Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Cazuri reale de ozn-uri.

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#55
mishu6969

mishu6969

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 04.03.2011
Bravo!
Daca ti se permite, tine-o tot asa!
Mi se pare totusi suspect ca doar tu scrii pe-aci...

#56
Vasile223

Vasile223

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 25.05.2014

View PostNASTYPRIMUL, on 05 noiembrie 2012 - 09:07, said:

Sint in sistemul solar dintotdeauna. Nu pe planete.
Stau doar in nave? Si pe unde se pitesc?

#57
cmdaniel

cmdaniel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.07.2014

View PostNASTYPRIMUL, on 03 noiembrie 2012 - 04:57, said:

Filmate sau relatate.
inceput de text sau toata relatarea si eventual link, daca e, sau cit mai multe date daca sint.

Puneti aici cazurile pe care le considerati reale, si evitati pe cit posibil cele trucate, si chiar cele ce sint contestate in mod evident.

Am pus pe stiinta fiindca sint fenomene ce ....se vad...citeodata de orase intregi.
Nu intra in domeniul fabulatiilor, bineinteles cele....reale.


#58
PlayingAround

PlayingAround

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.03.2015
Salutare! Eu am trecut printr-o situatie ciudata...
- eram la munte, cu corturile, gasca, zona Prahova, Valenii de Munte, Cheia
-intamplarea s-a petrecut cam in august 2013
-seara pe la ora 2-3, cand majoritatea erau la somn, mai eram eu afara si inca 2 indivizi si am observat pe cer o SFERA PORTOCALIE, TRANSPARENTA, MARE, CU 3 LUMINI ALBE, CENTRATE IN INTERIOR, IN LINIE DREAPTA.
-aceasta venea inspre noi cu o viteza ametitoare, iar in momentul in care am inceput sa ma uit la ea, a incetinit si s-a oprit, la o distanta de cativa km, pe un deal, deasupra copacilor...
-asta s-a petrecut in decurs de cateva secunde.
-in momentul urmator am vrut sa strig la ceilalti doi indivizi, sa se uite la ea, caci erau cu spatele, dar sfera, mi-a transmis telepatic si oarecum impunator sa nu le zic ca este acolo si mi-a indus o stare de calm si liniste, de parca era ceva absolut normal ca ea era acolo, destul de aproape de noi si mai si comunica cu mn, pare SF, dar asta s-a intamplat si mi-a transmis ca o sa ma si avertizeze in legatura cu ceva.
-am mai stat acolo in jur de 3-4 min, incercand sa comunic cu ea, i-am pus intrebari, dar nu voia sa raspunda, gen "ce cauta aici?, ce doreste?..."
-intre timp aceasta a coborat in spatele copacilor, dar inca era vizibila.
- dupa cele 3-4 minute, mi-a transmis sa intru in cort ca are sa apara un urs.
-orbeste am ascultat ce mi-a transmis si le-am spus celorlalti sa intre in cort la somn, ca  e tarziu, eram insistent, dar nu "aveam voie sa dau ceva de banuit"
-pana la urma eu am intrat in cort si  inca una, iar celalalt a ramas afara.
-dupa 1-2 minute acesta a strigat "Ursuuuu", noi am intepenit in cort, iar ceilalti au iesit sa-l fugareasca cu cainele, cu fluiere, topoare si ce mai aveau in dotare. Chiar venise un urs, iar dupa 10 min, cand am iesit din cort, acea sfera disparuse.
-vreau sa mentionez ca nu am consumat substante psihotrope si ca eram intr-o stare de contienta perfecta, iar aceste intamplari nu sunt o gluma..
-vreau sa stiu daca a mai experimentat cineva asa ceva sau daca are idee ce ar fi putut sa fie?
-in urma cautarilor pe google, am observat ca sunt multe persoane care au vazut sfere portocalii, am vazut poze, dar nu am dat de nimeni cu experiente similare...

Edited by PlayingAround, 09 March 2015 - 20:44.


#59
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,104
  • Înscris: 25.02.2007

View PostPlayingAround, on 09 martie 2015 - 20:40, said:

sfera, mi-a transmis telepatic si oarecum impunator sa nu le zic ca este acolo
Pentru ca daca le-ai fi zis situatia devenea cu totul alta pentru sfera care a disparut deja pentru totdeauna.
Mda, pare logic...
Posted Image

ps - zi merci ca n-a vurt sa ia probe din anusul tau ca cica se intampla des

#60
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 26.02.2008

View Postcristik112, on 07 noiembrie 2012 - 22:21, said:

Tocmai am dat o idee pentru un film sf Posted Image
Esti invitat sa-ti expui ideea :) http://forum.softped...entru-scenarii/

#61
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View PostPlayingAround, on 09 martie 2015 - 20:40, said:


mi-a transmis telepatic si oarecum impunator sa nu le zic ca este acolo
iote! UN ozn-ist care vorbea limba romana. :)

#62
PlayingAround

PlayingAround

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.03.2015
theMisuser - mai citeste inca odata textul, caci n-ai inteles nimic. si da, chiar ma bucur ca nu a patit nimeni nimic.
extremdriving - consulta dex-ul, in legatura cu acest cuvant misterios, numit "telepatie".

Edited by PlayingAround, 10 March 2015 - 21:11.


#63
vldc

vldc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 08.03.2004
-intamplarea s-a petrecut cam in august 2013
E posibil sa se fi intamplat si in alta luna ?

-seara pe la ora 2-3, cand majoritatea erau la somn, mai eram eu afara si inca 2 indivizi si am observat pe cer o SFERA PORTOCALIE, TRANSPARENTA, MARE, CU 3 LUMINI ALBE, CENTRATE IN INTERIOR, IN LINIE DREAPTA.
La ora 2-3 e noapte curata, seara ar fi fost pe la 9-10 ... Cred ca mergea si una portocalie si opaca ca la ora aia nu stiu cum mai puteai distinge transparenta?

-aceasta venea inspre noi cu o viteza ametitoare, iar in momentul in care am inceput sa ma uit la ea, a incetinit si s-a oprit, la o distanta de cativa km, pe un deal, deasupra copacilor...
Pai ea venea repede, cand te-ai uitat a incetinit si s-a oprit...asta inseamna ca ai tras cu coada ochiului atunci cand venea repede spre tine ...  Posted Image

-pana la urma eu am intrat in cort si  inca una, iar celalalt a ramas afara.
Mai sus erai tu cu 2 indivizi, acum vad ca ai intrat in cort cu inca una ... si ea tot la fel atrasa de sfera ?Posted Image

-dupa 1-2 minute acesta a strigat "Ursuuuu", noi am intepenit in cort, iar ceilalti au iesit sa-l fugareasca cu cainele, cu fluiere, topoare si ce mai aveau in dotare. Chiar venise un urs, iar dupa 10 min, cand am iesit din cort, acea sfera disparuse.
Acu', serios vorbind , cu cainii ce ati avut de i-ati luat cu voi ?

-vreau sa mentionez ca nu am consumat substante psihotrope si ca eram intr-o stare de contienta perfecta, iar aceste intamplari nu sunt o gluma..
Da' un rachiu aprig de Câlnău ati avut la voi ? Posted Image

-in urma cautarilor pe google, am observat ca sunt multe persoane care au vazut sfere portocalii, am vazut poze, dar nu am dat de nimeni cu experiente similare...
Inca se mai gasesc pe google poze cu celebra eticheta cu 2 prune si culmea , miezul prunei e portocaliu ... la fel ca sfera aia ... Posted Image

#64
Tavi1648

Tavi1648

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.08.2015
Cautam si eu explicatii pentru anumite fenomene, obiecte neclare. Voiam sa intreb despre ceva anume. Insa dupa ce am citit intamplarea cu ursul si portocala zburatoare, parca imi vine si mie sa o las balta.
Hai totusi sa spun pe scurt. Asera, 08.08.2015 in zona muncii Bucuresti, am observat un obiect de culoare rosu aprins, mare fata de dimensiunea unei stele, mergand in linie dreapta inspre dr taberei(aprox). Desigur, om cu telefon in mana mereu, dupa ce m-am prins ca vad ceva ce nu mai vazusem, am filmat. Daca se poate, pot posta filarea. Inteleg ca lampioanele au o traiectorie influentata de vant si de obicei sunt pe verticala. Acest obiect avea traiectorie orizontala neoscilanta. Atat. Fara ganduri primite. De fapt...m-am gandit sa sun un prieten care e cu astronomia(ceea ce am si facut) si dupa ce a vazut si el a zis ca nu poate fi sigur ca e un corp ceresc sau ceva concret.

Edited by Tavi1648, 09 August 2015 - 08:52.


#65
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,104
  • Înscris: 25.02.2007

View PostTavi1648, on 09 august 2015 - 08:50, said:

Daca se poate, pot posta filarea.
Chiar te rog..
Ori o pui pe youtube si ne dai link ori aici arhivata daca-i suficient de mica (<32MB).

#66
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,985
  • Înscris: 11.01.2011
Haios comentariul tipului  Posted Image http://www.worldstar...hS7E37sjwkfM2n2

#67
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zMbwck2Lcxc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate