Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Acer CloudMobile S500

- - - - -
  • Please log in to reply
7462 replies to this topic

#6337
vasilep0p

vasilep0p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 23.11.2012
A reusit sau macar a incercat cineva sa faca softkeys mai mici?

Edited by vasilep0p, 07 June 2013 - 00:47.


#6338
ciNicu

ciNicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 12.03.2008

View PostDeonix, on 07 iunie 2013 - 00:11, said:

Mi-a zis ca va scrie aici.
Pai, daca ai incercat metoda  de "unlock bootloader" de pe Modaco, poate faci tu un tutorial.

Edited by ciNicu, 07 June 2013 - 06:11.


#6339
ekDev

ekDev

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 07.06.2013
Salut! Dupa cum am promis am venit cu un tutorial pentru deblocarea bootloaderului.

De ce aveti nevoie:

- atentie
- rabdare
- calm
- USB Driver

1.Am atasat arhiva unlock_bootloader.zip. Downloadati arhiva. Dezarhivati.

2.Deschidem cmd.exe cu permisiuni de administrator ( Click dreapta -> Run as administrator)

3.Punem telefonul in modul fastboot

4.Dupa ce am pus telefonul in modul fastboot , in CMD(cmd.exe din arhiva) scriem asa :

fastboot -i 0x0502 boot test-only.img

[ http://img199.imageshack.us/img199/2280/fastboot.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

4.Ne uitam pe ecranul telefonului si ar trebuii sa apara ceva de genul:

printf (ceva de genul)
abootf

Unlocked: 0
Tampered: 0

Your phone is locked ( sau ceva de genul)

5. Scoate-ti bateria-> Intrati in modul fastboot din nou-> conectati cablul usb la PC si la telefon

6.Acum vom debloca bootloaderul. Deschideti cmd.exe ( din arhiva ) si scrieti asa:

fastboot -i 0x0502 boot unlock-cloudmobile.img

[ http://img35.imageshack.us/img35/8627/fastboot2.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

7.O sa apara ceva de genul pe telefon:

Unlocked:1
Tampered:1 ( sau 0 )

Your device is unlocked.

8. Dupa asta , scoate-ti bateria si intrati din nou in fastboot. Repetati pasul 4 din nou si ar trebui sa vedeti un mesaj pe telefon de genul asta:

Unlocked:1
Tampered:1 ( sau 0 )

Your device is already unlocked.

9. Daca ati urmat toti pasii bootloaderul vostru a fost deblocat.

10.Succes!


razvankim@softpedia.com
Cheers!

Attached Files



#6340
ekDev

ekDev

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 07.06.2013
CM10 merge foarte bine pe -1 CPU . Cine vrea sa-l instaleze sa m-anunte.

#6341
Deonix

Deonix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 975
  • Înscris: 07.11.2011

View PostekDev, on 07 iunie 2013 - 11:41, said:

CM10 merge foarte bine pe -1 CPU . Cine vrea sa-l instaleze sa m-anunte.

Deci functioneaza tot la CM10? Si camera foto/video si optiunile specifice CM?
Cand ai timp ataseaza si tu niste screenshot-uri pentru cei ca nu stiu cum e interfata.
Si daca ii poti intreba pe cei 3 care am vazut ce se ocupa de asta daca ar fi interesati de un Paranoid in loc de CM. Mi se pare mai interesant.

#6342
ekDev

ekDev

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 07.06.2013

View PostDeonix, on 07 iunie 2013 - 11:50, said:


Deci functioneaza tot la CM10? Si camera foto/video si optiunile specifice CM?
Cand ai timp ataseaza si tu niste screenshot-uri pentru cei ca nu stiu cum e interfata.
Si daca ii poti intreba pe cei 3 care am vazut ce se ocupa de asta daca ar fi interesati de un Paranoid in loc de CM. Mi se pare mai interesant.

Da merge cam tot la el..inafara de camcorder ( video recorder ) . Si cu Paranoidu..eu zic sa asteptam sa avem un CM10 bugfree si dupa sa ne gandim la altceva. O sa postez si cateva screenshot-uri

Numa de bine!

#6343
xrapperu

xrapperu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 30.03.2008
asteptam sa vedem ce iese mai bun si dupa aceea ne apucam de modificari...!!!

Edited by xrapperu, 07 June 2013 - 14:28.


#6344
ekDev

ekDev

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 07.06.2013
CM 10 merge foarte bine doar ca are cateva flickere. ( 90 % e de la kernel ) . Asteptam ca baietii lui vache sa rezolve treaba.

#6345
Deonix

Deonix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 975
  • Înscris: 07.11.2011

View PostekDev, on 07 iunie 2013 - 12:30, said:

Da merge cam tot la el..inafara de camcorder ( video recorder ) . Si cu Paranoidu..eu zic sa asteptam sa avem un CM10 bugfree si dupa sa ne gandim la altceva. O sa postez si cateva screenshot-uri

Numa de bine!

Nu stiu in ce masura e mai greu sa avem Paranoid decat CM10. Si partea cu bugfree e greu de atins. In acelasi timp nu situ in ce masura ar functiona Paranoid pe S500. Daca ar functiona mai bine sau mai rau. Ideea este ca are niste optiuni care nu sunt disponibile pe CM sau alte ROm-uri care il face interesant. Vorbesc de interfata hibrida.
Folosesc cam de cand s-a lansat CM10 si acum CM10.1 pe alt telefon si stiu exact cum e. Nu pot spune ca ar face un mare serviciu acum CM10 pt. S500. Ar face bine un kernel optimizat mai bine pentru performanta lui S500. in sensul ca un am vazut vreun driver sau functie portata care sa aduca un beneficiu in performanta sau viata bateriei. Corecteaza-ma daca gresesc.
Dar Paranoid, din ce am vazut pe Nexus 4, e intradevar altceva pentru mine, pe partea de interfata.
Chiar, cum e bateria? Ai observat imbunatatiri ale duratei? Eu mai mult de 2h:30 nu scot de display time in functionare mixta, internet, jocuri, apps, convorbiri (auto brightnesss). Si stiu marturii unde prin optimizari ale kernel-ului si ale soft-ului s-a reusit pe alte device-uri imbunatatiri chiar si de 50%. (Nexus 4 de ex).

Edited by Deonix, 07 June 2013 - 14:44.


#6346
xrapperu

xrapperu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 30.03.2008
se pierde garantia daca deblocam bootloader-ul? se mai poate face cumva in caz de se defecteaza sa fie reparat de catre orange sau schimbat sau ceva asemanator???

#6347
ciNicu

ciNicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 12.03.2008

View Postvasilep0p, on 07 iunie 2013 - 00:23, said:

A reusit sau macar a incercat cineva sa faca softkeys mai mici?

Nu stiu daca-s mai mici, dar eu le-am pus pe astea:
Attached File  Screenshot.png   4.84K   38 downloads

Le gasesti pe forumul xda.  
Daca vrei alte variante, poti alege ceva de aici.

#6348
vasilep0p

vasilep0p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 23.11.2012

View PostciNicu, on 07 iunie 2013 - 15:41, said:


Nu stiu daca-s mai mici, dar eu le-am pus pe astea:
Attachment Screenshot.png

Le gasesti pe forumul xda.  
Daca vrei alte variante, poti alege ceva de aici.

Si eu le-am pus pe astea chiar aseara Posted Image arata super Posted Image doar ca le-am pus cu aplicatia SoftKeyZ
Am vazut pe net la unele telefoane ca aveau bara aia mai subtire :P am gasit pana si un tutorial pe XDA dar nu stiu cat de functional este pentru al nostru acer :P

Edited by vasilep0p, 07 June 2013 - 15:55.


#6349
XiuYan

XiuYan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 18.01.2009
salut dupa treaba asta cu unlock bootloader , telefonul e rece(are temperatura normala) dar androidul imi arata ca are 45-57 de grade wtf?:))

#6350
cevreimah4

cevreimah4

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 05.06.2013
Imi raspundeti si mie,va rog,cum ruleaza Subway Surfers pe device-urile dumneavoastra?...la mine putin sacadat ,,agatat,,e ceva software,hardware..?Restu jocurilor mai bine.

#6351
XiuYan

XiuYan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 18.01.2009

View Postcevreimah4, on 07 iunie 2013 - 18:36, said:

Imi raspundeti si mie,va rog,cum ruleaza Subway Surfers pe device-urile dumneavoastra?...la mine putin sacadat ,,agatat,,e ceva software,hardware..?Restu jocurilor mai bine.

nu m-am mai jucat subway surfers recent dar acum aproximativ 2 luni rula perfect... dar sunt jocuri care cer performante mari si merg super ok pe acer dar sunt si jocuri care nu prea cer resurse si se sacadeaza...cred ca totul tine si de telefonul/platforma pentru care a fost optimizat jocul. Poate dupa cum spunea si cineva mai sus au scos un update care nu se mai "pupa" cu telefonul nostru:) nu mi-as face griji daca as fi in locul tau ... testeaza mai multe jocuri si vezi daca e numai subway surfer cel care merge prost inseamna ca e treaba cu optimizarea , daca ti se sacadeaza la toate ar putea fi alta problema.

Edited by XiuYan, 07 June 2013 - 19:47.


#6352
sebip

sebip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 12.01.2005
In ultima vreme sunt sunat si intra mesageria , sunt pe orange si probleme cu semnalul nu am . Se intampla atat pe 2G cat si pe 3G .  Vi se mai intampla cuiva ?

#6353
XiuYan

XiuYan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 18.01.2009
alta problema aparuta in urma unlocked bootloader , telefonul mi se inchide in momentul in care fac poza...am incercat de 10 ori si de 10 ori s-a inchis( se inchide doar cand folosesti blitzul) rog pe cineva care a facut unlocked la bootloader sa testeze si sami spuna daca si ei au problema asta multumesc
Edit :
S-a rezolvat cu un restart si scoaterea baterii :-?? mersi de raspuns:)

Edited by XiuYan, 07 June 2013 - 21:03.


#6354
memento mori

memento mori

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 11.03.2006
noup...la mine nu se inchide cand fac poza...nici cu blit nici fara

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate