Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cazuri reale de ozn-uri.

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#1
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Filmate sau relatate.
inceput de text sau toata relatarea si eventual link, daca e, sau cit mai multe date daca sint.

Puneti aici cazurile pe care le considerati reale, si evitati pe cit posibil cele trucate, si chiar cele ce sint contestate in mod evident.

Am pus pe stiinta fiindca sint fenomene ce ....se vad...citeodata de orase intregi.
Nu intra in domeniul fabulatiilor, bineinteles cele....reale.

Edited by NASTYPRIMUL, 03 November 2012 - 04:58.


#2
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
1989-The Battle of the Flying Saucers

http://www.ufocasebo...ucerbattle.html



Cel mai celebru caz, un obiect vizualizat cu reflectoare militare si bombardat. 1942 - Los Angeles, California.
Obiectul a ramas intact.

http://www.ufocasebo...m/la42large.jpg




Pe baza acestui caz celebru, s-a facut si un film.

http://www.ufocasebo...ngtondc1952.jpg

Edited by NASTYPRIMUL, 03 November 2012 - 06:05.


#3
Andrey__

Andrey__

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 30.06.2012
Îmi place topicul.

Mie îmi place ozn-ul de la ierusalim. Sunt 3 filmări pe youtube, iar la news zice de 4. Poate cineva spune că e ireală treaba ?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mHSqRKmhQcs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
http://www.ufocasebo.../nashville3.jpg



Am luat-o cu filme si foto mai vechi, fiindca e putin probabil sa fi fost trucate.


In cazul acela din Ierusalim, se vede si viteza cu care dispare.
Mai e unul de la chinezi, cam la fel.
Cind a fost filmat?

Edited by NASTYPRIMUL, 03 November 2012 - 06:18.


#5
Andrey__

Andrey__

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 30.06.2012

View PostNASTYPRIMUL, on 03 noiembrie 2012 - 06:12, said:

Cind a fost filmat?

Recent, 28 ianuarie 2011

Edited by Andrey__, 03 November 2012 - 06:52.


#6
bareback_her

bareback_her

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 18.10.2012

View PostNASTYPRIMUL, on 03 noiembrie 2012 - 05:49, said:


Cel mai celebru caz, un obiect vizualizat cu reflectoare militare si bombardat. 1942 - Los Angeles, California.
Obiectul a ramas intact.

http://www.ufocasebo...m/la42large.jpg


Celebru sau nu wikipedia nu indica deloc un caz celebru de ufologie... http://en.wikipedia...._of_Los_Angeles

#7
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Ce inseamna la voi "caz real"? Marturii ale rapitilot? Poze?! Poze trucate se fac de cand a aparut fotografia, asa ca mai noua sau mai veche, tot aia.
Pe mine m-ar interesa ce credeti voi ca sunt aceste obiecte zburatoare neindentificate.

#8
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

View PostAndrey__, on 03 noiembrie 2012 - 06:00, said:

Îmi place topicul.

Mie îmi place ozn-ul de la ierusalim. Sunt 3 filmări pe youtube, iar la news zice de 4. Poate cineva spune că e ireală treaba ?

Islamistii or fi crezut ca o venit mohamed. Da' cred ca ozenistii le-au dat niste tehnologie mossadului. Posted Image

Edited by gtk, 03 November 2012 - 12:50.


#9
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007
Interesant. Deci au alienii tehnologie de vin aici de la dracu-n praznic sa se lase fotografiati, sau culmea, se mai si prabusesc pe la noi.

#10
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

View Postedy_wheazel, on 03 noiembrie 2012 - 12:54, said:

Deci au alienii tehnologie de vin aici de la dracu-n praznic sa se lase fotografiati,
Intrebarea ar fi alta: de ce sa vina alienii pana aici si sa nu se lase fotografiati? E chiar dubios!

#11
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

View Postedy_wheazel, on 03 noiembrie 2012 - 12:54, said:

Interesant. Deci au alienii tehnologie de vin aici de la dracu-n praznic sa se lase fotografiati, sau culmea, se mai si prabusesc pe la noi.
Sint in sistemul solar dintotdeauna. Nu pe planete.

#12
cristik112

cristik112

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 17.02.2011
Acum fiecare cu ideile lui . Eu personal cred ca am fost si suntem influentati de filmele/jocurile/cartile sf , dorinta ca ceea ce experimentam in aceste lucruri sa devina realitate .Poate ca exista asa ceva , seria Ancient Aliens aduce niste argumente destul de solide in unele episoade care chiar te fac sa reflectezi un pic. Oricat de mult mi-as dori sa stiu daca exista alte fiinte in spatiu ,ma gandesc cum ar fi daca as stii ca exista cu siguranta .Poate ca este mai bine sa nu aflam , daca s-ar anunta maine ca in partea intunecata a lunii este  viata,un oras sau ceva de genu ,minim 100 milioane de oameni de pe Terra vor dorii sa mearga acolo si nu cred ca am fi lasati pur si simplu  ,ar aparea o revolutie pentru drepturile omului si alte complicatii .
Tocmai am dat o idee pentru un film sf :)

#13
Andrey__

Andrey__

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 30.06.2012
Un film sf cam real.

#14
kim1

kim1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 15.05.2012
ar fi buni niste extraterestrii, am avea si noi speranta, satui de planeta asta a prostiei nemarginite.
in mod logic ar trebui sa ne monitorizeze fiindca teoretic si noi vom monitoriza pe altii peste cateva sute/mii de ani.

#15
cristik112

cristik112

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 17.02.2011
Asa cum gandesti tu probabil gandesc multi altii ... probabil mai mult de jumatate de glob ar dori sa plece de pe planeta asta .Un scenariu asemanator se regaseste intr-un episod din Stargate ... haos total .Poate este mai bine sa ramanem asa , doar cu speranta si ideile .Eu personal nu cred ca suntem pregatiti pentru asa ceva .

#16
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

View Postbareback_her, on 03 noiembrie 2012 - 07:23, said:

Celebru sau nu wikipedia nu indica deloc un caz celebru de ufologie... http://en.wikipedia...._of_Los_Angeles
De unde si pina unde e wiki autoritate in orice. Si spun ei ce vad altii.
Si eu am vazut.
dar topicul nu e ptr cazuri personale.

View PostYOUR_GOD, on 03 noiembrie 2012 - 09:52, said:

Ce inseamna la voi "caz real"? Marturii ale rapitilot? Poze?! Poze trucate se fac de cand a aparut fotografia, asa ca mai noua sau mai veche, tot aia.
Pe mine m-ar interesa ce credeti voi ca sunt aceste obiecte zburatoare neindentificate.
godul...tau ce spune?
Eventual bunul tau simt.
Al meu spune ca atunci cind un caz e spus de o persioana cit de cit de buna credinta, si foto sau filmat fara modificari, e real.
Sau cind acelasi obiect e vazut de orase intregi sau vazut identic in muklte locuri pe mapamond.
Nu am de gind sa intru in polemici de genul asta. daca vrei deschide topic de discutii. Asta nu e de discutii.
daca nu stii care sint sau nu reale, priveste sau....nu.
Nu am pretentia ca le stiu eu exact care sint, dar le nimeresc peste medie. Fiindca am vazut 2 situatii.

Tu ti-ai trucat pozele vreodata?
Eu nu.

In acest topic nu ma intereseaza ce sint acele obiecte. In acest topic, doar prezentarea lor.

Edited by NASTYPRIMUL, 10 November 2012 - 04:10.


#17
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
http://www.ufocasebo...romania1968.jpg

Este cazul din padurea Baciu, sau Cluj, fotografiat in 1968.
De care am mai spus.
S-a scris si o carte.
Dupa un an la un foto din intimplare, in acelasi loc, facut de persoana ce a fotografiat in 1968, cerul avea o pata neagra, pe locul ozn-ului.
Ce dovedeste ca spatiul nu e ce credem noi.

Edited by NASTYPRIMUL, 15 November 2012 - 11:40.


#18
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Destul de dubioasa padurea Baciu.Am vazut zilele trecute la stiri, ieri sau alataieri, ca s-ar fi primit un mesaj extraterestru, care era in engleza (culmea) si spunea ceva de genul "armele noastre nu fac decat sa aduca rau, iar noi venim sa vi le distrugem".Acuma nu stiu ce sa cred, daca e caterinca sau o fi adevarat, oricum cert este ca trebuie sa fi un pic tralala sa crezi ca suntem singuri in univers.

Edited by catalinuptm, 15 November 2012 - 11:54.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate