Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

cumparare masina cu numere de Anglia

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006

View Postunderrated, on 10 noiembrie 2012 - 10:46, said:

...daca ati vazut si altii care ies din acest tipar,completati.
Da, cei care scriu/au scris pe aici.
Tre' să fie eliminați din profilul de l-ai creionat, să nu creem topic de dat cu Dumnezei în stânga și-n dreapta [ http://1.1.1.5/bmi/forum.softpedia.com//public/style_emoticons/default/wink.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#38
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

View Postscaiba, on 10 noiembrie 2012 - 10:07, said:

Nu-i numai asta, este o sumă de "bube" care limitează piața de auto cu volan pe dreapta și contribuie la acel preț scăzut.
Asta e opinia ta.

View Postscaiba, on 10 noiembrie 2012 - 10:07, said:

Preț pe care îl vei plăti cu disconfortul utilizării.
Tu nu ai auzit ca am condus cu volan oe dreapta si nu simt niciun disconfort?? Asta e doar in mintea ta sau in mintea celor care habar n-au sa conduca o masina, si cand se urca din una in alta deja se pierd cu totul, trebuie sa faca scoala din nou.

View Postscaiba, on 10 noiembrie 2012 - 10:07, said:

Dacă îl vei plăti numai tu, este strict problema ta;
Corect!

View Postscaiba, on 10 noiembrie 2012 - 10:07, said:

dacă vor plăti și alții, parcă nu-i la fel de corect.
Nu ma intereseaza decat de mine. De-aia nu mai pot eu de tine, ca te agiti si faci spume pe aici...

View Postscaiba, on 10 noiembrie 2012 - 10:07, said:

Șoselele nu sunt numai ale tale, la fel cum nu sunt numai ale mele; este drept să ai pretenții și așteptări de la colegii de trafic, nu crezi ?
Cum ti s-a spus mai sus: sunt alte probleme pe soselele noastre (ba chiar soselele in sine!), asa ca nu mai vorbi de masinile cu volan pe dreapta! Smiorcaitilor care nu sunteti in stare sa conduceti decat masina voastra!

View Postscaiba, on 10 noiembrie 2012 - 10:07, said:

Îți spun ce văd eu într-o mașină cu volan pe dreapta, circulând în Romania: unul care vrea să ducă de nas sistemul (bun/prost, nu-i cazul de discutat aici), și acceptă compromisuri care mă pot afecta într-un mod ori altul.
E problema ta ce te afecteaza, da? Poti sa faci si spume!

View Postscaiba, on 10 noiembrie 2012 - 10:07, said:

Dacă are și numere de bulgaria, fug unde pot, cât mai repede...
Ha ha! Sunt cele mai bune numerele de Anglia si de Bulgaria! Dar ca sa stii tu...

View Postscaiba, on 10 noiembrie 2012 - 10:07, said:

Sper că-i clar acum și pentru DarkAngelBv că nu-s "cârcotaș" ci pur și simplu văd lucrurile prost.
Asta e problema ta si nu ne intereseaza!

#39
to_the_limit

to_the_limit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,232
  • Înscris: 03.04.2004
Salut, am condus 2 ani in ro. aproximativ 20k km o masina cu volan pe dreapta. Prima saptamana era un pic ciudat, apoi te obisnuiesti, si invers ti  se pare ciudat. Ideea este ca la depasiri , daca nu poti vedea prin luneta celui din fata ( adica ai TIR, etc) nu poti face depasirile din scurt ( eu aveam un 2.0T de 180 cp benzina, si da, puteam sa fac depasirile din scurt:D) trebuie sa stai mai in spate sa poti avea vizibilitate. Ahh, si probabil la inceput vei merge pe axul drumului. In concluzie, e ok, dar nu recomand pe termen lung. Ah si cine spunea ca poti circula cu nr de UK fara probleme in ro. ( exceptand ca ai taxele la zi, asigurare , MOT) se inseala.

#40
bogdan2007

bogdan2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 11.01.2007

View Postboy4ever, on 10 noiembrie 2012 - 19:04, said:

Nu ma intereseaza decat de mine. De-aia nu mai pot eu de tine, ca te agiti si faci spume pe aici...Chestia de respect.Intr-o zi te va trata cu aceasi durere-n bascheti unu' cu "muschi" mai multi.Si de la atitudinea asta de obor, pana la cimitir mai e un pic.
Cum ti s-a spus mai sus: sunt alte probleme pe soselele noastre (ba chiar soselele in sine!), asa ca nu mai vorbi de masinile cu volan pe dreapta! Smiorcaitilor care nu sunteti in stare sa conduceti decat masina voastra!
Si daca tot sunt mai multe, hai sa mai adaugam si noi una, ca nu se cunoaste.Cu gandirea asta balcanica, gen "daca toti fac eu de ce sa nu fac" sau "ce, numai eu fac, pe ala nu-l vezi" ne meritam soarta.
E problema ta ce te afecteaza, da? Poti sa faci si spume!! E vorba de buca in trafic si proverbul "ce tie nu-ti place altuia nu-i face".Ce te faci daca intr-o zi gandeste ca tine si un sofer de tir care considera ca tu nu ar trebui sa circuli pe strada si decide sa te corijeze chiar el?
Nu te invidiaza nimeni ca ai o cazatura de masina premium, cu vizibiliatate zero.Daca te-ai uita pe la @richelieu sa zicem, ai vedea ca nu e cazul, cum nu e cazul multora care au preferat sa-si ia Logan nou, decat sa-i puna pe altii in pericol cu cazanul lor cu volan pe dreapta.Reflexele si le formeaza un sofer dupa ani de conducere, contand foarte mult si modul de dispunere al oglinzilor etc.Daca tu ai numai o MILISECUNDA in care in loc sa te uiti in oglinda stanga si te uiti in cea dreapta ( si aici intervin o multime de alti factori coordinativi) urmarile pot fi fatale si poate nu mori tu, dar omori un nevinovat, fapt pe care a mai incercat sa ti-l explice @scaiba, neintelegand ca pe tine te doare undeva daca omori vreun "fraier".
Daca tu asta consideri civilizatie in trafic...ca respect pentru viata altor participanti la trafic am vazut ca nu ai, drumuri bune.

Edited by bogdan2007, 15 December 2012 - 12:23.


#41
chipiko

chipiko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 02.05.2007
Salut tuturor, vreau o masina din Romania inmatriculata in Anglia. Ce acte trebuie sa-mi de-a vanzatorul pentru a merge mai departe la inmatriculare?
Am doua variante si anume:
1. Un propriear are 1/2 din  talon, restul toate actele?????????
2 .Celalalt are talonul intreg, toate actele.????????
Nu prea inteleg si pare a fi o abureala din partea celor doi vanzatori. De aceea va rog sa ma lamuriti putin.
Multumesc anticipat!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate