Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Barcelona C.F.

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1
bodi16

bodi16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 13.10.2012
Discutii despre transferuri, meciuri, rivalitati si altele...

#2
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,832
  • Înscris: 13.07.2011
in meciul cu Celta Vigo sunt sigur ca Barcelona va trece fara nici o problema peste Vigo. Messi a devenit astazi tatic. Si tot Messi a declarat ca niciodata nu va schimba echipa de fotbal.

#3
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011

 business11, on 03 noiembrie 2012 - 18:17, said:

Si tot Messi a declarat ca niciodata nu va schimba echipa de fotbal.

Pai cum s-o schimbe daca l-au umplut aia de bani..

Edited by vlad29marko, 03 November 2012 - 18:39.


#4
bodi16

bodi16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 13.10.2012

 business11, on 03 noiembrie 2012 - 18:17, said:

in meciul cu Celta Vigo sunt sigur ca Barcelona va trece fara nici o problema peste Vigo.
Niciodata sa nu spui niciodata. De exemplu, in meciul cu Granada s-au chinuit rau de tot sa dea gol, sa speram ca in seara asta vor da rapid gol sa rezolve partida mai usor si cu goluri multe.

 business11, on 03 noiembrie 2012 - 18:17, said:

Messi a devenit astazi tatic. Si tot Messi a declarat ca niciodata nu va schimba echipa de fotbal.
In ceea ce-l priveste pe Messi, va face tot posibilul sa inscrie azi dupa probabil cel mai fericit moment din viata lui .N-are cum sa plece Messi de la Barcelona cand se afla echipa care l-a crescut, alaturi de care a trait cele mai frumoase momente, Barcelona e "parintele" fotbalistic al lui Messi.

Edited by bodi16, 03 November 2012 - 19:03.


#5
bareback_her

bareback_her

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 18.10.2012

 vlad29marko, on 03 noiembrie 2012 - 18:39, said:

Pai cum s-o schimbe daca l-au umplut aia de bani..

Nu e numai de $, Barca i-a dat tot ce are, numele, premiile individuale, cele de echipa si anume pe toate posibile, notorietatea si imaginea, posibilitatea de a face bani din reclame creandu-l ca fotbalist (cel mai bun din activitate cel putin ) si bineinteles banii !

 bodi16, on 03 noiembrie 2012 - 19:00, said:



In ceea ce-l priveste pe Messi, va face tot posibilul sa inscrie azi dupa probabil cel mai fericit moment din viata lui .N-are cum sa plece Messi de la Barcelona cand se afla echipa care l-a crescut, alaturi de care a trait cele mai frumoase momente, Barcelona e "parintele" fotbalistic al lui Messi.


Chiar a parut azi mai degraba deconcentrat la joc si axat pe situatia din familia lui si bravo lui, isi permite si clubul si-a permis-o si nu a parut nicio secunda nerabdator sa inscrie ba din contra a fost prea relaxat cand a ramas 1 v 1 cu portarul advers fiindca e euforic si sigur pe el si pe viata lui si un gol marcat azi sigur ca ar fi fost ideal dar e foarte okay si fara atat cat echipa a castigat, asta e parte din filozofia atat de sanatoasa a Barcei si bravo lor pentru asta !

#6
bodi16

bodi16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 13.10.2012

 bareback_her, on 03 noiembrie 2012 - 21:42, said:

Chiar a parut azi mai degraba deconcentrat la joc si axat pe situatia din familia lui si bravo lui, isi permite si clubul si-a permis-o si nu a parut nicio secunda nerabdator sa inscrie ba din contra a fost prea relaxat cand a ramas 1 v 1 cu portarul advers fiindca e euforic si sigur pe el si pe viata lui si un gol marcat azi sigur ca ar fi fost ideal dar e foarte okay si fara atat cat echipa a castigat, asta e parte din filozofia atat de sanatoasa a Barcei si bravo lor pentru asta !
Deh, lasa ca va da gol data viitoare si-l va dedica baietelului sau Posted Image , care(coincidenta sau nu) este mai mic decat baiatul lui Ronaldo cu 829 de zile (parca), exact diferenta de varsta dintre Messi si portughez. Se pare ca astia doi sunt rivali pana si la capitolul copii Posted Image .

Edited by bodi16, 04 November 2012 - 18:04.


#7
bodi16

bodi16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 13.10.2012
In seara asta este meciul Celtic - Barcelona pe unul dintre canalele Digisport. Sper sa avem parte de o victorie mai usoara decat cea din tur si un joc frumos  Posted Image .

#8
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,515
  • Înscris: 30.10.2003
Tocmai am vz ultimele 20 minute! Nici la meciurile cu Romania nu am avut asa emotii Posted Image
Cred ca la urgente la spitalul municipal din Glasgow e acuma full!

#9
bodi16

bodi16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 13.10.2012
Sper sa nu fie inceputul unei serii de meciuri foarte slabe ale Barcei, pentru ca si in campionat urmeaza meciuri grele si nu ii vad bine daca joaca la fel ca asearaPosted Image .  Incepe sa se vada din ce in ce mai mult ca Vilanova e un antrenor fara experienta, are noroc totusi ca are o grupa usoara, daca nimerea intr-o grupa cu City, Dortmund sau Ajax cred ca se punea serios problema calificarii in optimi .

#10
bareback_her

bareback_her

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 18.10.2012

 Bursul, on 07 noiembrie 2012 - 23:46, said:

Tocmai am vz ultimele 20 minute! Nici la meciurile cu Romania nu am avut asa emotii Posted Image
Cred ca la urgente la spitalul municipal din Glasgow e acuma full!

Nu inteleg de ce va deranjeaza asa de mult esecurile neimportante.
Din punctul meu de vedere ele sunt naturale si aproape chiar vine venite fiindca se stie din istoria psihologiei sportive ca jucatorii trebuie sa se mai aseze cu picioarele pe pamant intrucatva din cand in cand mai ales in meciurile cu miza mica. Eu ma bucur ca cele trei puncte cu Celtic nu inseamna nimic in economia grupei si nici macar nu se pune din punctul meu de vedere problema pozitiei in care echipa va incheia grupa. Ar fi fost grav daca ar fi pierdut un meci dintr-o dubla mansa eliminatorie in CL sau un meci din La Liga unde lupta chiar daca poate ca nu pare este stransa !

Era cel mai bun moment pentru  jucatori sa faca o mica boacana si nimic nu s-a pierdut in afara de 3 puncte lipsite de relevanta. Sper si cred ca echipa va invata din acest "esec" in sensul ca e bine sa tureze motoarele la inceput mai tare si la sfarsit cand conduc deja clar mai incet si nu invers cum fac ei de ceva vreme incoace dupa plecarea lui Pep. In era Pep, mai ales pe Camp Nou, presau intens la inceput si dupa 2-3 boabe o lasau mai moale fiindca era clar care va fi dezonodamantul meciului, acum fac invers si de abia in ultimele minute echipa joaca la potential maxim, exact asa cum au facut si pe Celtic Park si bineinteles ca au si inscris !

Daca vor invata ceva din acel meci va fi foarte bine, daca nu, vom avea multe probleme in acest sezon deoarece aproape toate echiplele cu pretentii pe care le vom intalni vor gara trenul in careul propriu de 6 metri si e timpul, defapt e imperativ sa invatm sa desfacem si sa gestionam astfel de jocuri fiindca altfel o sa platim scump !


Cheers !

Edited by bareback_her, 09 November 2012 - 01:11.


#11
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,555
  • Înscris: 03.04.2010
De la 1 iulie 2013 FC Barcelona va avea un nou sponsor - Qatar Airways. Totodata compania care va asigura transportul aerian al echipei CF Barcelona de la 01.07.2013 va fi Qatar Airways care inlocuieste compania Turkish Airlines.

#12
ciprianbc

ciprianbc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 10.10.2010

 raul_6776, on 20 noiembrie 2012 - 11:21, said:

...  va fi Qatar Airways care inlocuieste compania Turkish Airlines.

                     Deocamdata e tot Turkish Airlines.

                    Am fost aseara la meciul cu Alaves in Copa del Rey, si Turkish  ... E peste tot. Frumos meci aseara, chiar daca au deschis ceilalti scorul. Au bagat jucatori si din echipa a doua ... Si s-au descurcat.

                    Se vede o mare diferenta intre echipa de gala si echipa "a doua", adica amestecata, dar deocamdata cred ca se pot descurca bine cu echipa ce o au, fara sa fie nevoie de transferuri.

                    Totusi, Villa, care e super o.k. ... nu stiu cat va mai sta pe aici. Eu unul sper ca va mai sta.

#13
bodi16

bodi16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 13.10.2012

 raul_6776, on 20 noiembrie 2012 - 11:21, said:

De la 1 iulie 2013 FC Barcelona va avea un nou sponsor - Qatar Airways. Totodata compania care va asigura transportul aerian al echipei CF Barcelona de la 01.07.2013 va fi Qatar Airways care inlocuieste compania Turkish Airlines.

Deci Barcelona va avea inca un sponsor din Qatar, dupa "Qatar Foundation" .  N-ar fi exclus ca in viitor echipa sa fie cumparata de un seic Posted Image, dar ce nevoie ar avea, ca si asa domina fotbalul in cel mai frumos mod posibil...

#14
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,555
  • Înscris: 03.04.2010

 ciprianbc, on 29 noiembrie 2012 - 23:14, said:

Deocamdata e tot Turkish Airlines. ----
De acord.
Si Leo Messi devine al treilea ambasador de brand al companiei aeriene Turkish Airlines, dupa jucatoarea de tenis Caroline Wozniacki (2010)  si jucatorul de baschet Kobe Bryant (2011). Cat de curand va difuzata si o reclama cu Leo Messi si Kobe Bryant.

#15
bodi16

bodi16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 13.10.2012
Duminica seara, prin marcarea golurilor 85 si 86 din 2012, Messi a facut un pas mare catre al patrulea balon de aur Posted Image la rand al sau, intr-un stil de mare fotbalist.
Posted Image     Posted Image

De felicitat si atitudinea lui Gerd Muller, care l-a elogiat pe Messi, spunand ca e cel mai bun din lume, ca spera ca recordul lui sa reziste inca 40 de ani de acum inainte si ca singurul sau defect e ca nu joaca la Bayern MunchenPosted Image . Daca ar fi fost Pele in locul neamtului, iarasi ii "trantea" o aroganta...

#16
bareback_her

bareback_her

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 18.10.2012
Important e ca acest record depasit de Messi va cantari greu la decernarea urmatorului balon de aur chiar daca Fifa nu il contabilizeaza oficial prin diferite manevre specifice.
In plus argentinianul doveste aproape meci de meci de ce e cel mai bun din lume si in mod cert cel de-al patru-lea balon de aur consecutiv nu mai are cum sa-i scape si deci, oficial, va exista inca un argument puternic in favoarea reafirmarii lui Messi ca nu doar cel mai bun fotbalist in activitate ci ca cel mai bun din istorie deopotriva !

#17
ciprianbc

ciprianbc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 10.10.2010

 bodi16, on 11 decembrie 2012 - 20:49, said:

Duminica seara, prin marcarea golurilor 85 si 86 din 2012, Messi a facut un pas mare catre al patrulea balon de aur ...

                    Si cred ca pana la sfarsitul anului, argentinianul va mai urca. M-as bucura tare mult sa ajunga la 90 de goluri. Dar oricum, e un jucator bun si are un caracter O.K. , nu ca altii.

                    Oricum, desi al patrulea balon de aur e evident, cred ca Mourinho isi va promova jucatorul portughez, pe C. Ronaldo, in speranta ca i l-ar da lui,,dar la fel ca anul trecut ... Nu prea are sanse. Ghinionul lui Ronaldo e ca a apucat sa joace in aceeasi perioada cu Messi .... Asta e ...

#18
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,515
  • Înscris: 30.10.2003
Saru' mana Puyol! Pique ridicase o bricheta de pe teren sa o arate arbitrului! Puyol i-a luat-o din mana si a aruncat-o!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate