Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Acer CloudMobile S500

- - - - -
  • Please log in to reply
7462 replies to this topic

#6355
iFeaR

iFeaR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 20.06.2012
Am vrut sa inlocuiesc framework-res.apk din system/framework iar acum am bootloop -.- . Imi poate face cineva un zip pentru CWM cu framework-res va rog ? Eu nu am reusit D:

#6356
cevreimah4

cevreimah4

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 05.06.2013

View PostXiuYan, on 07 iunie 2013 - 19:33, said:

nu m-am mai jucat subway surfers recent dar acum aproximativ 2 luni rula perfect... dar sunt jocuri care cer performante mari si merg super ok pe acer dar sunt si jocuri care nu prea cer resurse si se sacadeaza...cred ca totul tine si de telefonul/platforma pentru care a fost optimizat jocul. Poate dupa cum spunea si cineva mai sus au scos un update care nu se mai "pupa" cu telefonul nostru:) nu mi-as face griji daca as fi in locul tau ... testeaza mai multe jocuri si vezi daca e numai subway surfer cel care merge prost inseamna ca e treaba cu optimizarea , daca ti se sacadeaza la toate ar putea fi alta problema.

Shadowgun,Samurai 2 Vengeange,Manuganu,Angry Birds,Minecraft ,Jetpack jack,temple run,Agent dash,Heist the score,Into dead merg foarte bine...deci concluzia optimizarea....

#6357
rang3r5

rang3r5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 05.05.2012
am si eu o intrebare....merge unlock bootloader?se merita sa fac acum sau sa astept pana este ceva stabil? daca deblochez bootloader ce pot face cu el special momentan daca nu au iesit custom rom-uri?sau acela cirrus al lui vache ati incercat?

#6358
memento mori

memento mori

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 11.03.2006
Eu tocmai am bagat Cirrus si merge brici...desi as fi preferat cm10 vad ca is ceva bug-uri asa ca o sa mai astept putin pana sa il instalez.

#6359
rang3r5

rang3r5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 05.05.2012

View Postmemento mori, on 07 iunie 2013 - 22:02, said:

Eu tocmai am bagat Cirrus si merge brici...desi as fi preferat cm10 vad ca is ceva bug-uri asa ca o sa mai astept putin pana sa il instalez.
ai bagat cirrus ,fara bootloader deblocat?adica ai flashuit asa direct?

View Postmemento mori, on 07 iunie 2013 - 22:02, said:

Eu tocmai am bagat Cirrus si merge brici...desi as fi preferat cm10 vad ca is ceva bug-uri asa ca o sa mai astept putin pana sa il instalez.
si schimba ceva la interfata?sau altceva,fata de 4.1.2 stock?sau daca are alte defecte

#6360
XiuYan

XiuYan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 18.01.2009

View Postmemento mori, on 07 iunie 2013 - 22:02, said:

Eu tocmai am bagat Cirrus si merge brici...desi as fi preferat cm10 vad ca is ceva bug-uri asa ca o sa mai astept putin pana sa il instalez.
cum ai bagat cirrus?Posted Image (si inca ochestie cand flashuiesti cirusu pierzi drepturile de root?)

View Postrang3r5, on 07 iunie 2013 - 22:14, said:

ai bagat cirrus ,fara bootloader deblocat?adica ai flashuit asa direct?

si schimba ceva la interfata?sau altceva,fata de 4.1.2 stock?sau daca are alte defecte

nu... are bootloaderu deblocat nu incerca sal flashuiesti fara unlock ca faci brick la telefon

Edited by XiuYan, 07 June 2013 - 22:16.


#6361
memento mori

memento mori

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 11.03.2006
@rang3r5  Nu am flash-uit direct ca nu vreau sa raman cu o caramida Posted Image. Am facut unlock la bootloader dupa instructiunile lui @ekDev (apropo multumesc pt tutorial Posted Image) de pe pagina anterioara. E schimbat notification bar-ul....in rest cam la fel...ceva aplicatii de la acer lipsesc (dar nu le duc lipsa) si cateva in plus...poate is ceva schimbari si sub capota...

@XiuYan Unlock bootloader, cu tool-ul am intrat in cwm si am dat flash la zip-ul cu rom-ul. Rom-ul asta vad ca vine pre-rootat deci nu is probleme cu root-ul si are si /system remount ..nu am apucat sa ma joc inca prea mult pe el sa vad alte chestii.

ps: daca instalati rom-ul si in google play va da eroare cand vreti sa instalati aplicatii mergeti la settings-apps-all si Clear Daat si Force Close la Google Services Framework, Google Play Store si Google Play Services si restart dupa care merge...cel putin la mine cam asa au decurs treburile :)

Edited by memento mori, 07 June 2013 - 22:26.


#6362
rang3r5

rang3r5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 05.05.2012

View Postmemento mori, on 07 iunie 2013 - 22:19, said:

@rang3r5  Nu am flash-uit direct ca nu vreau sa raman cu o caramida Posted Image. Am facut unlock la bootloader dupa instructiunile lui @ekDev (apropo multumesc pt tutorial Posted Image) de pe pagina anterioara. E schimbat notification bar-ul....in rest cam la fel...ceva aplicatii de la acer lipsesc (dar nu le duc lipsa) si cateva in plus...poate is ceva schimbari si sub capota...

@XiuYan Unlock bootloader, cu tool-ul am intrat in cwm si am dat flash la zip-ul cu rom-ul. Rom-ul asta vad ca vine pre-rootat deci nu is probleme cu root-ul si are si /system remount ..nu am apucat sa ma joc inca prea mult pe el sa vad alte chestii.
deci sa inteleg ca acel unlock bootloader il pot face fara probleme ca merge,numai cm10 are mici buguri?in aceasta situatie dupa unlock sa bag cirrus,care spuneti voi ca este ok pana apare alte romuri

#6363
XiuYan

XiuYan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 18.01.2009

View Postmemento mori, on 07 iunie 2013 - 22:19, said:

@XiuYan Unlock bootloader, cu tool-ul am intrat in cwm si am dat flash la zip-ul cu rom-ul. Rom-ul asta vad ca vine pre-rootat deci nu is probleme cu root-ul si are si /system remount ..nu am apucat sa ma joc inca prea mult pe el sa vad alte chestii.

de unde ai downloadat zipul ca vad ca linkurile de pe modaco nu merg, si acolo la prerequites zice sa ai instalat jb leaked ai pus jb leaked intai?
Edit : am gasit linkurile

Edited by XiuYan, 07 June 2013 - 22:54.


#6364
memento mori

memento mori

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 11.03.2006
https://docs.google....0ZEWDhGTWs/edit

ow...n-am citit prerequites Posted Image ...aveam jellybean-ul oficial de la acer, nu ala leaked

Edited by memento mori, 07 June 2013 - 22:53.


#6365
rang3r5

rang3r5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 05.05.2012

View PostXiuYan, on 07 iunie 2013 - 22:46, said:

de unde ai downloadat zipul ca vad ca linkurile de pe modaco nu merg, si acolo la prerequisites zice sa ai instalat jb leaked ai pus jb leaked intai?
Edit : am gasit linkurile
cum adica jelly bean leaked???

#6366
memento mori

memento mori

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 11.03.2006
adica jelly bean aparut pe cale neoficiala inainte sa apara ala prin update de la acer pe vremea cand eram inca la ics...oricum eu nu l-am instala inainte pe ala si vad ca a mers si asa.

#6367
XiuYan

XiuYan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 18.01.2009
probabil trebuia pus ala la vremea aia pentru a face unlock la bootloader sau ceva:-?

#6368
Sn00py96

Sn00py96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 07.06.2013
Daca tot avem interfata curata android(http://acercloudmobi...ata-curata.html),ma puteti ajuta sa integrez acel quick setting care se gaseste pe galaxy nexus

#6369
XiuYan

XiuYan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 18.01.2009
quick settings sunt pe jb 4.2 , noi avem 4.1 , eu foloseam antek quick settings(google play) si am fost multumit de felul cum arata/functiona

#6370
Sn00py96

Sn00py96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 07.06.2013
Ideea este ca in acea interfata curata nu se afla nici un ''quick settings'' si ma gandeam ca se poate pune acea aplicatie gasita pe android 4.2 la nexus

#6371
XiuYan

XiuYan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 18.01.2009
am pus si eu cirrus rom cu succes multumesc memeto pt sfaturi:)

#6372
XiuYan

XiuYan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 18.01.2009
la prima vedere functioneaza brici dupa cum zice memeto Posted Image mi-a placut ca are system rw am dezactivat si aici acer shell am schimbat pixell density.
Scz de double post dintr-un oarecare motiv nu pot da edit la postul de deasupra:-??

Attached Files


Edited by XiuYan, 08 June 2013 - 01:02.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate