sau alta... credinta e cea care ne scoate la liman.

#3182
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostSilika, on 14 februarie 2020 - 08:25, said:

Neclintiti ≠ omul nu mai pacatuieste deloc

8. Daca zicem ca n-avem pacat, ne inselam singuri, si adevarul nu este in noi.

9. Daca ne marturisim pacatele, El este credincios si drept ca sa ne ierte pacatele si sa ne curete de orice nelegiuire.

10. Daca zicem ca n-am pacatuit, Il facem mincinos, si Cuvantul Lui nu este in noi.


Deci toata viata o sa calci stramb, intr-o forma sau alta... credinta e cea care ne scoate la liman.

ideea e asa, daca e sa judecam persoana noastra, mereu vom fi ingaduitori, ne vom ierta. Asta inseamna egoism. Insa daca cineva din exterior vede ce facem, e mult mai detasat de situatie si intelege unde putem gresi din egoism. Eu accept forma asta de observatie a vietii.
Bunaoara am vazut o situatie inedita, in care o mama isi proteja plodul astfel ca prejudicia pe altii. S-a iscat o cearta iar mama obladuitoare nu intelegea ca era rautacioasa fata de altii. Pentru ea era normalitate, cei din jur simteau si traiau neglijenta si rautatea mamei protective.
De aceea si spune isus "cine iubeste pe mama sau pe fiica, mai mult decat pe Mine, nu e vrednic de mine" . Cei care vor avea constinta indreptata spre Hristos, se vor detasa complet de spiritul egoist.

#3183
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View PostSilika, on 14 februarie 2020 - 08:25, said:




Deci toata viata o sa calci stramb, intr-o forma sau alta... credinta e cea care ne scoate la liman.



Aaa  ca asa vroiai tu   nu ?

E ieftin sa urmez pe Isus  in cloaca cu pacatosi mai ales ca nici nu trebuie sa evit noroiul pot calca stramb de cate ori poftesc ca e om bun , asta-i meseria sa ma curete mereu nu ?
Insa Isus nu  ma confirma.

multi au crezut in Numele Lui; caci vedeau semnele pe care le facea.
24. Dar Isus nu Se incredea in ei, pentru ca ii cunostea pe toti.
(Ioan.2:24)

Amabile stiu deci   pe unde sunt

.. pacatul pandeste la usa; dorinta lui se tine dupa tine, dar tu sa-l stapanesti." (Fac.4:7)


Aa am destule pacate nu mai pot zica ca-s fara  dar nici nu mai pot continua.


Dar, daca, in timp ce cautam sa fim socotiti neprihaniti in Hristos, si noi insine am fi gasiti ca pacatosi, este oare Hristos un slujitor al pacatului? Nicidecum! (Gal.2:17)

Aici scrie ceva de OUT.

Fiti implinitori ai Cuvantului, nu numai ascultatori, inselandu-va singuri. (Iac.1:22)

Veniti-va in fire, cum se cuvine, si nu pacatuiti! Caci sunt intre voi unii care nu cunosc pe Dumnezeu: spre rusinea voastra o spun. (1Cor.15:34)

Gasca mare (multi) ...go back.

Edited by husand, 21 February 2020 - 10:56.


#3184
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View Posthusand, on 21 februarie 2020 - 10:54, said:

Insa Isus nu  ma confirma.
Aici scrie ceva de OUT.
Daca nu te confirma, iti da OUT!
Ar trebui sa faci ceva in directia asta.

#3185
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

View PostSilika, on 14 februarie 2020 - 08:25, said:

8. Daca zicem ca n-avem pacat, ne inselam singuri, si adevarul nu este in noi.

9. Daca ne marturisim pacatele, El este credincios si drept ca sa ne ierte pacatele si sa ne curete de orice nelegiuire.

10. Daca zicem ca n-am pacatuit, Il facem mincinos, si Cuvantul Lui nu este in noi.


Deci toata viata o sa calci stramb, intr-o forma sau alta... credinta e cea care ne scoate la liman.

In intelegere lumeasca, asa e, cum zici tu. Tu pt tine "pacat" e "a calca stramb", iar "a calca stramb" e ca mai faci un shmen, mai dai o shpaga, mai treci strada pe rosu
Dar in intelegere spirituala, "pacat" e "a muri", iar "a muri" e "a manca din pomul cunoasterii binelui si raului".
Adam deci, a murit, mancand din pomul cunoasterii binelui si raului.
Prin Adam, a intrat in aceasta lume pacatul. - Romani 5:12
Adica cum adica intra pacatul in aceasta lume? te-ai putea intreba tu, om firesc, cu intelegere fireasca, adica a firii, lumea, intelegerea ta lumeasca.
Printr-un om, a intrat in aceasta lume moartea. - 1Cor 15:21

ai inteles? stiu ca n-ai inteles, intreb retoric, pt efect teatral.
In aceasta lume intra Fiul lui Dumnezeu, Fiinta, Eu sunt, calea, adevarul si viata.
Tu vorbesti de "toata viata o sa si asa si pe dincolo".
Biblia vorbeste de "moarte".
ce numesti tu cu intelepciune lumeasca "viata", in intelegere spirituala e moartea.

Deci toata moartea vei calca stramb.

ajadar:
Daca zici ca nu ai pacat, adica nu ai intrat in aceasta lume, adica nu mori, te inseli singur, si adevarul nu este in tine.
si aici vine partea unde tu nu cercetezi scriptura, si servesti abominatii incornilesciene, traduceri babiloniace pt neamuri:
Daca iti intelegi pacatul, Isus te salveaza. - 'a marturisi' inseamna 'a rationa', 'a adeveri', iar nu "a da pah goarna" cum intelege omu firesc - https://en.wiktionar...
Daca zici ca nu mori, nu il ai pe Isus in tine.

Isus, iti aduc aminte, este ultimul Adam.
Adam este primul om.
prin Adam toti murim, prin Isus toti inviem. - 1Cor 15:22

Edited by criztu, 21 February 2020 - 13:44.


#3186
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postcriztu, on 21 februarie 2020 - 13:39, said:

In intelegere lumeasca, asa e, cum zici tu. Tu pt tine "pacat" e "a calca stramb", iar "a calca stramb" e ca mai faci un shmen, mai dai o shpaga, mai treci strada pe rosu
Dar in intelegere spirituala, "pacat" e "a muri", iar "a muri" e "a manca din pomul cunoasterii binelui si raului".
Adam deci, a murit, mancand din pomul cunoasterii binelui si raului.
Prin Adam, a intrat in aceasta lume pacatul. - Romani 5:12
Adica cum adica intra pacatul in aceasta lume? te-ai putea intreba tu, om firesc, cu intelegere fireasca, adica a firii, lumea, intelegerea ta lumeasca.
Printr-un om, a intrat in aceasta lume moartea. - 1Cor 15:21

ai inteles? stiu ca n-ai inteles, intreb retoric, pt efect teatral.
In aceasta lume intra Fiul lui Dumnezeu, Fiinta, Eu sunt, calea, adevarul si viata.
Tu vorbesti de "toata viata o sa si asa si pe dincolo".
Biblia vorbeste de "moarte".
ce numesti tu cu intelepciune lumeasca "viata", in intelegere spirituala e moartea.

Deci toata moartea vei calca stramb.

ajadar:
Daca zici ca nu ai pacat, adica nu ai intrat in aceasta lume, adica nu mori, te inseli singur, si adevarul nu este in tine.
si aici vine partea unde tu nu cercetezi scriptura, si servesti abominatii incornilesciene, traduceri babiloniace pt neamuri:
Daca iti intelegi pacatul, Isus te salveaza. - 'a marturisi' inseamna 'a rationa', 'a adeveri', iar nu "a da pah goarna" cum intelege omu firesc - https://en.wiktionar...
Daca zici ca nu mori, nu il ai pe Isus in tine.

Isus, iti aduc aminte, este ultimul Adam.
Adam este primul om.
prin Adam toti murim, prin Isus toti inviem. - 1Cor 15:22

Esti ortodox?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate