Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Barcelona C.F.

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,228
  • Înscris: 29.12.2006
Aseară s-au întâlnit FC Barcelona și Bayern München în grupa E a Ligii Campionilor, în Barcelona. Scorul a fost 0-3 pentru echipa germană, golurile fiind marcate de Thomas Müller în minutul 34, și Robert Lewandowski în minutele 56 și 85.

E un progres pentru cei din Catalonia, față de întâlnirea cu aceeași echipă din Germania de anul trecut din August, care a fost într-o singură manșă din semifinala Ligii Campionilor. Atunci scorul a fost: FC Barcelona - Bayern München 2-8.

Chiar a fost întrebarea "dacă FC Barcelona e mai bună acum după plecarea lui Messi, sau mai slabă ?!" Faptul că a primit doar 3 goluri, arată că e mai bună decât anul trecut ! Posted Image

#38
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Eh, nu și-au bătut capul bavarezii prea mult. E primul meci din grupă, e mai mult decât suficient pt cele 3 pct.

Oricum, slabi rău catalanii, în fine, era de așteptat și majoritatea știau că vor pierde. Cu Messi plecat, datorii mari, echipa în reconstrucție etc. Viitorul sunt tinerii ăștia de 17/18 ani, par promițători, în frunte cu Pedri. Restul, gen Pique, Alba, Busquets, Roberto, printre alții, sunt cam expirați.

Edited by Vlad_22, 15 September 2021 - 18:57.


#39
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,228
  • Înscris: 29.12.2006
În ce hal a ajuns FC Barcelona, echipa mea favorită ! A pierdut în Liga Campionilor cu 0-3 acasă cu Bayern München, după care, în săptămâna care tocmai a trecut, a pierdut iar cu 3-0 tot în Liga Campionilor, pe terenul celor de la Benfica Lisabona. Înainte făcuse egal 0-0 cu Getafe în La Liga, iar aseară...a pierdut cu 2-0 pe terenul celor de la Atletico Madrid.

La care se adaugă şi restricţionarea de către Liga Profesionistă Spaniolă, a bugetului salarial al clubului la 97 de milioane de euro pe an, după ce fusese în jur de...400 de milioane !

#40
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Era de așteptat, conducerea și-a făcut-o cu mâinile lor. Sute de milioane aruncate aiurea pe transferuri and stuff.

Edited by Vlad_22, 03 October 2021 - 14:53.


#41
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Daca au adus prostalai ca Griezmann, Coutinho, Dembele.
Sunt multi ani de cand Barca n-a mai facut un transfer k lumea. Aceeasi situatie cu echipa mea preferata: AC Milan

#42
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,228
  • Înscris: 29.12.2006
Robert Lewandowski (33 de ani) urmează să fie noul jucător al celor de la FC Barcelona

FC Barcelona şi Bayern München au avut mai multe runde de negocieri pentru transferul lui Robert Lewandowski, iar în cele din urmă presa din Spania anunţă că s-a ajuns la un acord între cele două grupări.
Trupa de pe Camp Nou urmează să plătească 45 de milioane de euro în schimbul polonezului, la care se vor mai adăuga alte 5 milioane de euro sub formă de bonusuri de performanţă.

Sursa: digisport.ro


.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .




Raphinha a fost transferat şi el la FC Barcelona

Raphinha Alcántara va ajunge pe Camp Nou, iar tranzacția se va ridica la 58 de milioane de euro, sumă la care se pot adăuga şi anumite bonusuri, în funcţie de performanţă.

Sursa: digisport.ro



Mă gândesc, de unde o fi având cei de la FC Barcelona cam 108 milioane de euro pentru transferul celor doi jucători, din moment ce, din cauza marilor probleme financiare ale clubului catalan, în urmă cu un an bugetul fusese stabilit la 100 de milioane ?! Bugetul total, nu al transferurilor ! Posted Image

Mă întreb asta eu fiind un fan al clubului catalan.

Edited by lupini, 16 July 2022 - 17:55.


#43
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Deci au dat mai mult pe Raphinha decat pe Lewandowski? Posted Image
Epic fail.

#44
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,228
  • Înscris: 29.12.2006

View Postlost_in_a_dream, on 16 iulie 2022 - 17:49, said:

Deci au dat mai mult pe Raphinha decat pe Lewandowski? Posted Image
Epic fail.

Chiar la asta mă gândeam şi eu. Posted Image

Cei de la FC Barcelona par că nu au învăţat nimic din ce li s-a întâmplat în ultimii 7 ani. Posted Image

Edited by lupini, 16 July 2022 - 17:52.


#45
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Praf... Am impresia că și-au mai vândut din drepturile de imagine sau televizare, un 10%, mi-e neclar cum, pt a putea face rost de bani... Oricum, chiar și așa, tot ar mai avea cca. 1 mld. datorii și sunt lăsați în pace... Un club mai mic, cu mult mai puține datorii, ar fi fost deja în nasoale. Dublă măsură.

Edited by Vlad_22, 16 July 2022 - 17:51.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate