Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Vanatori pe propietate privata

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
djone_d90

djone_d90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 14.07.2006

 cosminnnn, on 04 noiembrie 2012 - 20:17, said:

Sa vezi ce frumos e cand stai in casa cu bunicu la pat, de 90 ani si auzi focuri de arma fix in gradina si jeepuri alergand pe teren. Rog " desteptii " sa taca si sa comenteze cine se pricepe.
Poti sa faci o plangere la politie, argumentand ca bunicul tau a suferit un atac de panica auzind focurile de arma trase langa casa, pe proprietatea ta privata. Nu degeaba constitutia prevede dreptul la proprietate privata. Bunicul tau nu s-a gandit o clipa ca cineva vaneaza acolo, a auzit focuri de arma si s-a panicat, fapt care i-a agravat starea de sanatate.

#20
alin g

alin g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 08.10.2006
Pt cunoscatori am 2 intrebari:
1)Am dreptul sa cer vanatorilor care vaneaza pe terenul meu sa imi arate autorizatia de vanatoare?
2)Am inteles ca asociatia de vanatoare plateste anumite sume catre propritarii de terenuri incluse in fondul de vanatoare(catre primarie de fapt). Despre cati bani e vorba?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate