Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Opinii webshop-uri romane

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
XBiker

XBiker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 29.10.2012
Doresc sa incep acest topic de a stii opiniile voastre despre webshop-urile de biciclete, piese si accesorii din Romania. Scrieti-mi de obicei de unde achizitionati lucruri si ce replici aveti in legatura cu cumparaturile...

#2
l-software

l-software

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 31.01.2009
multi au preturi exagerate.

#3
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Un punct de plecare: De unde să cumpăr piese de bicicletă? Magazin online vs Magazin tradițional (şi topicul aferent).

Părerea mea: merită să iei din magazinele româneşti mărunţişuri (articole sub 15-20 de euro bucata); când vrei să ajungă foarte repede; şi când prinzi reduceri.

Apropo de reduceri, magazinele bune (Maros, PlayBike) oferă deseori reduceri, nu doar sezoniere ci şi de lichidare de stoc. Ex. mai au doar două bucăţi dintr-un articol, îi taie preţul ca să se dea şi să nu mai ocupe locul. De obicei îşi promovează aceste reduceri destul de bine, pe prima pagină. Despre cât de mari sunt reducerile vă puteţi convinge pe viu pe site-urile lor, dar în general sunt 20-25%.

PS: Când spun "magazine bune" mă refer la o combinaţie de factori, inclusiv faptul că au nişte site-uri mai deştept făcute (filtrări, sortări, căutări, review-uri, întrebări şi răspunsuri). PlayBike mi se pare cam cel mai bazat magazin online românesc din punctul ăsta de vedere în acest moment, şi continuă să adauge mereu chestii utile. Dacă mai ştiţi vreunul vă rog să-mi spuneţi.

#4
buha

buha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.06.2006
Pana acum am dat 5 comenzi la playbike.ro (sub 80 de lei pe colet) si sunt foarte multumit. Raspund foarte repede la mail-uri si intrebari pe site iar coletele le expediaza rapid.
Prima data i-am ales datorita gamei variate, site-ului bine pus la punct (asa cum a spus si wirespot) si datorita faptului ca livreaza prin Posta. Pentru "maruntisuri" nu este convenabil transportul prin curier. Chiar astazi am primit de la ei un lant  si o sticluta de lubrifiant. Posted Image

Edited by buha, 09 November 2012 - 19:49.


#5
XBiker

XBiker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 29.10.2012
Am gasit un magazin anume, de care nu am auzit pana acum... Stie cineva ceva despre el: Kingbike?

#6
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,299
  • Înscris: 02.02.2006
Nu știu prea multe, decât că sunt din Arad. Am comandat acum câteva săptămâni ceva de la ei (o apărătoare spate) și mi-a ajuns ok, a doua zi, fără probleme.

Siteul mi se pare cam primitiv și incomplet pe partea de comenzi online (nu merg toate linkurile), dar oamenii mi-au lăsat o impresie ok (am fost inclusiv sunat pentru confirmarea comenzii, la puțin timp după ce am plasat-o online).

#7
XBiker

XBiker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 29.10.2012
Asta inseamna ca sunt doua... Am gasit eu una in Odorhei. Nu stiu, poate ar fi magazinul firme Kero Bike?

#8
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,299
  • Înscris: 02.02.2006
Vai, îmi cer scuze. Am făcut eu confuzie. :( Vorbeam despre alt magazin. M-am uitat și pe siteul kingbike în căutarea apărătorii (căutam un model anume), dar în final n-am comandat de la ei.

#9
XBiker

XBiker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 29.10.2012
Am vrutsa-l incerc dar nu aveau pe stoc ce am comandat si ziceau ca trebuie sa faca rost si de el si dupa aceea poata sa imi trimita. Insa la Playbike era pe stoc si la aceasi pret asa ca pana la urma de la ei am luat.

#10
gamer8martie

gamer8martie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,503
  • Înscris: 26.11.2010
Incearca bmxmagazin.ro

#11
XBiker

XBiker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 29.10.2012
Am acum cateva magazine de unde cumpar in general (Playbike, Proficycling, BikeOnline, Marosbike) dar vad ca difera pretul la cei dela BMXMAGAZIN

#12
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009

 XBiker, on 13 noiembrie 2012 - 08:23, said:

Asta inseamna ca sunt doua... Am gasit eu una in Odorhei. Nu stiu, poate ar fi magazinul firme Kero Bike?

Nu e magazinul firmei Kero. Ei au in Bucuresti inca un sediu in afara de cel din Odorhei. Par a fi o firma noua, ca distribuie Felt, din cate am vazut pe site-ul celor de la kingbike. Eu inca nu am auzit de magazinul asta, si locuiesc in Odorhei.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate