Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Acer CloudMobile S500

- - - - -
  • Please log in to reply
7462 replies to this topic

#37
Nutrides

Nutrides

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 20.11.2009
O sa-ti spun dupa ce-mi vine telefonul, pentru ca acum nu stiu nici eu mai mult decat tine :-)

#38
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,001
  • Înscris: 15.04.2011
Acer CloudMobile S500 review by TecRadar http://www.techradar...#articleContent
Bateria pare sa fie principalul minus, totusi nu imi explic pretul mic de la noi, 260$ pe cand la americani costa 460$, e foarte ciudat. Sa fi gresit astia pretul?Posted Image  Ar trebui sa sune cineva la ei.

Edited by Papillon_, 07 November 2012 - 22:01.


#39
atanu

atanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 23.01.2008
Sa sune sa le spuna sa schimbe pretul?Posted Image
  daca e prea mare nu e bine, daca e prea mic, la fel...

#40
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,001
  • Înscris: 15.04.2011
Nu sa il schimbe doar ca sa fim siguri ca nu e vreo greseala.

#41
alecxsandru8

alecxsandru8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 03.03.2011

View PostNutrides, on 07 noiembrie 2012 - 21:37, said:

O sa-ti spun dupa ce-mi vine telefonul, pentru ca acum nu stiu nici eu mai mult decat tine :-)

după ce iti vine telefonul te rog sa ne dai cateva detalii despre cum se misca si despre calitatea finisarii lui. Eu am momentan un nokia n8 si as vrea sa il schimb cu acest acer. Ce parere aveti? Merita sa fac acest upgrade? Nu vreau sa regret in caz ca il voi cumpara.

#42
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,001
  • Înscris: 15.04.2011
Pe partea de designe nu mi se pare cine stie ce, ma mir ca a primit atea premii.

#43
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Eu nu inteleg cum cumparati telefonul fara sa sunati sa va informati, macar sa intrebati daca are inscriptionat Orange pe el, ei au exclusivitate in Romania.
Off-topic: astazi am fost iar la orange si am vazut din nou "sperietoarea" iPhone 5 , sincer mai rar asa telefon urat, in topul meu e printre primele trei telefoane la uratenia designului.

#44
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007

View PostDaniJ90, on 07 noiembrie 2012 - 22:46, said:

Off-topic: astazi am fost iar la orange si am vazut din nou "sperietoarea" iPhone 5 , sincer mai rar asa telefon urat, in topul meu e printre primele trei telefoane la uratenia designului.

Same here :)
nu se plictisesc oameni de monotonitate?

Incerc sa fac un filmulet de unpacking cand o sal primesc

#45
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007

View PostDaniJ90, on 07 noiembrie 2012 - 19:42, said:

totusi telefonul vine codat?
da, este codat. cel putin asa scrie la "caracteristici tehnice".
cineva intreba de culoare... pe gsmarena apare doar "black"

#46
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View Postkaytar, on 07 noiembrie 2012 - 23:11, said:

da, este codat. cel putin asa scrie la "caracteristici tehnice".
cineva intreba de culoare... pe gsmarena apare doar "black"
Pai daca e codat atunci nu mai e la liber, nu are rost asa....

#47
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
platesti pretul integral (nu beneficiezi de nicio subventie), telefonul este codat, dar ei ti-l decodeaza gratuit. fie iti furnizeaza codul de deblocare, fie solicita sa le trimiti telefonul in service.
la vodafone, daca il iei un aparat la pret de abonament, ti-l decodeaza gratuit  daca il trimiti in service in primele 7 zile de la achizitionare.

Edited by kaytar, 07 November 2012 - 23:28.


#48
mariusx6

mariusx6

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 27.05.2010
Am vorbit la orange 222 si operatoru a spus ca capacul este gri. În privinta decodatului mi-a spus sa merg în Orange Șhop si  îl decodeaza. eu l-am comandat on-line pt copil.

#49
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View Postmariusx6, on 08 noiembrie 2012 - 00:04, said:

Am vorbit la orange 222 si operatoru a spus ca capacul este gri. În privinta decodatului mi-a spus sa merg în Orange Șhop si  îl decodeaza. eu l-am comandat on-line pt copil.
Multumesc de lamurire, de inscriptii orange pe el nu ai intrebat? dar mai mult ca sigur are logoul orange pe undeva.

#50
Nutrides

Nutrides

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 20.11.2009
Pentru mine importante sunt caracteristicile tehnice si mai putin ma intereseaza daca are sigla Orange, il prefer negru, dar daca e verde sau portocaliu nu ma deranjeaza prea tare. La fel si forma e putin ciudat cu capetele alea rotunjite, dar si aici e chestie de obisnuinta. Mai urat mi se pare modelul ala patratos de la LG. Deci eu cumpar telefonul pentru utilitatile lui si nu ca sa-i impresionez pe cei diñ jur cu telefonul meu supersmecher

#51
horeanu

horeanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 08.11.2012
Am dat si eu comanda la orange online si imi ajunge maxim pe 13.10.2012...... chiar daca pretul , firma si oferta mi se par suspecte rau de tot mi se pare prea buna ocazia pentru a o rata .... o iau razna astia de la orange ca vand in perdere mai nou :)) ...vorba vine ... pe majoritatea site'urilor(cam toate straine) pretul acestui terminal se situeaza intre 300-350 euro ... ba chiar pe telefonultau.eu unul din staff raspunde unui comentariu ca acest smartphone ar costa dupa lansare cam 2300-2400 ron ....so.... nu regret nimic

#52
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007
Sau hai sa luam cazul Nexus 4 de la LG :)
Eu zic ca se poate!

#53
Nutrides

Nutrides

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 20.11.2009
La "The Verge" pretul estimat era urmatorul: CloudMobile is set to launch this September in France priced at €349 (around $436)
Sincer sa fiu avand in vedere oferta de telefoane de la Orange ma cam batea gandul sa trec in ograda vecina, adica la Vodafone, chiar daca oferta cestora de servicii e sub cea Orange in schimb oferta telefon/pret era una de luat in seama. Presupun ca nu sunt singurul care gandea asa si cei de la Orange s-au hotarat sa faca o oferta superagresiva de fidelizare.
E singura explicatie care-mi vin in minte pentru oferta asta superavantajoasa (best-buy :-) )
http://www.unwiredvi...-uk-for-289-99/

Edited by Nutrides, 08 November 2012 - 07:40.


#54
biker17

biker17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 15.09.2006

View Postmariusx6, on 08 noiembrie 2012 - 00:04, said:

Am vorbit la orange 222 si operatoru a spus ca capacul este gri. .
ma cam gandeam eu ca nu-l aduc ei pe negru Posted Image . in cazul asta inseamna ca au pus o poza gresita pe site pentru ca lateralele sunt negre iar cel argintiu are lateralele tot argintii (deci vand telefon argintiu cu poza unui telefon negru?!?). probabil au luat prima poza de pe net. Posted Image
zicea cineva ca el nu ia telefonul ca sa se laude cu el la altii, perfect de acord (intotdeauna am cumparat doar ce mi-a placut mie) dar acum am optimus one(argintiu de la vf) si m-am cam saturat de telefoane argintii. pentru mine conteaza totusi aspectul, nu pot sa iau un telefon care nu-mi place mie, daca nu le place prietenilor ma doare undeva... inseamna ca e un telefon aparte

Edited by biker17, 08 November 2012 - 08:51.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate